Filie GBP
Lato z książką
Wpisany przez Administrator    środa, 06 lipca 2022 00:00   Wakacyjny konkurs plastyczny dla tych, którzy nie lubią się nudzić.

Jesteś mieszkańcem gminy Dobra? Weź udział w zabawie konkursowej!

Wykonaj prace plastyczną (plakat / afisz) w formacie nie mniejszym niż A3 dowolną techniką plastyczną (płaską), której głównym tematem będzie książka i dostarcz ją do nas na adres GCKIB - filia w Mierzynie, ul. Welecka 5, do dnia 08.08.2022 r.

Nagrody czekają! Szczegóły w regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Warsztaty z Hanią Made
Wpisany przez Administrator    środa, 06 lipca 2022 00:00   Czyli niecodzienne warsztaty z igła i nitką w filii bibliotecznej w Mierzynie. Zapraszamy w dniach 25-29.07.2022 r.

Szycie to sztuka, która coraz częściej puka do naszych drzwi. Dzięki niej wyczarować możemy naprawdę wiele. Przekonacie się o tym zaglądając na nasze warsztaty w bibliotece z Hanią Made, autorką niezwykłych lalek, o 17:00. (Na zajęcia obowiązują zapisy). Zapraszamy również na otwarte zajęcia pełne szmatek w bibliotece od 14:00. (wstęp wolny).

Zajęcia skierowane są głównie do dzieci starszych i młodzieży. Dorośli jednak również mogą pukać do naszych drzwi. Każdy jest mile widziany. Zapraszamy.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Pszczoły w bibliotece w Wołczkowie!
Wpisany przez Administrator    środa, 06 lipca 2022 00:00   

Biblioteka w Wołczkowie posiada różnorodny księgozbiór, w tym dział z literaturą dla najmłodszego czytelnika. Podczas letniego spotkania bibliotecznego, podjęliśmy temat pszczół i ich dobroczynnego potencjału. Najpierw delektowaliśmy się wartościową i kolorową książką pt "Ania Robaczek ratuje pszczoły", a w niej ...mnóstwo ciekawostek o tych przydatnych stworzonkach. W drugiej kolejności, zainspirowani lekturą, podczas warsztatów, wykonaliśmy tekturowy ul, plastry miodu i kilka okazów Pszczółki Mai. Było to udane spotkanie w połączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Autor: Beata Pypawprowadził: administrator 
DKK w lipcu w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 05 lipca 2022 00:00   O tym co dzieje się podczas spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki w Mierzynie pisze gazeta „Powiat Policki”. Odsyłamy zatem do lektury bezpłatnej gazety lokalnej jak i książek Wojciecha Burgera, którego mieliśmy okazję ponownie gościć już w swojej bibliotece. Przygotowujemy się również do kolejnego spotkania DKK, na którym porozmawiamy m.in. o takich książkach jak: „Shuggie Bain” Douglasa Stuarta czy „Wyznaję” Jaume Cabre.

Zapraszamy.

Książki na was czekają.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Noc świętojańska w GCKiB w Dobrej
Wpisany przez Administrator    czwartek, 30 czerwca 2022 00:00   

W piątek 24 czerwca Klub i Biblioteka w Dobrej zorganizowała coroczne obchody Nocy Świętojańskiej. Na początek przygotowano warsztaty tradycyjnego wyplatania wianków.

O pyszne jedzenie i swojską atmosferę zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Był także grill, zimne napoje. Zobaczcie „porcję” zdjęć z naszej Nocy Świętojańskiej.

Autor: Elżbieta Wardakwprowadził: administrator 
Biblioteka w Dołujące poleca
Wpisany przez Administrator    czwartek, 30 czerwca 2022 00:00   Propozycja literacka – W krainie bajek. „Moje nie moje” Lilliana Bardijewska

Historia rozpoczyna się w lesie. Zwierzęta znajdują piękne, kolorowe jajo. Wszystkie chcą się nim zaopiekować. A finał historii znajdziecie w polecanej książce…

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 69