Po raz 25 odbyły się Różane Dożynki
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 19 sierpnia 2019 00:00   

Za nami XXV edycja dożynkowego święta „Różane Dożynki”

Tradycyjnie świętowanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Królowej Świata w Dobrej. Następnie orszak mieszkańców prowadzony przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Płot wyruszył w stronę boiska.

Orszak na boisku powitała dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej Zofia Hrynkiewicz, a uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Tegoroczne święto plonów cieszyło się dużą popularnością. Dla tych, którzy postanowili spędzić ten dzień na boisku sportowym w Dobrej, organizatorzy Różanych Dożynek zapewnili mnóstwo ciekawych atrakcji. Atrakcji, które dzięki wsparciu naszych sponsorów takich jak: DGS, SKRAW-MET, NORATEL oraz pozostałych, uczyniły to święto jeszcze bardziej atrakcyjne i kolorowe. Ponownie dziękujemy za okazane wsparcie!

Podczas imprezy odbyły się min. występy artystyczne przygotowane przez okoliczne sołectwa. Podczas Dożynek poszczególne sołectwa zaprezentowały na swoich stoiskach wyroby kulinarne, dekoracje i obrazy. Stoiska były oblegane podczas imprezy wzbudzając spore zainteresowanie uczestników imprezy.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, na których czekały ogromne dmuchane zjeżdżalnie, stanowiska do cymbergaja, strzelnica i wiele innych atrakcji, dzięki którym uśmiechy na buziach tych najmłodszych nie schodziły do końca imprezy.

Na scenie Różanych Dożynek zaprezentowały się też zespoły: Słowiany, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg" oraz Ivan Komarenko.

Tradycyjnie już Dożynki zakończyły się pokazem sztucznych ogni.

wprowadził: administrator