Warsztaty z animacji lalki
Wpisany przez Administrator    środa, 28 czerwca 2017 11:22   

W dniach 27 i 28 maja w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w miejscowości Stolec odbyły się warsztaty z animacji lalki dla dzieci oraz młodzieży.

Zajęcia poprowadziła Anastasiia Miedviedieva - absolwentka Narodowego Uniwersytetu Sztuki w Charkowie (specjalność: Aktor Teatru Animacji). Aktor, reżyser, animator, organizator projektów teatralnych. Uczestniczka Akademii Teatru Alternatywnego realizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Teatr Brama i Teatr Kana. Od 2014 r. w Teatrze Brama prowadzi zajęcia dla różnych grup wiekowych (m.in. dziecięcą Małą Bramę) i międzypokoleniowe, zajmuje się też pracą pedagogiczną z młodzieżą.

Warsztaty były przygotowaniem młodych mieszkańców Stolca do większego artystycznego przedsięwzięcia, a mianowicie do pracy nad przedstawieniem pt.: „Co tam macie...? Nic nie mamy.”

Jakiś czas temu przywędrowały do nas lalki. Trafiły tutaj z Domu Kultury przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Wspólny Dom" w Szczecinie. W naszej pracy i w przedstawieniu chcielibyśmy nawiązać do momentu przywędrowania ich do naszej społeczności. Następnie wcieliłyby się w nasze dzieci i ich podwórkowe opowieści dzieci, które mają teraz po kilkanaście lat, ale także te, które mają obecnie 50... 60... i 70 lat... Lalki ożyją w rękach dzieci tak, jak ożyją opowiadane przez nich historie, zapomniane zabawy, tajemnice. Poprzez nierzeczywiste, bajkowe postaci lalek opowiemy o prawdziwych sytuacjach, zabawach, kontaktach. Zainspirujemy dzieci do gier i zabaw, które pozwolą im poznać się nawzajem, zbliżą ich do siebie.autor: Luiza Supernak
foto: Adam Ptaszyński