Warsztaty "Foto To" w Akademii Sztuki
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 18 listopada 2019 00:00   

W dniach 11, 12 i 13 listopada młodzież z filii GCKiB w Stolcu oraz uczniowie Zespołu Szkół Prywatnych „Słoneczne” w Szczecinie brali udział w warsztatach „Foto To”. W Akademii Sztuki w Szczecinie gościł nas prowadzący warsztaty artysta, fotograf Paweł Kula.

Były to dni pełne eksperymentów z wykorzystaniem niekonwencjonalnych aparatów fotograficznych. Była zabawa w ciemni a także własne kreatywne próby. Pracowaliśmy w pomieszczeniach Akademii, a także w plenerze – na Placu Orła Białego. W styczniu w naszej filii będzie można obejrzeć wystawę podsumowującą efekty naszej pracy. Wszystkie te działania związane są z realizacją inicjatywy „Foto To” dofinansowanej ze środków programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021.

Paweł Kula – polski artysta, fotograf. Absolwent fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Konstruuje zabawki optyczne i prymitywne urządzenia do fotografowania, rysowania i pokazywania iluzji ruchu. Używa nietypowych materiałów światłoczułych: roślin, luminoforów, własnej skóry. Fotografuje i kasuje. Jest współtwórcą techniki solarigrafii. Projektuje działania edukacyjne dla instytucji kultury, szkół i galerii wykorzystujące język fotografii oraz elementy innych sztuk wizualnych. Należy do zespołu Latających Animatorów Kultury, Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" w Warszawie. Współzałożyciel Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki oraz Rezerwatu Idei. Jego prace znajdują się kolekcji "Zachęty Sztuki Współczesnej" oraz w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Autor: Luiza Supernakwprowadził: Administrator