Szukaj

Babcia i Dziadek z lizaków

logo gckib

Klub Wąwelnica

Instruktor:
Anna Bujko

Adres:
Wąwelnica 5A

Telefon:
91 424 19 66

E-Mail:
abujko@gckib.pl

Godziny otwarcia:

wtorek – sobota: 14:00 – 22:00

Klub nieczynny w dniach:

24.12-31.12.2024 oraz 02.11.2024

Potrzebne materiały:

– lizaki chupa chups (lub inne, okrągłe);
– folia piankowa
– nożyczki;
– ołówek;
– klej biały;
– klej na gorąco;
– opcjonalnie gotowe, plastikowe oczka w wersji mini;
– ew. dodatkowe zdobniki, np. plastikowe, gotowe kwiatki;
– czarny cienkopis;
– ew. mini pomponiki;

Sposób wykonania:

1. Z gotowego szablonu wycinamy wszystkie części składowe. Jeśli chcecie, możecie je również stworzyć samodzielnie.
2. W pierwszej kolejności zabierzemy się za produkcję DZIADKA.
A) Na folii piankowej odrysowujemy potrzebne składniki (głowę – przód i tył, wąsy – x1, brwi, nos – x1, koszulę – x2, włosy – x1, podstawę – x1, dłonie – x2), a następnie je wycinamy.
B) Jeśli chcemy dodatkowo ozdobić koszulę i podstawę, to teraz jest na to odpowiednia pora. Namalowałam guziki, zaś na podstawie – sznurówki. Części te pozostawiamy oczywiście do wyschnięcia.
C) Tymczasem bierzemy się na stworzenie głowy. Bierzemy jeden z jej elementów (przód – ten z uszami) i przyklejamy do niego: nos, wąsy, brwi oraz plastikowe oczy (jeśli takowych nie posiadacie, wówczas wystarczy narysować je czarnym cienkopisem). Na końcu rysujemy (czarnym cienkopisem) buźkę.
D) Po obu stronach głowy (posiadającej już zarys twarzy) mocujemy włosy (od strony wewnętrznej, tak by nie przysłaniały uszu).
E) Dalej, produkujemy muchę
F) Możemy już zabrać się za składanie wszystkich elementów w całość. Wykorzystujemy tu klej na gorąco

– Zaczynamy od przymocowania lizaka do postawy.
– Dalej, nanosimy klej na patyczek i lokujemy tam koszulę – najpierw jej przednią część. Później, po obu stronach rękawa, przyklejamy dłonie (od strony wewnętrznej). Następnie, z drugiej strony lizaka, doklejamy tylny fragment koszuli.
– Klej na gorąco ponownie nanosimy na patyk i mocujemy tam głowę dziadka (z twarzą), a dopiero później doklejamy część tylną (bez uszu).
– Finalne zadanie to przyklejenie muchy.

3. Tworzenie lizakowej BABCI przebiega niemal w analogiczny sposób (z małymi wyjątkami):

A) Na folii piankowej odrysowujemy potrzebne składniki (głowę – x2, nos – x1, sweter – x2, włosy , podstawę – x1, dłonie – x2, kołnierzyk – x1), a następnie je wycinamy.
B) Jeśli chcemy dodatkowo ozdobić sweter, podstawę i kołnierzyk, to teraz jest na to odpowiednia pora. Na podstawie – zarys babcinych papuci (przykleiłam tam również mini pomponiki). Części te pozostawiamy oczywiście do wyschnięcia.
C) Tymczasem bierzemy się na stworzenie głowy. Bierzemy jeden z jej elementów i przyklejamy do niego: nos, plastikowe oczy (jeśli takowych nie posiadacie, wówczas wystarczy narysować je czarnym cienkopisem). Na końcu rysujemy (czarnym cienkopisem) buźkę i tworzymy rumieńce (wykorzystujemy tu czerwoną pastel).
D) Z przodu głowy (posiadającej już zarys twarzy) mocujemy włosy – przednią część. Możemy ją dodatkowo ozdobić – np. przyklejając do niej drobne, gotowe, plastikowe kwiatuszki.
E) Kolejny etap pracy to składanie wszystkich elementów w całość. Wykorzystujemy tu klej na gorąco .

– Zaczynamy od przymocowania lizaka do postawy.
– Dalej, nanosimy klej na patyczek i lokujemy tam sweter – najpierw jego przednią część. Później, po obu stronach rękawa, przyklejamy dłonie (od strony wewnętrznej). Następnie, z drugiej strony lizaka, doklejamy tylny fragment sweterka .
– Klej na gorąco ponownie nanosimy na patyk i mocujemy tam głowę babci(z twarzą), a dopiero później doklejamy część tylną głowy oraz włosy (również tylny fragment).
– Finalne zadanie to przyklejenie kołnierzyka.

Miłej zabawy.

Klub Wąwelnica

Instruktor:
Anna Bujko

Adres:
Wąwelnica 5A

Telefon:
91 424 19 66

E-Mail:
abujko@gckib.pl

Godziny otwarcia:

wtorek – sobota: 14:00 – 22:00

Klub nieczynny w dniach:

24.12-31.12.2024 oraz 02.11.2024

Aktualności z Wąwelnicy

Wąwelnica

AKCJA ŻONKIL

Z wielką radością zapraszamy Was na wyjątkowe warsztaty, które odbędą się w naszym klubie w Wąwelnicy już 19 kwietnia 2024 o godzinie 17:00! Chcemy razem

Wąwelnica

Spotkanie autorskie autorskie z Moniką Zajączkowską

ZAPROSZENIE Z wielką radością zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie autorskie z Moniką Zajączkowską, autorką poruszającej powieści „Sanatorium uczuć, czyli siedem światów Igi B.”, które odbędzie

Wąwelnica

Warsztaty Wielkanocne stroiki

Warsztaty Wielkanocne stroiki

🎨✨ Wspaniałe warsztaty „Świąteczne stroiki na stole wielkanocnym” w Wąwelnicy! 🎨✨ Razem stworzyliśmy piękne dekoracje, które już teraz ozdabiają nasze stoły na nadchodzące Święta! Dziękujemy

Bezrzecze, Biblioteka Dobra, Biblioteka Dołuje, Biblioteka Mierzyn, Biblioteka Wołczkowo, Dobra, Dołuje, Rzędziny, Skarbimierzyce, Stolec, Wąwelnica

plakat promujący muzykę filmową

25-lecie współpracy polsko-niemieckiej Powiatu Polickiego i Powiatu Vorpommern-Greifswald

Szanowni Państwo, w związku z planowaną na dzień 10 marca 2024 r. jubileuszową galą z okazji 25 -lecia współpracy polsko-niemieckiej Powiatu Polickiego i Powiatu Vorpommern-Greifswald,

Nasze kluby i biblioteki

Skip to content