“Wielobój wiejski” oraz “Letni festyn nad jeziorem”
Wpisany przez Administrator    środa, 20 września 2017 11:56   

Podczas wakacji, dnia 08 lipca Gminne Centrum Kultury i Bibliotek filia w Stolcu oraz Koło LZS „GROM” Stolec zorganizowały na kompleksie rekreacyjnym nad jeziorem Stolsko „Wielobój Wiejski”.

W turnieju rywalizowało ze sobą 30 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Konkurencje były bardzo atrakcyjne i dobrane w zależności od wieku startujących, np.: bieg w workach, bieg z taczką pełną piłek tenisowych, z taczką z piaskiem, z wiaderkami z piaskiem, przenoszenie kamieni na dystans, przeciąganie liną kłada, przeciąganie liną auta, rzut balem na odległość, wbijanie gwoździ na czas, przerzucanie opony traktorowej na czas.

Po „Wieloboju Wiejskim” o godzinie 20:00 na kompleksie rekreacyjnym nad jeziorem Stolsko rozpoczął się „ Letni Festyn nad Jeziorem” organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek filię w Stolcu, Ludowe Zespoły Sportowe „GROM” Stolec oraz Radę Sołecką Stolec. Podczas festynu wręczono nagrody oraz medale uczestnikom Wieloboju. Na mieszkańców czekała grochówka ugotowana na kuchni polowej, kiełbasa z grilla, pączki oraz ciasta. Wszystkie te specjały przygotowali sami mieszkańcy, którzy w doskonałych humorach bawili się do białego rana. Festyn zorganizowano dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy uczestnikom oraz pomocnikom za miłą i świetną zabawę na obu imprezach.

autor: Luiza Supernak
foto: Luiza Supernak