Limuzynką do Filharmonii
Wpisany przez Administrator    sobota, 23 listopada 2019 00:00   

Dnia 20 października filie GCKiB w Stolcu oraz w Rzędzinach zorganizowały dla mieszkańców naszej gminy wyjazd do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie . Zaproszono nas w ramach Projektu „Limuzy(n)ką do Filharmonii w Szczecinie – piąta edycja”.

Jest to projekt umożliwiający mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego o utrudnionym dostępie do dóbr kultury skorzystanie z kompleksowej oferty kulturalnej i edukacyjnej Filharmonii. W ramach projektu dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy wzięli udział w koncercie Filharmonii. Wydarzenie to wzbogacone było o edukację kulturalną oraz oprowadzanie po instytucji. Tego wieczoru wysłuchaliśmy koncertu „Yemaya – Królowa Mórz | Spektakl Opery Wrocławskiej”, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, Chóru Belcanto OSM I st. oraz Chóru Akademii Morskiej.

„Yemaya – Królowa Mórz” to przepiękna opowieść o tym, co jest w życiu najważniejsze. To historia o rodzinie, miłości, przyjaźni, poszukiwaniu szczęścia oraz akceptacji siebie i swoich najbliższych, do czego kluczem jest zawsze to samo - otwarte oczy i serca. Przeżywane przez bohaterów emocje i podejmowane działania uczą tolerancji i szacunku dla innych, zwracają uwagę na konsekwencje podejmowanych decyzji, pokazują wartość, jaka tkwi w silnych więzach rodzinnych oraz to, że warto mieć prawdziwych przyjaciół. W ramach projektu zorganizowano dla nas również dojazd autokarem. Z wyjazdu skorzystało 45 osób.

Autor: Luiza Supernakwprowadził: Administrator