Szukaj

Jak się odnaleźć w lesie?

logo gckib

Klub Stolec

Instruktor:

Luiza Supernak

Adres:

Stolec 9

Godziny otwarcia:

wtorek-sobota: 14:00 – 22:00

Telefon:

91 424 19 69

E-mail:

lsupernak@gckib.pl

Klub nieczynny w dniach:

24-31.12.2024

Mamy to szczęście, że mieszkamy na terenie Puszczy Wkrzańskiej, obszarze leśnym liczącym 1550 km2, rozciągającym się po obu stronach granicy polsko – niemieckiej (z czego 337 po stronie polskiej). Na terenie tym znajduje się Nadleśnictwo Trzebież. Lasy nadleśnictwa podzielone są na oddziały. Ich numeracja rozpoczyna się od oddziału najbardziej wysuniętego na północny – wschód i biegnie w kierunku zachodnim, kolejnymi pasami w kierunku z północy na południe. Numeracja kolejnych oddziałów jest oznaczona w terenie (w południowo – zachodnim rogu każdego skrzyżowania granic) kamiennymi lub betonowymi słupkami z numerami przylegających oddziałów. To wszystko oraz wiele innych przydatnych informacji, w bardzo przystępny i prosty sposób, przekazaliśmy dzieciom podczas edukacyjnej wyprawy do lasu. Leśniczy Leśnictwa Poddymin, Pan Robert bardzo starał się, aby każdy uczestnik potrafił posługiwać się otrzymaną mapą i wiedział, jak poradzić sobie w lesie. Miłą wycieczkę zakończyliśmy biesiadą przy ognisku, którego w lesie oczywiście palić nie wolno, chyba że pod okiem leśniczego.

Jak się w lesie odnaleźć ? Nasze dzieci już wiedzą 🙂

Klub Stolec

Instruktor:

Luiza Supernak

Adres:

Stolec 9

Godziny otwarcia:

wtorek-sobota: 14:00 – 22:00

Telefon:

91 424 19 69

E-mail:

lsupernak@gckib.pl

Klub nieczynny w dniach:

24-31.12.2024

Aktualności ze Stolca

Stolec

logo gckib

Dzień dziecka w Stolcu

Dzień Dziecka w naszej filii obchodziliśmy bardzo hucznie i wesoło. Nawet słońce było z nami przez cały dzień 🙂 Przygotowaliśmy dla naszych milusińskich wiele atrakcji.

Stolec

logo gckib

Turniej Dart

Dnia 13 maja 2022r. w miejscowości Stolec odbyła się X już edycja turnieju „Rzut lotką do tarczy”. Turniej zorganizowano przy współpracy z Kołem LZS „Grom”

Stolec

logo gckib

Zajęcia plastyczne w Stolcu

Podczas zajęć plastycznych malowaliśmy kwiaty… młotkiem. Powstały piękne, kolorowe obrazy. Na warsztatach kulinarnych zaś smażyliśmy naleśniki, które zjedliśmy z czekoladą i ze smakiem :).

Stolec

logo gckib

Światowy dzień flagi

My również świętowaliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto obchodzone jest 2 maja. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub

Nasze kluby i biblioteki

Przejdź do treści