Koncert „Świdwie Sanctum” w Stolcu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 05 grudnia 2017 00:00   

W dniu 19 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek filii w Stolcu odbył się koncert „Świdwie Sanctum” tanowskiego zespołu Tam i Owo. Koncert był ukoronowaniem i efektem cyklu warsztatów wokalnych, przeprowadzonych dla mieszkańców Tanowa i okolic w ramach projektu „Integracja i aktywizacja społeczności lokalnej poprzez poszukiwanie tożsamości muzycznej.”

Projekt ten był realizowany w ramach programu SPOŁECZNIK, tj. zachodniopomorskiego systemu wspierania inicjatyw oddolnych i finansowany z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Podczas koncertu, zespół wokalny Tam i Owo, wzbogacony o nowych członków, zaprezentował utwory inspirowane unikatowym w skali światowej rezerwatem Świdwie i występującymi tam odgłosami ptaków. Dodatkowo słuchacze mogli zapoznać się z „repertuarem barcelońskim” zespołu, czyli utworami chóralnym, przygotowanymi przez zespół na Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Chóralny w Lloret de Mar(Hiszpania). Na zakończenie uczestnicy koncertu mieli okazję wspólnie z zespołem pobawić się i pośpiewać popularne i znane utwory, takie jak np. „Alleluja” Leonarda Cohena.

Koncert „Świdwie Sanctum” trwał prawie godzinę i był źródłem ogromnej przyjemności i satysfakcji zarówno dla odbiorców jaki i wykonawców. Przyjazna i serdeczna atmosfera oraz radość wspólnego muzykowania sprawiły, że zespół długo nie mógł zejść ze sceny proszony o kolejne bisy. Szczyptę tego magicznego nastroju każdy z nas zabrał w sercu do domu.

autor: Magdalena Staniszewska
foto: Luiza Supernak