Biblioteka Wołczkowo
Pszczoły w bibliotece w Wołczkowie!
Wpisany przez Administrator    środa, 06 lipca 2022 00:00   

Biblioteka w Wołczkowie posiada różnorodny księgozbiór, w tym dział z literaturą dla najmłodszego czytelnika. Podczas letniego spotkania bibliotecznego, podjęliśmy temat pszczół i ich dobroczynnego potencjału. Najpierw delektowaliśmy się wartościową i kolorową książką pt "Ania Robaczek ratuje pszczoły", a w niej ...mnóstwo ciekawostek o tych przydatnych stworzonkach. W drugiej kolejności, zainspirowani lekturą, podczas warsztatów, wykonaliśmy tekturowy ul, plastry miodu i kilka okazów Pszczółki Mai. Było to udane spotkanie w połączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Autor: Beata Pypawprowadził: administrator 
Letni zakątek
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 27 czerwca 2022 00:00   

21-ego czerwca lato dało swój początek, a biblioteka w Wołczkowie oferuje czytelnikom letni zakątek. A w nim wachlarz książek dla różnych grup wiekowych, zdominowany chłodnym turkusem na letnie upały. Jedna barwa, a tyle historii i wrażeń. Zapraszam po opowieści owiane zagadką lub tajemnicą, niektóre muśnięte nutką intrygi, inne ocieplone uczuciem i humorem a niekiedy ochłodzone nagłym zwrotem akcji.

Na letnie, urlopowe chwile, spośród wielu polecam m. i. "Sekret zegarmistrza" autorstwa R. Kosik. Książka, którą się czyta bez względu na czas, bez względu na godzinę na zegarze.Must-have nadchodzącego lata!!! Zapraszam do czytania.

Autor: Beata Pypawprowadził: administrator 
Dzień działacza kultury w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 07 czerwca 2022 00:00   

 

Pani Maria to miejscowa malarka, działaczka społeczna, animatorka i krzewicielka kultury.
Główną pasją Pani Marii poza wieloma pracami rękodzielniczymi jest malarstwo, z którym miała do czynienia od wczesnego dzieciństwa, a w 4 kl. szkoły podstawowej została wyróżniona i nagrodzona za szczególne prace malarskie. O tym, jak wiele prac wyszło spod pędzla wołczkowskiej malarki przekonałam się podczas wizyty w Jej domu i wywiadu, kiedy rozmawiałyśmy o pasji i wrażliwości artystki. Najwięcej serca Pani Maria oddaje pracom akwarelowym, a jednocześnie duży wkład i wrażliwość artystyczną, obserwujemy w obrazach wykonanych techniką olejną, które zachwycają pięknem krajobrazu Toskanii, soczystymi kolorami plenerowych zakątków czy znakomicie przelanej na płótno przyrody.
Te malarskie dzieła zyskały uznanie w oczach wielu ludzi, a następnie doczekały wernisaży i wystaw w Polsce, Niemczech i Włoszech. Jako ciekawostkę, podajemy informację, a poniżej zdjęcia porterowe Ireny Kwiatkowskiej, polskiej aktorki, której portret Pani Maria malowała i napisała o niej pracę dyplomową w szkole "TOP-ART" w Szczecinie.

Autor: Beata Pypawprowadził: administrator 
Dzień strażaka w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    czwartek, 19 maja 2022 00:00   

Dzień Strażaka w oczach przedszkolaka: wycieczka poznawczo - rekreacyjna z udziałem przedszkolaków do OSP Wołczkowo.

Maj to miesiąc, kiedy swoje święto obchodzą m.i.Straż Graniczna czy Straż Pożarna.

Dlatego w majowy poranek, biblioteka wraz z przedszkolakami z Punktu Przedszkolnego - Bezrzecze odwiedziła jednostkę Straży Pożarnej w Wołczkowie. Tam reprezentanci OSP w ciekawy i poglądowy sposób przybliżyli maluchom zasady zawodowego funkcjonowania ich działalności. Dzieci z bliska zobaczyły wóz strażacki, stroje,quada strażackiego i wiele innych urządzeń niezbędnych podczas akcji ratowniczych. Było ciekawie, trochę magicznie, wesoło i książkowo. Oczywiście nie mogło zabraknąć literatury tematycznej, tym razem książka pt "Kicia Kocia zostaje strażakiem" na podstawie, której przedszkolaki dowiedziały się z jakimi zmaganiami mają do czynienia strażacy. Do tego wspólnie przygotowaliśmy konkurencje sportowe i zabawy na świeżym powietrzu.

Autor: Beata Pypawprowadził: administrator 
Warsztaty w Bibliotece w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    środa, 11 maja 2022 00:00   

W "Tygodniu Bibliotek" zapraszamy dzieci i młodzież na wiosenne warsztaty wykonania zakładek do książek.

Dnia 13 maja w godz. 13.30-15.00 będzie wesoło, kolorowo, literacko i ekologicznie, bo przygotujemy zakładki w klimacie eko i na bazie surowców wtórnych, muśniętych odrobiną akcentów papierniczych. Mile widziane przedmioty biurowe oraz motywy roślinne z naszych ogródków, które posłużą do wykonania prac.

Poniżej kilka propozycji zakładek sprzed laty w innym stylu. A w kolejnym tygodniu zapraszam na kiermasz taniej książki, ażeby sprawdzić jak się układają w nich świeżo wykonane zakładki.

Autor: Beata Pypa

wprowadził: Administrator

 
Światowy Dzień Książki i historia pierwszej książki w gronie przedszkolaków.
Wpisany przez Administrator    wtorek, 26 kwietnia 2022 00:00   

Światowy Dzień Książki w dniu 23 kwietnia to literackie święto, kiedy to prym wiodą książki każdego gatunku i to one potrafią przenieść czytelnika w niezwykły świat. Ten różnorodny świat pełen wrażeń, barw i struktury poznawały dzieci z Przedszkola w Bezrzeczu. Oprócz przeczytanego opowiadania, historii powstawania pierwszej książki, dzieci mogły na żywo obejrzeć książki w różnych odsłonach, w różnym wydaniu i wyglądzie. A były to: audiobooki, książki obrazkowe z okienkami, okularami 3D, a także te wydania książek, które powstały ponad 50 lat temu i odznaczały się szarością, brakiem ilustracji, a jednak były wartościowe ze względu na swoją treść. Świętowanie Dnia książki spędziliśmy w plenerze, w otoczeniu książek i atmosferze zabawy bo udało nam się ukończyć wiosenny latawiec.

Autor: Beata Pypa


wprowadził: administrator 


Strona 1 z 9