Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
Skarbiec Pamięci - spacer po historię
Wpisany przez Administrator    wtorek, 07 września 2021 00:00   Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej włączyło się w organizację Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Skarbiec pamięci”

Zapraszamy na „Spacer po historię” wydarzenie sportowo-rekreacyjne z uwzględnieniem zarysu historycznego miejsc i obiektów, które znajdują się na trasie spaceru: Mierzyn – Skarbimierzyce – Dołuje – Kościno.

Trasa liczy około 9 km, kończy się w Kościnie. W drodze powrotnej w Dołujach na uczestników spaceru czekać będzie ognisko, kiełbaski, bajanie o historii regionu i Quiz historyczny z nagrodami.

Trasę „Spacer po historię” rozpoczynamy o godz. 16.00 w Mierzynie przy Wiatraku „Koźlak”. Zmierzając w stronę Kościna organizatorzy wydarzenia będą opowiadać o historii poszczególnych miejsc i obiektów, które znajdą się na tej trasie. W Dołujach o godz. 18.00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Pięknej na uczestników spaceru czekać będzie ognisko z kiełbaskami oraz bajanie o historii regionu, które poprowadzi gość legendziarz Mirosłąw Wacewicz. Na miejscu odbędzie się też zabawa quizowa z nagrodami.

Zaznaczamy jednocześnie, że uczestnicy imprezy nie mają obowiązku brać udziału w spacerze na całej długości trasy. Mogą ją dostosować do własnych możliwości i potrzeb.

Termin wydarzenia: 18.09.2021, godz.16:00

wprowadził: Administrator

 
Gmina pełna możliwości
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 06 września 2021 00:00   Stowarzyszenie Edukacji Społeczno-Zawodowej ESPRIT i Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie we współpracy z Gminą Dobra zapraszają na cykl sześciu Warsztatów w zakresie: POBUDZENIA SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO I AKTYWIZACJI RYNKU PRACY W GMINIE DOBRA, z udziałem przedstawicieli samorządu lokalnego, przedsiębiorców, organizacji społecznych i aktywnych mieszkańców gminy, które realizowane będą od września 2021 do wiosny 2022 roku.

Pierwszy warsztat: „Promocja Partnerstwa Lokalnego na rzecz pobudzenia społeczno – gospodarczego i aktywizacji rynku pracy Gminy Dobra” odbędzie się w dniu 14 września (wtorek) 2021 roku o godz. 14.00 w Klubie w Dołujach, ul. Żubrza 7. Kolejne dwa warsztaty planowane są na 27 i 28 września (poniedziałek i wtorek).

Celem Warsztatów jest integracja międzysektorowa, wspólne wypracowanie diagnozy społeczno – gospodarczej przy udziale przedsiębiorców, samorządu, III sektora, kadry edukacyjnej, młodzieży i aktywnych mieszkańców, a także wypracowanie partnerskich projektów służących ożywieniu społeczno - gospodarczemu gminy, firm, instytucji, wybór najlepszych projektów i rozwiązań oraz wdrożenie ich przy pomocy środków własnych i pozyskanych dostępnych środkach pozabudżetowych: środki z UE: PROW, POWER, RPO i innych - przez firmy, gminy, powiat, instytucje i organizacje pozarządowe w partnerstwie.

W warsztatach udział wezmą liderzy lokalnych władz z gmin i powiatu, kręgi biznesu: bankowcy, przedsiębiorcy, izby handlowe, cech rzemiosł, instytucje edukacji i rynku pracy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji infrastruktury: wodno- kanalizacyjnej, komunalnej, drogowej, zdrowia, kultury i sportu, turystyki oraz inne podmioty z terenu gminy.

Największą korzyścią tych Warsztatów będą:

• bezpośrednie spotkania liderów lokalnych środowisk: przedsiębiorców, samorządu i III sektora z gminy i wspólna praca nad projektami lokalnego pobudzenia gospodarczego dla rozwoju gminy i wszystkich mieszkańców,
• integracja i budowa relacji oraz lepsza komunikacja pomiędzy sektorami,
• lepszy przepływ informacji o potrzebach i możliwościach do wykorzystania przez poszczególne grupy, nowe miejsca pracy,
• wdrożenie kierunków kształcenia zgodnych z potrzebami rynku pracy w gminie,
• poznanie potencjału kapitału ludzkiego,
• budowanie poczucia wspólnoty,
• promocja lokalnych zasobów i produktów,
• rozwój usług wielobranżowych pod potrzeby biznesu, samorządu, III sektora i klientów indywidualnych,
• budowa społeczeństwa obywatelskiego wykorzystującego wszystkie możliwości do rozwoju osób i „małych ojczyzn” poprzez tworzenie wspólnych koncepcji rozwiązań gminnych problemów gospodarczych,
• zbudowanie więzi lokalnego partnerstwa między różnymi sektorami w gminie.

Organizator prosi o udział w pełnym cyklu warsztatów – trzy spotkania do końca września br. oraz kolejne trzy od jesieni 2021 do wiosny 2022 roku. Terminy od III warsztatu będą każdorazowo ustalane z uczestnikami spotkań.

Konieczne jest potwierdzenie udziału albo telefonicznie pod numerem 506 533 449 albo mailowo pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

wprowadził: Administrator

 
W dniu dzisiejszym biuro będzie nieczynne.
Wpisany przez Administrator    czwartek, 03 czerwca 2021 00:00   

BIURO GCKiB

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej informuje,
 iż w dniu 3.06 biuro GCKiB będzie nieczynne. Zapraszamy od piątku w godzinach pracy biura.

autor: Administrator

 
Dzień Dziecka
Wpisany przez Administrator    wtorek, 01 czerwca 2021 00:00   

Kochane dzieci, z okazji Waszego święta przyjmijcie od Nas najserdeczniejsze życzenia!autor: administrator

 
Regulamin i oświadczenie - konkurs plastyczny
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 31 maja 2021 00:00   


Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i oświadczeniem opiekunów prawnych dla dzieci biorących udział w konkursie.

REGULAMIN

OŚWIADCZENIE

wprowadził: Administrator

 
Nasze kluby i biblioteki ponownie dostępne dla wszystkich!
Wpisany przez Administrator    czwartek, 20 maja 2021 00:00   

Jesteśmy ponownie otwarci dla Was

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej informuje,
 iż zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. od dnia 21 maja 2021 r. wznowiona zostaje działalność kulturalna naszych filii.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia w okresie od 21 maja jest możliwość realizowania zadań edukacyjnych i animacyjnych w pomieszczeniach, pod następującymi warunkami:

- udział nie więcej niż 15 osób,
- zachowanie odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami,
- zapewnienie, aby uczestnicy realizowali nakaz zakrywania ust i nosa,
- zapewnienie, aby uczestnicy nie spożywali napojów lub posiłków,
- dezynfekcja rąk przy wejściu do obiektu.

Biblioteki do 5 czerwca mają możliwość udostępniania zbiorów pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 
1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy.

Szczegółowe informacje o naszej działalności znajdują się na naszej stronie www.gckib.pl oraz na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy.

autor: Administrator

 


Strona 1 z 33