Elektroniczny Katalog Biblioteczny Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

Zapraszamy do korzystania z Elektronicznego Katalogu Bibliotecznego naszych zasobów bibliotecznych znajdującego się poniżej:

BIP

Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki
Wpisany przez Administrator    środa, 30 maja 2018 11:34   

W sobotę, 26 maja 2018 roku po raz pierwszy w Gminie Dobra na przyozdobionym na różowo terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Sportowej 7 odbył się „Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki” realizowany w ramach projektu: FMP-0169-18 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG V A.).

Aby impreza mogła mieć taki kształt do działań wraz z Gminą Dobra włączyło się między innymi: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, Narodowy Fundusz Zdrowia, Stowarzyszenie Amazonek, Stowarzyszenie Lions Club Szczecin Jantar i wiele innych podmiotów.

Hasłem przewodnim pikniku była „profilaktyka raka piersi”, podczas pikniku kobiety miały możliwość skorzystania z profilaktycznych badań mammograficznych w mammobusie ustawionym na placu imprezy. Na stanowiskach w namiotach odbywały się specjalistyczne konsultacje i porady lekarskie. Można było zrobić badanie poziomu cukru, wody w organizmie oraz ciśnienie krwi i wydolności płuc. Ratownicy medyczni z Berlina udzielali instruktażu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Panie uczestniczyły w słowiańskim zestawie ćwiczeń rozluźniających, a chętni mogli skorzystać z urządzenia symulującego stan po użyciu narkotyków i alkoholu.

W namiotach prowadzone były warsztaty rękodzielnicze, kulinarne i plastyczne. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, wspaniałego różowego tortu oraz mufinek.

W strefie relaksu wypoczywały całe rodziny, gdzie w tle odbywały się pokazy tresury psów ratowniczych. Organizatorzy zapewnili plac zabaw dla dzieci, wiele konkursów z nagrodami i loterię fantową. Oceniana przez sędziego gra w badmintona skupiała wielu uczestników.

Jury oceniło i wręczyło nagrody za najciekawszy różowy strój w dwóch kategoriach dla dzieci i dorosłych. Na scenie występowały dzieci ze szkół z gminy Dobra, zespół Dobrawianki z GCKiB, tercet smyczkowy ze szkoły muzycznej ze Szczecina, IGA-CKI- Band z morskimi opowieściami oraz Srebrzyści Akordeoniści z muzyką i piosenką. Całość wydarzenia ze sceny prowadzili znani prezenterzy, informując o celu imprezy oraz organizatorach i finansowaniu.

Nad głowami uczestników przelatywała motolotnia z doczepionym banerem informującym o pikniku. Stoiska z rożnym asortymentem, paralotnia ustawiona na placu, gdzie można było zapoznać się z jej obsługą oraz liczne gastronomie dopełniały zagospodarowanie imprezy.

Piękna pogoda oraz duża ilość uczestników zapewniły świetną zabawę, a na przyszłość możliwość kontynuacji tak ważnego wydarzenia.

autor: Ewa Hrynkiewicz
foto: Ewa Hrynkiewicz