Ostatni tydzień wakacji dla dzieci i młodzieży w Filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 10 września 2019 00:00   

Ostatni tydzień wakacji dla dzieci i młodzieży w Filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Wołczkowie

W ostatnim tygodniu wakacji w Klubie odbywały się bajkowe zajęcia. Dzieci poznawały różne ciekawe opowieści i wzięły udział w dwóch przedstawieniach: Czerwonym Kapturku i Szewczyku Dratewce.

Piesza wycieczka do oddalonej o 4 km lodziarni dała dzieciom dużo radości. Do przejścia smyki miały 4km, ale świetnie sobie poradziły z odległością oraz upałem. Po drodze spędziliśmy wesołe chwile na placu zabaw. Lody smakowały wyśmienicie, a droga powrotna autobusem również była bardzo ciekawa. W Klubie wkrótce pojawiła się Pani Magda z Fabryki Inspiracji. Na warsztatach dzieci złożyły drewniany samolot i następnie pomalowały go na różne kolory. Uczestnicy stworzyli również poduszki w kształcie jednorożców.

Kolejny dzień rozpoczął się od wspólnych zajęć sportowych z Panem Andrzejem. Dzieci skakały z miejsca, wykonały bieg z jajkiem oraz rzuty woreczkami do celu. Wszystkie chętnie uczestniczyły w rywalizacji i z przyjemnością odebrały pamiątkowe medale i nagrody. Po emocjach sportowych przyszedł czas na chwilę tańca z Panią Beatą. Jak zwykle dzieci rzetelnie uczyły się kroków, by na koniec przedstawić cały układ taneczny. Na warsztatach krawieckich uczestnicy uczyli się jak przyszyć guzik oraz wykonali pacynkę ze skarpetki.

Podczas zajęć teatralnych z Panią Kasią pt. ,,Poznaj siebie i swoje możliwości’’ uczestnicy mieli okazję wypróbować swoje zdolności naśladowcze i okazało się to świetną zabawą. Dzieci mogły przełamać nieśmiałość i spróbować prawdziwej gry aktorskiej, poczuć magię teatru i rozwinąć swoją wyobraźnię . Na zakończenie tygodnia wybraliśmy się na teren OSP Wołczkowo. Pieczona kiełbaska z ogniska i słodkie pianki smakowały wyśmienicie.

Na naszym ostatnim wakacyjnym spotkaniu dzieci opowiedziały jakie ciekawe miejsca odwiedziły w czasie tego lata i jakie miały przygody. Następnie przy użyciu farb wykonały piękny pamiątkowy obrazek. Po zajęciach plastycznych przyszedł czas na chwilę relaksu i dzieci zaśpiewały swoje ulubione piosenki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wakacje.

Tekst: Magdalena Półgęsek

Zdjęcia: Magdalena Półgęsek

autor: Magdalena Półgęsekwprowadził: administrator