Skarbiec Pamięci - spacer po historię
Wpisany przez Administrator    wtorek, 07 września 2021 00:00   Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej włączyło się w organizację Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Skarbiec pamięci”

Zapraszamy na „Spacer po historię” wydarzenie sportowo-rekreacyjne z uwzględnieniem zarysu historycznego miejsc i obiektów, które znajdują się na trasie spaceru: Mierzyn – Skarbimierzyce – Dołuje – Kościno.

Trasa liczy około 9 km, kończy się w Kościnie. W drodze powrotnej w Dołujach na uczestników spaceru czekać będzie ognisko, kiełbaski, bajanie o historii regionu i Quiz historyczny z nagrodami.

Trasę „Spacer po historię” rozpoczynamy o godz. 16.00 w Mierzynie przy Wiatraku „Koźlak”. Zmierzając w stronę Kościna organizatorzy wydarzenia będą opowiadać o historii poszczególnych miejsc i obiektów, które znajdą się na tej trasie. W Dołujach o godz. 18.00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Pięknej na uczestników spaceru czekać będzie ognisko z kiełbaskami oraz bajanie o historii regionu, które poprowadzi gość legendziarz Mirosłąw Wacewicz. Na miejscu odbędzie się też zabawa quizowa z nagrodami.

Zaznaczamy jednocześnie, że uczestnicy imprezy nie mają obowiązku brać udziału w spacerze na całej długości trasy. Mogą ją dostosować do własnych możliwości i potrzeb.

Termin wydarzenia: 18.09.2021, godz.16:00

wprowadził: Administrator