Biblioteka Dołuje
Biblioteka w Dołujące poleca
Wpisany przez Administrator    czwartek, 30 czerwca 2022 00:00   Propozycja literacka – W krainie bajek. „Moje nie moje” Lilliana Bardijewska

Historia rozpoczyna się w lesie. Zwierzęta znajdują piękne, kolorowe jajo. Wszystkie chcą się nim zaopiekować. A finał historii znajdziecie w polecanej książce…

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator

 
Wesołe strofki w Dołujach
Wpisany przez Administrator    środa, 11 maja 2022 00:00   

09 maja Biblioteka w Dołujach była organizatorem konkursu recytatorskiego dla dzieci pt. „Wesołe strofki”. Udział w nim wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej w Dołujach. Zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy. Uczestnikom spotkania recytacja sprawiła ogromną radość, zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie na większym forum. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze.

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: Administrator

 
Bibliotekarz Poleca: Elena Ferrante
Wpisany przez Administrator    piątek, 06 maja 2022 00:00   

Zachęcam do sięgnięcia po książkę Eleny Ferrante „Historia nowego nazwiska”. To barwna i interesująca historia włoskiego świata, dominacji mężczyzn w życiu kobiet. Znajdziemy w niej wnikliwe portrety psychologiczne kobiet, ukazane przez pryzmat kolei losu, naszych bohaterek Lili i Heleny. Jest to wreszcie opowieść o niezwykłej przyjaźni i miłości oraz włoskiego temperamentu.

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator 
Skąd w bibliotece tyle książek?
Wpisany przez Administrator    czwartek, 05 maja 2022 00:00   

W miniony czwartek 4 maja biblioteka w Dołujach gościła najmłodszych czytelników z tutejszego przedszkola. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania bajki „Franklin i książka z biblioteki” Czym jest biblioteka? Takie zadałam pytanie dzieciom na początku. Lekcja przebiegała w formie rozmowy. Dzieci żywo reagowały na zadane pytania, ale same również miały wątpliwości, które na bieżąco i wspólnymi siłami rozwiązywaliśmy. Kończąc nasze spotkanie umówiliśmy się na następne.

wprowadził: administrator 
Narodziny książki
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 02 maja 2022 00:00   Nasze wspólne spotkanie odbyło się w bibliotece. Wydawałoby się, że to prosty temat. Jak powstaje książka, którą widzimy na półkach biblioteki i księgarni? Odpowiedź wymaga nieco czasu. Pomysł rodzi się w głowie autora. Jest to wędrówka tekstu do gotowej książki. Uczestniczy w niej wiele osób. To ich wspólna praca tworzy książkę. Dzieci poznały znaczenie nowych wyrazów: autor, ilustrator, drukarz, wydawca. Dowiedziały się również, że książki są nie tylko w wersji papierowej ale również elektroniczne.Bibliotekarz: Jolanta Różańska

wprowadził: Administrator

 
Dzień ziemii w Dołujące
Wpisany przez Administrator    wtorek, 26 kwietnia 2022 00:00   

Po raz kolejny obchodziliśmy w bibliotece w Dołujach, Światowy Dzień Ziemi. Poruszaliśmy kwestię czystości naszej planety.

Spotkania nasze poszerzają wiedzę, słownictwo, przybliżają pojęcia z ekologii oraz przyczyniają się do kształtowania postaw proekologicznych, mają również na celu zwrócenie uwagi na konieczność ochrony Ziemi. To także budzenie wrażliwości na dobro i zło w postępowaniu człowieka oraz kształcenie w nich odpowiedniej postawy.

Jolanta Różańska

wprowadził: administrator 


Strona 1 z 16

Media społecznościowe

Filmy i słuchowiskaFilmy na kanale YouTube GCKiB w Dobrej.

Trenuj z GCKiBZAPRASZAMY DO WSPÓLNYCH ĆWIECZEŃ

Zajęcia w klubach

Zajęcia w klubach

RODO

Obowiązująca polityka dotycząca zasad przetwarzania danych osobowych (RODO) w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej.

kliknij i dowiedz się więcej...

Współpraca