Letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 03 września 2019 00:00   

Letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Wołczkowie

Nowy wakacyjny tydzień w Klubie w Wołczkowie poświęcony był ekologii. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się czym jest ochrona środowiska, co to znaczy być ekologicznym. Podczas rozmowy ustalone zostało jak segregować odpady i co zrobić, aby ratować planetę. Potem uczestnicy wysłuchali przygód Eko- Świrka, który uczy jak dbać o Ziemię. Następnie dzieci nauczyły się eko- wiersza i wykonały kwiatka z rolek po papierze.

Wybraliśmy się również z wizytą do gospodarstwa ekologicznego, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć hodowlę kur, wysłuchać ciekawych opowieści gospodarza oraz dowiedzieć się jak kiedyś wyglądała praca na gospodarstwie i jak pracuje się współcześnie.

W ramach cyklu warsztatów z Panią Anią dzieci stworzyły wakacyjną glinianą pamiątkę, kolorowe filcowe breloczki oraz ułożyły piękne bukiety z darów łąki.

Na zajęciach z Panią Magdą z ,,Fabryki Inspiracji’’ uczestnicy wykonali ekologiczne bawełniane torby. Do zrobienia użyto specjalnych farb do tkanin, dzięki czemu torby nabrały oryginalnego charakteru.

Po raz kolejny odwiedziła nas Pani Basia, która poprowadziła kreatywne warsztaty. Tym razem uczestnicy przygotowali ozdobne ramki na wakacyjne zdjęcia. Każdy ozdobił swoją pracę według własnego pomysłu.

W czasie kolejnych dni dzieci nadal uczyły się o ekologii i podjęły się sprzątania najbliższej okolicy. Okazało się, że na łące było dużo śmieci, ale smyki dzielnie sobie poradziły. Przyszła pora na chwilę odpoczynku i zabawy. Chłopcy i dziewczynki rozegrali pełen emocji mecz piłki nożnej, było dużo bramek i wiele okrzyków radości. W czasie wędrówki na łąkę dzieci odkrywały piękno przyrody i zbierały kwiaty oraz zioła na zajęcia florystyczne.

Zajęcia z Panią Kasią były bardzo inspirujące i dzieci wykorzystały do pracy papierowe talerzyki i kolorowe serwetki. Powstało piękne dno morza.

Podczas zmagań kulinarnych uczestnicy zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa pracy w kuchni i przygotowali owocową sałatkę.

Rywalizacja sportowa i udział w różnych konkurencjach na czas przyniosły smykom dużo radości. Na zakończenie pracowitego tygodnia odwiedziliśmy boisko i plac zabaw na których dzieci miały okazję grać w piłkę i wziąć udział w konkursie wiedzy ekologicznej.

autor: Magdalena Półgęsekwprowadził: administrator