Warsztaty Ekologiczne w Stolcu
Wpisany przez Administrator    czwartek, 21 listopada 2019 00:00   

W miesiącu październiku w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Stolcu odbywały się zajęcia i warsztaty ekologiczne w ramach realizacji projektu „Ekologia, edukacja i sport – wykonanie nasadzeń na terenie rekreacyjnym we wsi Stolec”.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Podczas zajęć plastycznych dzieci utrwalały sobie wiedzę na temat segregacji śmieci. Powstały kolorowe prace wykonane metodą kolażu. Na kolejnych zajęciach stworzyliśmy ogromny panoramiczny plakat o tematyce dbania o czystość w naszych lasach. Wszystkie prace można było podziwiać podczas wystawy w naszej filii.

Pierwsze warsztaty ekologiczne przeprowadził przyrodnik, zoolog i fotograf przyrody Pan Ryszard Czeraszkiewicz. Opowiedział dzieciom o ekologii, czyli nauce, która bada i analizuje zależności zachodzące w świecie przyrody oraz o ochronie środowiska. Podczas kolejnych warsztatów wybraliśmy się na wycieczkę do lasu, gdzie Pan Robert Janiak, leśniczy Leśnictwa Poddymin opowiedział w jaki sposób chronione są lasy przed pożarami, które są jednymi z poważniejszych czynników globalnego ocieplenia. Każdego dnia leśnicy monitorują tereny leśne oraz podejmują wiele działań służących wzmocnieniu ochrony przeciwpożarowej lasów. Zobaczyliśmy drogi przeciwpożarowe, ogromne pojemniki z wodą oraz wieżę przeciwpożarową. Byliśmy również przy jeziorze Piaski, gdzie strażacy często pobierają wodę potrzebną do gaszenia pożarów.

Autor: Luiza Supernakwprowadził: Administrator