Relacja z zajęć w Stolcu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 03 marca 2020 00:00   

Podczas ferii zimowych, w dniach 13 i 20 lutego w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek gościliśmy „Fabrykę Inspiracji” z warsztatami kreatywnymi, które prowadziła Pani Magda. Podczas pierwszych zajęć, w związku ze zbliżającymi się Walentynkami, tworzyliśmy piękne drewniane ramki na zdjęcia. Ramki w kształcie serc najpierw malowaliśmy, następnie ozdabialiśmy papierowymi elementami metodą scrapbookingu.

Na kolejnym spotkaniu szyliśmy workoplecaki. Dzieci przeszywały worki na maszynie, a następnie nawlekały sznureczki do zamykania tak, aby powstał plecak.

Spotkania z Panią Magdą były bardzo ciekawe, kreatywne i inspirujące.

W naszej filii odbyły się również warsztaty Karate dla dzieci i młodzieży. Z Panem Przemkiem spotkaliśmy się cztery razy. Była to kontynuacja warsztatów wakacyjnych. Podczas zajęć uczestnicy utrwalali zasady zachowania się na sali treningowej DOJO. Nauczyli się elementarnych technik (zuki waza, keri waza, uke waza) karate shotokan, oraz etykiety i szacunku do drugiego człowieka. doskonalili poznane techniki nożne. Nauczyli się prostego Enbu, czyli wyreżyserowanej walki z partnerem. Dzieci pomimo wymagających dużej kondycji zajęć z przyjemnością uczestniczyli we wszystkich spotkaniach.

Autor: Luiza Supernakwprowadził: Administrator