Nagroda dla GCKiiB!
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 12 grudnia 2022 00:00   Z przyjemnością informujemy, że Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej otrzymało wyróżnienie za zaangażowanie i działania związane z projektem Europejskich/Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa.

W tym roku w Polsce wydarzenia pod znakiem EDD odbyły się już po raz 30. Tegoroczna, jubileuszowa edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbyła się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem” i nawiązywała do podpisanej przez Polskę Konwencji Ramowej Rady Europy o wartości dziedzictwa kulturowego dla społeczeństwa.

Z tej okazji 7 grudnia 2022 r. w Teatrze Kamienica w Warszawie miała miejsce Gala Jubileuszowa Europejskich Dni Dziedzictwa „Połączeni dziedzictwem”, na którą zostaliśmy zaproszeni i w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć.

Wyróżnienie, pamiątkową plakietę, z rąk Pani Katarzyny Zalasińskiej, Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa, odebrała Pani Zofia Hrynkiewicz, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek wraz z pracownikami Panią Moniką Trojan i Monika Niedbała

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia:

Wprowadził: Administrator