kolejna relacja z ferii w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 12 lutego 2019 00:00   

Kolejna relacja z ferii w Wołczkowie

W kolejnym tygodniu ferii w Wołczkowie dzieci uczestniczyły w różnych warsztatach plastycznych, kulinarnych, rękodzielniczych oraz sportowych. Na zajęciach kulinarnych przygotowane zostały pyszne desery z ciasteczek, lodów, owoców i bitej śmietany. Dzieci z przyjemnością kroiły, rozdrabniały i na koniec z chęcią posprzątały miejsce pracy. Kolejnym słodkim punktem dnia były zrobione przez dzieci z soku owocowego zdrowe żelki. Do zrobienia ich posłużyły nam silikonowe foremki do lodu o różnych kształtach. Kolorowe pyszności zniknęły bardzo szybko. Kiedy już brzuszki były pełne wybraliśmy się na zimowy spacer, na którym dzieci z ochotą bawiły się na placu zabaw. Po powrocie wykonaliśmy przy użyciu ziaren dla ptaków, żelatyny oraz foremek do pierniczków zawieszki dla ptaków.

6 lutego w naszym Klubie pojawiła się Pani Basia, która poprowadziła warsztaty plastyczne. Nasz niezwykły gość na początku wytłumaczył tematykę zajęć i można było przystąpić do pracy. Dzieci dostały drewnianego anioła, którego najpierw złożyły, a potem pomalowały na biało i ozdobiły przy użyciu złotego, białego i srebrnego brokatu. Powstały piękne anielskie prace. Kolejnym zadaniem dla uczestników były walentynkowe kartki. Dzieci wycinały pod czujnym okiem Pani Basi czerwone serduszka i tworzyły ozdoby przestrzenne. Zadania wymagały skupienia i precyzji, a efekt końcowy był zachwycający.

W czasie warsztatów z Panią Magdą, które odbyły się 7 lutego dzieci otrzymały kolorowe bawełniane materiały i projektowały swoją maskotkę. Kiedy już z filcu powstały oczy świnek, sów, kotków i piesków, można było wypełnić środek zszytych materiałów. Sympatyczne i puchate zwierzaki wywołały dużo radości i na pewno będą trwałą pamiątką z ferii. Po zajęciach z szycia rozpoczął się bal karnawałowy dla dzieci na którym można było pochwalić się talentem tanecznym i muzycznym. Następną zabawą było wspólne śpiewanie piosenek i tu dzieci wykazały się dużą odwagą by wystąpić na scenie przed publicznością. Dzieci z chęcią wzięły udział w tanecznym konkursie na gazecie i z balonikiem. Na koniec karnawałowych zabaw wybrani zostali królowa i król balu. Zabawa przyniosła dzieciom mnóstwo radości i śmiechu.

W ostatnim dniu ferii dzieci zamieniły się w ilustratorów baśni Andersena oraz pisarzy. Na początku zajęć wysłuchały mniej znanych opowieści słynnego twórcy bajek i wybrały swojego ulubionego bohatera i stworzyły jego portret.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Półgęsek

autor: administrator