Szukaj

„Literacki Mierzyn” – wspomnienia zapisane w galerii zdjęć.

Biblioteka Mierzyn

Biblioteka Mierzyn

Bibliotekarz:

Edyta Sztylc

Adres:

Welecka 5,
Mierzyn

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: 12:00 – 20:00

Telefon:

91 424 19 63

E-mail:

esztylc@gckib.pl

Biblioteka nieczynna w dniach:

Tak pisali niegdyś o nas w Kurierze Szczecińskim…
I gdyby tak sięgnąć w zakamarki pamięci, można by napisać niejedną książkę – pełną emocji, literackich uniesień i ciepłych wspomnień.

„Literacki Mierzyn” to nie tylko projekt czytelniczy. To coś znacznie więcej. To historia ludzi – tych, którzy piszą książki, i tych, którzy je kochają. To rozmowy, które trwały jeszcze długo po zakończeniu spotkań. To uśmiechy, wzruszenia, czasem łzy, i ten wyjątkowy moment, kiedy między autorem a czytelnikiem znika dystans, a zostaje tylko słowo.

Przez lata odwiedziło nas wielu wyjątkowych gości. Sylwia Trojanowska, której spotkania zawsze były pełne energii i inspiracji. Anna Kaniecka-Mazurek, która słowem potrafi malować emocje. Anna Pasikowska i Dorota Schrammek, które przyjeżdżały z historiami pełnymi kobiecej siły i wzruszeń. Magdalena Witkiewicz – mistrzyni happy endów, ale i mądrych refleksji. Anna H. Niemczynow, Leszek Herman, Przemysław Piotrowski, Wojciech Burger, Marek Stelar, Jarosław Molenda, Artur Justyński, Michał Gołkowski, Marcin Grzelak, Przemysław Kowalewski… i wielu, wielu innych również, których słowa zostawiły w nas trwały ślad.

Każde spotkanie to nowe znajomości, często przyjaźnie, wspólne zdjęcia, śmiech i czasem to słynne „złapanie bakcyla” – bo ktoś po raz pierwszy poszedł do biblioteki, bo ktoś wrócił do czytania, bo ktoś napisał pierwszy wiersz. A może właśnie w tych wspomnieniach tkwi siła „Literackiego Mierzyna”? Że nie był tylko wydarzeniem z plakatu. Był życiem. Był miejscem spotkań – tych planowanych i tych zupełnie przypadkowych. Przestrzenią, gdzie słowo miało znaczenie, a literatura łączyła ludzi

Dziękujemy, że byliście z nami. Że jesteście nadal.
I kto wie – może to dopiero początek kolejnego rozdziału, bo w planach kolejne spotkania… 😉 Niech się dzieje!

Edyta Sztylc

Biblioteka MIERZYN

Bibliotekarz:

Edyta Sztylc

Adres:

Welecka 5,
Mierzyn

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: 12:00 – 20:00

Telefon:

91 424 19 63

E-mail:

esztylc@gckib.pl

Biblioteka nieczynna w dniach:

Aktualności z naszej biblioteki

Biblioteka Mierzyn

Konrada Pawickiego czytelnicze show

W czwartkowy wieczór w naszej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie z Konradem Pawickim, znanym szczecińskim aktorem i współautorem książki „Horropera”, która zdobyła serca wielu czytelników,

Biblioteka Mierzyn

Relacja ze spotkania z Katarzyną Czyż 

1 sierpnia 2024 roku w bibliotece w Mierzynie odbyło się spotkanie Katarzyną Czyż: doktor nauk prawnych, akredytowanym coachem ICF, psychoterapeutką, a prywatnie szczęśliwą żoną i

Biblioteka Mierzyn

Papierowa wiklina

Podczas jednych z wakacyjnych zajęć w bibliotece w Mierzynie odbyły się warsztaty z papierowej wikliny, podczas których uczestnicy mieli okazję wykorzystać stare gazety do stworzenia

Biblioteka Mierzyn

STUKOSZELEST

📚✨ Relacja ze spotkania z Kasią Brzozowską – Autorką książki dla dzieci „Stukoszelest”! ✨📚 Wczoraj odbyło się niesamowite wydarzenie, na które czekali wszyscy mali czytelnicy!

Nasze kluby i biblioteki

Przejdź do treści