?>
Filie GBP
Lekcja biblioteczna w Bibliotece w Dobrej.
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 22 maja 2023 00:00   11 maja 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzędzinach odwiedziły bibliotekę w Dobrej.

Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie z Biblioteką Publiczną, stąd rozpoczęło się ono od zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki, następnie dzieci wysłuchały fragmentu książki pt. ”Operacja mumia” i wykonały ilustracje do przeczytanego fragmentu.

Dzieci dokładnie obejrzały całą bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem.

Czas minął bardzo szybko, na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały słodkości i zapowiedziały, że teraz będą częstymi gośćmi biblioteki.

Autor: Elżbieta Wardak

Wprowadził: Administrator

 
Warsztaty komiksowe w GCKiB w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 07 listopada 2022 23:00   

Pierwsze warsztaty komiksowe z Markiem Stelarem i Wojciechem Biernawskim już za nami.

Ich efektem jest kilka wyjątkowych prac i wiedza, która z pewnością pozwoli uczestnikom szlifować własne umiejętności. A kot wie, może nawet za lat kilka świat usłyszy o kolejnym wybitnym polskim rysowniku. Tym bardziej, że instruktorzy byli zachwyceni poziome, który reprezentowali uczestnicy warsztatów. Do tego prace przebiegały w atmosferze pełnego zaangażowania. Brawo! Zrodził się też plan powtórzenia warsztatów komiksowych. Może nie jutro i nie za tydzień, ale kiedyś. Tymczasem Wy trzymajcie kciuki za sukcesy młodych artystów. Brawo!

Przy okazji wizy Marka Stelara w bibliotece pojawiło się też kilku czytelników z prośbą o autograf, w tym w najnowszej jego powieści „Góra kłopotów”, będącą świąteczną komedią kryminalną, która potrafi ubawić czytelnika. Książka już do nas zmierza.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator 
Nauka szybkiego czytania w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 31 października 2022 23:00   AKademia UMiejętności Edu z filią w Szczecinie zwana w skrócie AKUME oferuje różnorodne kursy uczenia się i warsztaty dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych. Naszym głównym produktem są kursy szybkiego czytania, efektywnego uczenia się, koncentracji uwagi i zapamiętywania. Innowacyjny program stworzony przez doświadczonych specjalistów szkoły szybkiego czytania Edu jest dopasowany do indywidualnych potrzeb kursanta. Na szkoleniach wykorzystujemy najlepsze wzorce szybkiego czytania używane na całym świecie. Intensywne zajęcia obejmują wiele elementów składowych. Po ukończeniu intensywnego rocznego kursu dla dzieci "Łatwiej i lepiej się uczę, bo szybko czytam" absolwenci uzyskają średnio 200-300% szybsze czytanie z zachowaniem lub podniesieniem poziomu zrozumienia czytanego tekstu, a 500% też jest możliwe dla bardziej pracowitych. Zapamiętywanie i koncentrację można zwiększyć aż o 100%. Po kursie dzieci nie tylko osiągają praktyczne umiejętności, ale też zaopatrzone są w potrzebną wiedzę o sposobach uczenia się.

Kurs dla dzieci trwa 9 miesięcy. Zajęcia dla dzieci w Mierzynie odbywają się we wtorki i środy od godz. 15.00.

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych możliwe są po zebraniu grupy 6 osób.

Więcej informacji o nas na stronie internetowej www.akume.pl

Zapraszamy.

wprowadził: administrator

 
Zaczarowani słowem
Wpisany przez Administrator    czwartek, 27 października 2022 23:00   

Tak właśnie było podczas spotkania dzieci z Renatą Piątkowską, autorką 50 już książek dla młodego pokolenia, które uczą i bawią. Tyle samo hipnotyzujący co opowieści autorki był głos pani Malwiny - lektorki, która z niesamowitą wręcz charyzmą przeczytała dzieciom fragment książki. Bezcennym był zatem widok dzieci zapatrzonych w naszych gości. Zasłuchanych i roześmianych. Zaczarowanych słowem.

Nic więc dziwnego, że stosik książek, które autorka przywiozła ze sobą rozszedł się niczym świeże bułeczki. Pierwsze książki z autografem już zadomowiły się w dziecięcych biblioteczkach. My również mamy swoje egzemplarze, które czekają teraz na was w bibliotece. Zapraszamy.

#renatapiątkowska #spotkanieautorskie #ksiązkidladzieci #bibliotekamierzyn

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator 
Spotkanie z Agnieszką Świrgoń już za nami.
Wpisany przez Administrator    wtorek, 25 października 2022 23:00   Wieczór w towarzystwie debiutującej autorki był naprawdę imponujący. Agnieszka Świgoń zdradziła nam wiele sekretów i motywów jej literackiego świata, które z pewnością dodały barw jej powieści. Nie wszystkie karty są bowiem tam odkryte. Teraz czekamy na kolejną cześć przygód Anity, z którą zapewne wiele kobiet będzie gotowych się utożsamić.
Zainteresowanych powieścią zapraszam do biblioteki, a ciekawych słów kilka więcej o książce na stronę Biblioteki Edymona.

Niewygodny Awans - Biblioteka Edymona

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator 
"Dzień Edukacji Narodowej" i wywiad z Nauczycielem
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 24 października 2022 23:00   

Biblioteka w Wołczkowie prezentuje krótki wywiad z Panią Joanną - Nauczycielem wychowania wczesnoszkolnego, osobą, która zawsze szuka pozytywów, a praca w szkole jest dla Niej pasją. To również Czytelniczka naszej biblioteki, która w ciepłych słowach opowiedziała nam o kulisach swojej pracy w zawodzie Nauczyciela, Pedagoga, Wychowawcy.

BW: Od jak dawna jest Pani nauczycielem i co skłoniło Panią do podjęcia tego zawodu?
PJ: Nauczycielem jestem od 19 lat. Od małego uwielbiałam bawić się w szkołę, wtedy moimi uczniami były lalki i misie, a w wieku 17 lat wiedziałam, że będę pracować z dziećmi- "to jest to" -pomyślałam. Dzisiaj mogę powiedzieć, że praca w szkole z dziećmi to moje powołanie i nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie.

BW: W jakiej szkole i z jaką grupą wiekową pracuje Pani?
PJ: Od 2003 roku, od ukończenia studiów na wydziale Humanistycznym U. Sz.- kierunek: pedagogika wczesnoszkolna pracowałam w przedszkolu z małymi dziećmi, uwielbiałam wprowadzać Je w otaczający świat. Tam spędziłam 19 lat, a następnie od września tego roku podjęłam pracę w PSP Bezrzecze jako Nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej. Inna specyfika pracy niż w przedszkolu, inne zadania i priorytety ale bardzo mi się podoba, choć zdarza mi się tęsknić z poprzednią pracą.

BW: Co Panią inspiruje, a co demotywuje w pracy w szkole/ z uczniami?
PJ: Moja praca- to moja pasja. Mówię to z przekonaniem, bo nie wyobrażam siebie w innym zawodzie. Dzięki pracy nauczyłam się systematyczności, obowiązkowości, asertywności i skutecznej komunikacji na linii dziecko- rodzic - pedagog. Wypracowałam takie metody działania, że skutecznie radzę sobie z wyzwaniami każdego dnia. Zdobywam nowe umiejętności i doświadczenia. Do pracy motywują mnie wyniki jakie osiągamy dzięki wspólnemu wysiłkowi, jak również moja rodzina. Demotywacja? Jest, staram się jednak podchodzić do pewnych spraw z dystansem, gdy jest problem, to stawiam mu czoła, wyjaśniam i idę dalej.

BW: Pani Joanno; zawód Nauczyciela to trudna i nierzadko wyczerpująca profesja. Czy po skończonym dniu w szkole ma Pani jeszcze czas i chęci na własne przyjemności (jeśli tak, to jakie one są)?
PJ: Zgadza się. Często przychodzę z pracy do domu zmęczona. Jednak, znajduję czas na codzienne obowiązki, rodzinę, której muszę poświęcić swoją uwagę. Największą dla mnie przyjemnością są spacery z córką i synem. Wspólnie przemierzamy kilometry podczas, których rozmawiamy, śmiejemy się, spędzamy piękne chwile. Uwielbiam czytać książki, są dla mnie odskocznią od codzienności.

BW: Jak się ma model nauczania i wychowania w krajach skandynawskich do polskiego systemu szkolnictwa, czy można z niego czerpać i wprowadzić w polskie realia szkolne?
PJ: Chaos jaki związany jest z system nauczania w Polsce doprowadza do tego, że wielu nauczycieli odchodzi z zawodu. Brak odpowiednich czynników, zachęcających do pracy demotywuje młodych ludzi. System skandynawski jest rzeczywiście uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Uważam, że powinniśmy się wzorować na nim, lecz wiązałoby się to z wieloma zmianami na szczeblach edukacji. Taki model nauczania wniósłby wiele dobrego, wyeliminowałby niepotrzebny stres i zwiększył efektywność nauczania.

BW :Czy rodzic powinien pomagać uczniom (nawet tym najmłodszym) w odrabianiu prac domowych, czy też dla wyłonienia indywidualności powinna to jednak być w 100% praca samodzielna?
PJ: Aby dziecko nabrało prawidłowych nawyków, zalecana jest "sprawdzająca" pomoc rodzica, aby je ukierunkować, ew. wskazać błędy i niedociągnięcia. Ja osobiście staram się tak zorganizować przebieg lekcji aby nie zadawać prac domowych. A czas po szkole dziecko powinno poświęcić na swoje pasje i zabawę.

BW: Czy ma Pani własne/wyjątkowe/ ciepłe/ zabawne wspomnienia z czasów szkoły podstawowej?
PJ: Mam wiele miłych wspomnień związanych ze szkołą. Miałam udaną klasę, ciekawe wycieczki z różnymi perypetiami, jest co wspominać. Do dziś, gdy spotykamy się gdzieś przypadkiem, witamy się z serdecznością.

BW: Jakim osiągnięciem czy sukcesem zawodowym może się Pani pochwalić?
PJ: Moim największym osiągnięciem zawodowym jest wiedza wyniesiona przez moich wychowanków. Wiele razy otrzymywałam piękne listy od dzieci i ich rodziców za włożony wysiłek i troskę. Wspomnę również o wielokrotnie otrzymywanej I-szej nagrodzie dyrektora z okazji Dnia Nauczyciela oraz ubiegłorocznej Nagrodzie Prezydenta Miasta Szczecin za całokształt pracy.

BW: Czy zawód Nauczyciela jest jedynym w jakim się Pani widzi, a może są jakieś alternatywy? Gdzie widzi się Pani zawodowo za 5 lat?
PJ: Myślę, że za 5 lat będę nadal nauczycielem, nie szukam innej alternatywy. Lubię swoją pracę i traktuję ją z pasją.

BW: To pokrzepiające, że w środowisku szkolnym są Nauczyciele z powołania i Im bez obaw możemy powierzyć swoje dzieci.

Uprzejmie dziękuję Pani Joanno za wizytę w naszej bibliotece, poświęcony czas i opowiedzenie o profesji Pedagoga. Życzę Pani wszelkiej pomyślności wraz z dalszymi sukcesami zawodowymi, a w szczególności dalszego pozytywnego nastawienia do pracy i uśmiechu każdego dnia.

Autor: Beata Pypa.

wprowadził: administrator 


Strona 1 z 75