?>
Filia Wołczkowo
Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 14 listopada 2023 00:00   

Serdecznie zapraszamy na Obchody Święta Odzyskania Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2023 roku na placu przed Kościołem w Dobrej ul. Klasztorna 1.

Uroczystość rozpoczniemy od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Po mszy zapraszamy wszystkich uczestników do odsłuchania odezwy do narodu Józefa Piłsudskiego. Następnie wspólnie odśpiewamy hymn, złożymy kwiaty oraz będziemy śpiewać pieśni patriotyczne przy ognisku. Kolejnym punktem uroczystości będzie rozłożenie wielkiej flagi Polski. W dalszej części uczestnicy będą mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z „Piłsudskim” przy zabytkowym samochodzie oraz z grupą Ułanów.

Zachęcamy do przyjścia w stroju nawiązującym do Święta Niepodległości (biało-czerwone stroje, flagi, itp.).

Niech to będzie moment wspólnego patriotyzmu!

Wprowadził: Administrator

 
Nagroda dla GCKiiB!
Wpisany przez Administrator    niedziela, 11 grudnia 2022 23:00   Z przyjemnością informujemy, że Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej otrzymało wyróżnienie za zaangażowanie i działania związane z projektem Europejskich/Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa.

W tym roku w Polsce wydarzenia pod znakiem EDD odbyły się już po raz 30. Tegoroczna, jubileuszowa edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbyła się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem” i nawiązywała do podpisanej przez Polskę Konwencji Ramowej Rady Europy o wartości dziedzictwa kulturowego dla społeczeństwa.

Z tej okazji 7 grudnia 2022 r. w Teatrze Kamienica w Warszawie miała miejsce Gala Jubileuszowa Europejskich Dni Dziedzictwa „Połączeni dziedzictwem”, na którą zostaliśmy zaproszeni i w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć.

Wyróżnienie, pamiątkową plakietę, z rąk Pani Katarzyny Zalasińskiej, Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa, odebrała Pani Zofia Hrynkiewicz, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek wraz z pracownikami Panią Moniką Trojan i Monika Niedbała

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia:

Wprowadził: Administrator

 
Ćwiczenia w Wołkczowie i Dobrej z Andrzejem
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 14 listopada 2022 23:00   GCKiB serdecznie zaprasza na ćwiczenia, każdy znajdzie coś dla siebie Szczegóły u instruktora - Andrzej Bartłomowicz- tel. 693 102 179 Wprowadził: Administrator

 
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Wpisany przez Administrator    niedziela, 13 listopada 2022 23:00   

W samo południe Filia GCKiB w Wołczkowie przekształciła się w niezwykłą magiczną krainę aby świętować Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Wszystkie dzieci przybyły na bal przebrane w przepiękne stroje ich ulubionych bohaterów z bajek. Były księżniczki, królowie, wróżki, wilk, batman, czerwony kapturek, marynarze, strażak i wiele innych. Były tańce, zabawy, konkursy, zagadki dotyczące bajek i występujących w nich postaci. Dzieci były zachwycone przebiegiem balu i zapewniły że ten bajkowy dzień pozostanie na długo w ich i pamięci. Bal się odbył przy współpracy ze znanymi szczecińskimi aktorami.

Autor: Andrzej Bartłomowicz.

wprowadził: administrator 
Czy da się zagrać w hokeja we Wrześniu?
Wpisany przez Administrator    czwartek, 01 września 2022 23:00   Tak! Wszystkie chętne dzieci i młodzież zapraszamy na turniej mini hokeja w GCKiB w Wołczkowie 12 września o. godzinie 13:30.

Autor: Andrzej Bartłomowicz

wprowadził: administrator

 
83 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
Wpisany przez Administrator    środa, 24 sierpnia 2022 23:00   

83 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ!!! 1.09.2022 roku w filii GCKIB w WOŁCZKOWIE otwarta zostanie wystawa poświęcona 83 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ. Wystawa prezentuje liczne zbrodnie ludobójstwa, przymusowe przesiedlenia, zabór dzieci, zniszczenia i kradzież majątku w tym dóbr kultury, których to Naród Polski doświadczył że strony Totalitarnych Reżimów III Rzeszy Niemieckiej. Wystawa prezentuje pamiątki (odznaczenia,medale, dokumenty)z prywatnych zbiorów Bohaterów Którzy Przelali Krew Za Wolność.

Zapraszamy do obejrzenia Wystawy w filii GCKIB w WOŁCZKOWIE od pon-piat. W godz.13.00-16.30.

autor: Andrzej Bartłomowiczwprowadził: administrator 


Strona 1 z 15