Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
Biblioteka w Dobrej nieczynna.
Wpisany przez Administrator    czwartek, 24 października 2019 00:00   

Biblioteka w Dobrej nieczynna.

Więcej…
 
Utrudnienia w bibliotece w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    czwartek, 24 października 2019 00:00   

Utrudnienia w bibliotece w Wołczkowie.

Więcej…
 
Nauka gry w szachy
Wpisany przez Administrator    wtorek, 03 września 2019 00:00   

Nauka gry w szachy w Dobrej

Serdecznie zapraszamy dzieci od 6 lat na zajęcia szachowe prowadzone przez licencjonowanego Instruktora Szachowego.

„Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka - kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową oraz rozbudza twórcze zdolności”.

Zajęcia odbywają się w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej w poniedziałki w godzinach 17.00 -18.30. Po wakacyjnej przerwie zajęcia rozpoczynamy od 09 września 2019r.

wprowadził: administrator

 
Po raz 25 odbyły się Różane Dożynki
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 19 sierpnia 2019 00:00   

Za nami XXV edycja dożynkowego święta „Różane Dożynki”

Tradycyjnie świętowanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Królowej Świata w Dobrej. Następnie orszak mieszkańców prowadzony przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Płot wyruszył w stronę boiska.

Orszak na boisku powitała dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej Zofia Hrynkiewicz, a uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Tegoroczne święto plonów cieszyło się dużą popularnością. Dla tych, którzy postanowili spędzić ten dzień na boisku sportowym w Dobrej, organizatorzy Różanych Dożynek zapewnili mnóstwo ciekawych atrakcji. Atrakcji, które dzięki wsparciu naszych sponsorów takich jak: DGS, SKRAW-MET, NORATEL oraz pozostałych, uczyniły to święto jeszcze bardziej atrakcyjne i kolorowe. Ponownie dziękujemy za okazane wsparcie!

Podczas imprezy odbyły się min. występy artystyczne przygotowane przez okoliczne sołectwa. Podczas Dożynek poszczególne sołectwa zaprezentowały na swoich stoiskach wyroby kulinarne, dekoracje i obrazy. Stoiska były oblegane podczas imprezy wzbudzając spore zainteresowanie uczestników imprezy.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, na których czekały ogromne dmuchane zjeżdżalnie, stanowiska do cymbergaja, strzelnica i wiele innych atrakcji, dzięki którym uśmiechy na buziach tych najmłodszych nie schodziły do końca imprezy.

Na scenie Różanych Dożynek zaprezentowały się też zespoły: Słowiany, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg" oraz Ivan Komarenko.

Tradycyjnie już Dożynki zakończyły się pokazem sztucznych ogni.

wprowadził: administrator

 
Konkurs Różane Dożynki
Wpisany przez Administrator    środa, 26 czerwca 2019 00:00   

Ogłoszenie o konkursie dożynkowym

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Dobra do wzięcia udziału w konkursach podczas Różanych Dożynek w dniu 15.08.2019 r.:

  • konkurs na najpiękniejszą kompozycję z kwiatów i zbóż
  • konkurs na najokazalsze płody rolne.

Regulaminy konkursów dostępne będą u sołtysów oraz w biurze GCKiB w Dobrej.

Zgłoszenia do konkursów przyjmujemy do dnia 05.08.2019 r. w biurze Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej ul. Graniczna 31, 72-003 Dobra, telefonicznie pod numerem telefonu (91) 424 19 80 oraz na email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Autor: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek

zdjęcie: Freepic

autor: Administrator

 
Relacja z gminnego dnia dziecka w Dobrej
Wpisany przez Administrator    wtorek, 04 czerwca 2019 00:00   

Relacja z Gminnego Dnia Dziecka w Dobrej

Przy sprzyjającej aurze w sobotę 1 czerwca 2019 r. w Dobrej na terenie rekreacyjno-sportowym świętowaliśmy Gminny Dzień Dziecka.
Organizatorzy zapewnili świetną zabawę z wieloma atrakcjami, między innymi: darmowe dmuchańce, konkursy, gry, tańce, wielkie kolorowe bańki, malowanie buziek, stoiska z lodami, napojami i akcesoriami dla dzieci i dorosłych. Strażacy z Dobrej i z Wołczkowa prezentowali swój sprzęt, wokół krążyły pieski ratownicze. Nie zabrakło również kurtyny wodnej, gdzie nasi milusińscy radośnie pluskali się w wodzie. Myszki Miki i wielu innych bajkowych przebierańców bawiło się wspólnie z dziećmi.

Prowadzenie imprezy przez znakomitego Pana Adama Dzieciniaka uatrakcyjniło zabawę.
Nie zabrakło również chętnych do ofiarowania daru życia – krwi w mammobusie stacjonującym na imprezie.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!autor: Administrator

 


Strona 1 z 22