Relacja z ferii w Stolcu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 03 marca 2020 00:00   

W okresie ferii zimowych filia GCKiB w Stolcu zorganizowała zajęcia dla dzieci, które spędzały ten czas w naszej miejscowości. Gościliśmy „Fabrykę Inspiracji” z warsztatami kreatywnymi, które prowadziła Pani Magda.

Podczas pierwszego spotkania, które zasponsorowało nam Koło LZS „Grom” Stolec, zajmowaliśmy się krawiectwem. Uczestnicy zostali fachowo i bardzo zrozumiale przeszkoleni z obsługi maszyny do szycia. Podczas zajęć powstały mięciutkie poduszki w kształcie serca. Dzieci pod okiem Pani Magdy same przeszywały swoje poduszki na maszynie, następnie wypełniły je kuleczkami silikonowymi.

Kolejne warsztaty sfinansowane zostały przez Gminę Dobra.

Podczas następnych zajęć, w związku ze zbliżającymi się Walentynkami, tworzyliśmy piękne drewniane ramki na zdjęcia. Na kolejnym spotkaniu szyliśmy workoplecaki.

W naszej filii odbyły się również warsztaty Karate dla dzieci i młodzieży. Z Panem Przemkiem spotkaliśmy się cztery razy. Była to kontynuacja warsztatów wakacyjnych.

Dużo frajdy sprawiła dzieciom wizyta strażaków. Każdego roku Ochotnicza Straż Pożarna aktywnie uczestniczy w akcji edukacyjnej „Bezpieczne ferie”. Funkcjonariusze OSP w Dobrej w trakcie spotkania z dziećmi i młodzieżą udzielili praktycznych porad m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zasad bezpiecznego zachowania się.

Odwiedził nas również Pan Andrzej, który przeprowadził zajęcia sportowe. Celem ćwiczeń było kształtowanie sprawności ogólnej. Zastosowane ćwiczenia spowodowały lepszą sprawność mięśni, więzadeł oraz polepszyły zakres ruchu w stawach.

Odbywały się także zimowe zajęcia plastyczne. Wykonaliśmy Lampiony z Krainy Lodu, wyczarowaliśmy sztuczny śnieg, z którego lepiliśmy bałwanki. Z zimnej porcelany powstały śnieżynki, serduszka i inne ozdoby. Malowaliśmy piankową, śnieżną farbą. Wykonaliśmy również pełne ryżu pingwinki w czapeczkach z kolorowymi pomponami.

Odwiedziliśmy kino Helios w Szczecinie. Obejrzeliśmy film animowany „Gang zwierzaków”.

Zdobywaliśmy umiejętności kulinarne. Podczas pierwszego spotkania przygotowaliśmy bardzo różowe, Walentynkowe ciasto pełne galaretek oraz bitej śmietany. Z okazji Tłustego Czwartku smażyliśmy małe pączusie, a kolejnego dnia faworki.

Graliśmy w gry planszowe, w grę Cortex, Dobble, Scrable, w Twistera a także w tenisa stołowego, bilarda oraz w piłkarzyki.

Przeprowadzony został również „Turniej Fifa 20” dla dzieci i młodzieży, zorganizowany przy współpracy z Kołem LZS „Grom” Stolec.

Autor: Luiza Supernakwprowadził: Administrator