?>
Niepodległa
Dobiegł końca projekt „Dwa kolory”
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 25 września 2023 00:00   

Projekt, którego głównym celem było przywołanie w pamięci wydarzeń historycznej z lat 1768-1989. Wspomnienie bohaterów Polski niepodległej oraz oddanie czci symbolom narodowym. Szereg działań, który mu towarzyszyły miały za zadanie krzewić również w nas postawę patriotyczną.

Wśród różnorodnych inicjatyw, które gościły w ramach tego projektu, znalazł się m.in. konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Prace tych utalentowanych uczestników będziecie mieli jeszcze wielokrotnie okazję podziwiać w naszych placówkach. Nie zabrakło również cyklu warsztatów wzbogaconych o lekcję historii, których efekty na pewno mieliście okazję zobaczyć, odwiedzając nasze placówki: klubu i biblioteki.

Jedną z inicjatyw wspierającą projekt było czytanie arcydzieła Elizy Orzeszkowej, "Nad Niemnem" przez aktora Teatru Polskiego w Szczecinie, Piotra Bumaja, przenoszącego nas w rejony historycznych wydarzeń. To był także czas fascynującej gry plenerowej, rodzinnego pikniku na Mierzyniance, spotkania z Anną Sakowicz oraz wykłady historyczne w bibliotece. Wieczór pieśni patriotycznych dopełniały tę wyjątkową podróż przez czas i historię naszej Ojczyzny.

Projekt "Dwa Kolory" pozostawił niezatarte piętno, krzewiąc w nas postawę patriotyczną i skupiając nasze społeczności w jedności dla wspólnego dobra. Taką mamy nadzieję.Konkurs sfinansowany ze środków Biura "Niepodległa" w ramach realizacji Programu Dotacyjnego "Symbole Narodowe RP" Wprowadził: Administrator

 
Ogłoszenie wyników konkursu Dwa Kolory
Wpisany przez Administrator    piątek, 30 czerwca 2023 00:00   Z radością publikujemy wyniku konkursu plastycznego "Dwa Kolory". Przedmiotem konkursu była praca plastyczna, której tematem jest kształtowanie tożsamości i dumy narodowej z polskiej kultury. W związku z tym, że otrzymaliśmy od Was tak dużo prac konkursowych zdecydowaliśmy podzielić je na trzy kategorie wiekowe: 12-15 lat, 9-11 lat oraz 5-8 lat. Przyznaliśmy również wyróżnienia w szczególności to dla najmłodszej uczestniczki konkursu.

Wyniki konkursu:

Kategoria 12-15 lat:
- I miejsce - Julia Chojnacka
- II miejsce - Natalia Szafrańska
- III miejsce - Wiktor Sikorski

Wyróżnienia:
- Marco Rinaldi
- Szymon Puzik

Kategoria 9-11 lat:
- I miejsce - Emilia Pieczyńska
- II miejsce - Aleks Frosik
- III miejsce - Bartosz Maruszczak

Kategoria 5-8 lat:
- I miejsce - Ryszard Łukin
- II miejsce - Yana Karpyn
- III miejsce - Weronika Krokos

Wyróżnienia:
- Alan Kusztykiewicz
- Michał Jędrasik

Szczególne wyróżnienie:

- Joanna Tomaszewska - 4,5 lat!

Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród na finał projektu "Dwa Kolory", który odbędzie się już 2 września na "Mierzyniance"!Konkurs sfinansowany ze środków Biura "Niepodległa" w ramach realizacji Programu Dotacyjnego "Symbole Narodowe RP" Wprowadził: Administrator
 
GCKiB Zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Dwa kolory”.
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 29 maja 2023 00:00   Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej
Zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pn. „Dwa kolory”.

Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna, której tematem jest kształtowanie tożsamości i dumy narodowej z polskiej kultury.
Inspiracją przy wykonaniu prac w biało- czerwonych barwach może być postrzegana polskość poprzez pryzmat wyobraźni uczestnika konkursu. Puść wodze wyobraźni i weź udział w naszym konkursie.

1. Wykonaj pracę plastyczną w barwach biało-czerwonych zawierającą wybrane elementy symboli narodowych.
2. Prace mogą mieć dowolną tematykę, przyjazną autorowi.
3. Mogą być również wykonane dowolną techniką (płaską).
4. Muszą być w formacie A3 lub A4.

Prace do dnia 20.06.2023 r. należy dostarczyć do wybranej placówki GCKiB osobiście lub pocztą na adres GCKiB, ul. Graniczna 31, 72-003 Dobra, razem z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym, który znajdziesz na naszej stronie www.gckib.pl.

Na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody rzeczowe, które umilą Wam wakacyjne dni. Nadesłane prace wezmą również udział w letniej wystawie plenerowej. Szczegóły regulaminu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie organizatora konkursu oraz w placówkach GCKiB.

Zapraszamy do zabawy

Do udziału w projekcie wymagane jest zapoznanie się z regulaminem poniżej oraz przesłanie formularza zgłoszeniowego. Pliki do pobrania poniżej:

REGULAMIN


FORMULARZ


Konkurs sfinansowany ze środków Biura "Niepodległa" w ramach realizacji Programu Dotacyjnego "Symbole Narodowe RP"

Wprowadził: Administrator