Początek sieprnia w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 19 sierpnia 2019 00:00   

Początek sieprnia w Wołczkowie

Początek sierpnia minął nam pod znakiem kolejnych ciekawych wydarzeń zorganizowanych dla dzieci z naszego klubu. W drugim miesiącu wakacji w Klubie w Wołczkowie odbyły się kolejne interesujące zajęcia dla dzieci i młodzieży.

  • W czasie warsztatów plastycznych wykonane zostały pejzaże letnie przy użyciu słomki do napojów, słoneczniki, kolorowe pocztówki, czarodziejskie różdżki, szkielet dinozaura z patyczków. Dzień pszczoły był okazją do poznania bliżej tych pożytecznych owadów. Każdy zrobił swoją pszczółkę z kolorowego papieru. Wśród licznych zabaw najchętniej wybierane były: ,,Kim jestem’’, ,,Posągi’’, ,,Co widzę’’, ,,Głuchy telefon ’’ , ,,Co zabiorę do plecaka’’. Podczas zajęć dzieci nauczyły się prawidłowo adresować pocztówkę oraz pisać listy. Poznały zawód florystki, pszczelarza, listonosza, kucharza. Przy okazji opowiedziały kim chcą zostać w przyszłości.
  • Warsztaty taneczne z Panią Beatą rozpoczęły się od rozgrzewki i serii różnych ćwiczeń. Po gimnastyce dzieci ćwiczyły układ taneczny. Nauka kroków nie sprawiła większych trudności i już po paru próbach uczestnicy świetnie sobie radzili.
  • W Klubie pojawili się również aktorzy z Teatru Polskiego , którzy jak zwykle rozbawili swoją najmłodszą publiczność świetnymi historyjkami i żartami. Dzieci wysłuchały ciekawych opowiadań, a następnie wzięły udział w licznych konkursach.. Korzystając z pięknej i słonecznej pogody chodziliśmy na spacery na łąkę i plac zabaw. W czasie wypraw dzieci odkrywały piękno przyrody, obserwowały zwierzęta i owady. Chłopcy grali w piłkę, dziewczynki w berka. Ważnym punktem zajęć była wspólna gimnastyka na świeżym powietrzu Była też chwila na wysłuchanie kilku przygód ,,Kubusia Puchatka’’.
  • W czasie kreatywnych zajęć z Panią Basią dzieci zrobiły ozdobne domki dla ptaków. Prace powstały przy użyciu farb, glinianych ptaków oraz kolorowych dodatków. Będzie to doskonała ozdoba lub pomysł na prezent.
  • Pani Kasia przeprowadziła warsztaty plastyczne. Z papierowych kubeczków, talerzyków, kolorowych serwetek i papieru powstała latarnia morska. Jest niezwykła, bo dzięki małym elektrycznym świeczkom, może oświetlać i wskazywać drogę do pokoju. Klub odwiedziła ,,Twórcza Cytrynka’’, która wprowadziła nas w słodki świat lizaków. Jak zawsze było kolorowo, pysznie i według projektów dzieci.
  • Interesujące były zajęcia z robotyki. Dzieci mogły spróbować programowania i zbudować robota z klocków lego, który sterowany był tabletem. Uczestnicy zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły. Ważna była współpraca, skupienie oraz cierpliwość , dzięki wspólnej pracy dzieci miały mnóstwo frajdy z zabawy. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudził wyścig robotów, trzeba było wykazać się umiejętnościami kierowania pojazdem.
  • Przenieśliśmy się również w czarodziejski świat czarów i różnych eksperymentów. Sprawdzane było co się rozpuście w wodzie, co w niej utonie oraz jaką wodę otrzymamy Najbardziej podobała się tęcza na talerzu zrobiona z kolorowych cukierków. Zajęcia kulinarne na których najważniejszy był ziemniak były okazją do wykonania i poznania nowej potrawy- sałatki ziemniaczanej. W czasie zajęć nie zabrakło wielu ciekawych pozycji z literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz konkurencji sportowych. Przed nami kolejne wspólne wakacyjne przygody.

autor: Magdalena Półgęsekwprowadził: administrator