Filia Stolec
Zajęcia plastyczne w Stolcu
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 16 maja 2022 00:00   

Podczas zajęć plastycznych malowaliśmy kwiaty... młotkiem. Powstały piękne, kolorowe obrazy. Na warsztatach kulinarnych zaś smażyliśmy naleśniki, które zjedliśmy z czekoladą i ze smakiem :).

Autor: Luiza Supernakwprowadził: administrator 
Światowy dzień flagi
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 09 maja 2022 00:00   

My również świętowaliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto obchodzone jest 2 maja. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub przed domem. Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Autor: Luiza Supernak


wprowadził: administrator 
Międzynarodowy Dzień Ziemi - sadzimy las.
Wpisany przez Administrator    czwartek, 05 maja 2022 00:00   

W filiach GCKiB w Stolcu i Rzędzinach obchodziliśmy Dzień Leśnika oraz Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji 23.04 wybraliśmy się w teren :) Dzień był piękny jak marzenie, słońce, ciepło i delikatny wietrzyk. Wiosna - idealny czas na sadzenie roślin.

Dzieci, młodzież i dorośli ze Stolca oraz Rzędzin, pod wodzą zaprzyjaźnionego z nami Leśniczego - pana Roberta, udaliśmy się do lasu, żeby aktywnie przyczynić się do zwiększenia ilości drzew :) Po krótkim przeszkoleniu nasze dwu- i trzyosobowe zespoły otrzymały narzędzia oraz sadzonki i ruszyliśmy do pracy. Wbrew pozorom sadzenie lasu to niełatwe zadanie. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, zrobić dołek, w którym sadzonka się zmieści i we właściwy sposób ją ulokować. Tak, żeby na pewno czuła się tam dobrze:)

Ale praca honorowa, więc nikt się nie zniechęcał mimo zmęczenia.

Po pracy - poczęstunek przygotowany jak zawsze przez panią Luizę, dzieci oraz innych uczestników, po takim wysiłku wszystko smakuje wyśmienicie. Nie było to pierwsze nasze sadzenie lasu i ustaliliśmy, że nie będzie to ostatnia taka akcja. Chcemy też mieć swój udział w dbaniu o naszą "błękitną planetę". Dziękujemy Nadleśnictwu Trzebież i panu leśniczemu Robertowi za taką możliwość. No i oczywiście będziemy sprawdzać jak się mają nasze drzewka :)

Autor: Ewa Łachut i Luiza Supernak


wprowadził: administrator 
Warsztaty plastyczne w Stolcu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 26 kwietnia 2022 00:00   

My również kolorowaliśmy swoje światy :)
Kolorowali i duzi i mali... i wszystko to podczas warsztatów plastycznych pod hasłem „Pokoloruj swój świat”, realizowanych ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu „Moje miejsce na Ziemi”.

Dziękujemy za zaproszenie do udziału :)

Autor: Luiza Supernak


wprowadził: administrator 
Przedświąteczne warsztaty i zajęcia plastyczne GCKiB w Stolcu
Wpisany przez Administrator    piątek, 22 kwietnia 2022 00:00   

Przedświąteczne warsztaty i zajęcia plastyczne zdominowały ozdoby wielkanocne. Powstały baranki na patyczkach, zające na drewnie wtulone w mech oraz jaja zdobione techniką decoupage. Tworzyliśmy również kwiaty z bibuły, które ozdobiły nasze palmy wielkanocne :)

Autor: Luiza Supernak


wprowadził: administrator 
Przygotowywanie stroików wiosennych w Stolcu
Wpisany przez Administrator    piątek, 22 kwietnia 2022 00:00   

Relacja z przygotowywania stroików wiosennych w Stolcu.

Autor: Luiza Supernak


wprowadził: administrator 


Strona 1 z 29