Filia Stolec
Relacja z ferii w Stolcu
Wpisany przez Administrator    piątek, 22 lutego 2019 00:00   

Relacja z ferii w Stolcu

W okresie ferii zimowych filia GCKiB w Stolcu zorganizowała zajęcia dla dzieci, które spędzały ten czas w naszej miejscowości. Zajęcia odbywały się według kalendarium ferii.
Wspólnie zaczęliśmy od wyjazdu do kina Helios na film animowany „Ralph Demolka w Internecie” przedstawiający przygodę Ralpha w... samym sercu internetu. Dowiedzieliśmy się jak wygląda globalna sieć od środka. Spam, reklamy pop-up, wyszukiwarki i internetowe aukcje, a także odniesienia do księżniczek Disneya, superbohaterów Marvela, Gwiezdnych Wojen i oczywiście postaci z gier komputerowych.

Podczas kolejnych dni 30 stycznia, 1, 6 i 8 lutego odbyły się warsztaty Karate dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy poznali podstawowe techniki karate shotokan. W naszej filii odbyły się również warsztaty DJ – skie, spotkanie z muzyką w teorii i praktyce.

Odwiedził nas również trener, który przeprowadził zajęcia sportowe. Celem ćwiczeń było kształtowanie sprawności ogólnej. Zastosowane ćwiczenia spowodowały lepszą sprawność mięśni, więzadeł oraz polepszyły zakres ruchu w stawach.

Gościliśmy w naszym klubie także Panią Magdę z „Fabryki Inspiracji”. Każdy uczestnik wykonał swój własny Łapacz Snów na obręczy, wykorzystując kolorowe tasiemki, piórka i koraliki.

Odbyły się również zajęcia plastyczne, podczas których wyrabialiśmy masę solną. Od szablonów wycięliśmy elementy domku – lampionu. Następnie je utwardzaliśmy. Po feriach przyjdzie czas na wykończenie naszych zimowych domków.

Zdobywaliśmy również umiejętności kulinarne. Podczas pierwszego spotkania zapiekaliśmy parówki w cieście francuskim. Były także hot dogi w wersji nieco zdrowszej – z surówką ze świeżych warzyw. Podczas drugiego spotkania odkrywaliśmy tajniki kuchni włoskiej. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy wykonaliśmy potrawę, która jest bardzo popularna na świecie i idealna na spotkania w gronie przyjaciół, czyli pizzę.

Graliśmy w gry planszowe, w grę Cortex, Dobble, Scrable, w Twistera a także w tenisa stołowego, bilarda oraz w piłkarzyki.

Dużo frajdy sprawiła dzieciom, młodzieży oraz dorosłym wycieczka do parku trampolin Jump Szczecin na ul. Mieszka.

Odwiedziliśmy kolejny raz kino. Tym razem byliśmy z młodzieżą na polskim filmie fabularnym pt.: „Miszmasz czyli Kogel Mogel” – trzeciej części komedii obyczajowej, która ukazała dalszy ciąg przygód ekscentrycznej rodziny Wolańskich.

Przeprowadzony został również „Turniej Fifa 18” dla dzieci i młodzieży, zorganizowany przy współpracy z Kołem LZS „Grom” Stolec.

Luiza Supernak

autor: administrator

 
Warsztaty DJskie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 19 lutego 2019 00:00   

Warsztaty DJ w Stolcu i Rzędzinach

Podczas tegorocznych ferii zimowych dnia 30 stycznia 2019 r. w filiach GCKiB w Stolcu i w Rzędzinach odbyły się warsztaty DJ–skie, spotkanie z muzyką w teorii i praktyce. Warsztaty prowadził Pan Stefan Królczyński – miłośnik muzyki i propagator dobrego brzmienia, współpracujący z filharmonią w dziale edukacji – Dobry Człowiek.

W ramach warsztatów uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z zagadnieniami z zakresu teorii muzyki oraz usłyszeć je w przygotowanym materiale muzycznym, poznali również techniki miksowania oraz arkana pracy dja. Na koniec wspólnie wykonali mix przy użyciu wybranych przez siebie utworów muzyki popularnej.

autor: administrator

 
Warsztaty z Karate
Wpisany przez Administrator    wtorek, 19 lutego 2019 00:00   

Warsztaty Karate

Podczas ferii zimowych w dniach 30 stycznia, 1, 6 i 8 lutego w filii GCKiB w Stolcu odbyły się warsztaty Karate dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawowe zasady zachowania się na sali treningowej DOJO. Nauczyli się elementarnych technik (zuki waza, keri waza, uke waza) karate shotokan,oraz etykiety i szacunku do drugiego człowieka. Dowiedzieli się, czym jest BUDO. Podopieczni mieli możliwość skonfrontować swoje wyobrażenia o sztukach walki z rzeczywistością.

autor: administrator

 
Łapacz snów w Stolcu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 05 lutego 2019 00:00   

Warsztaty z tworzenia Łapaczy Snów w Stolcu

Dnia 31 stycznia 2019 r. gościliśmy w klubie w miejscowości Stolec Panią Magdę z „Fabryki Inspiracji”, która pokazała nam, jak wykonać Łapacza snów. Łapacz snów, zwany również siecią snów, był pierwotnie znany tylko przez kanadyjskie i północnoamerykańskie plemiona Siuksów i Odżibwejów. Łapacza snów zawieszano nad miejscem przeznaczonym do spania, aby w nocy mógł wyłapywać złe sny i myśli, które musiały zniknąć następnego ranka. Zadaniem każdego Łapacza snów jest zapewnienie śpiącemu ochrony przed koszmarami nocnymi i ucieczką niedobrych wizji w otchłań niebytu i niepamięci. Każdy uczestnik wykonał swój własny amulet na obręczy, wykorzystując kolorowe tasiemki, piórka i koraliki.

Luiza Supernak

autor: administrator

 
Wokół pieśni Bożego Narodzenia
Wpisany przez Administrator    środa, 30 stycznia 2019 00:00   

Wokół pieśni Bożego Narodzenia

"Wokół Pieśni Bożego Narodzenia". Dnia 20 grudnia 2018 r w Filii w Stolcu odbyło się "Spotkanie Kolędnicze" z udziałem znakomitego muzyka, znawcy i badacza tradycji - Jacka Hałasa oraz przedstawicieli Teatru Kana w ramach projektu Teatru Kana "Wokół Tradycji 2018".

Wokół tradycji

Zdjęcia: Piotr Nykowski


autor: administrator

 
Opieka nad zwierzętami zimą
Wpisany przez Administrator    środa, 30 stycznia 2019 00:00   

Opieka nad zwierzętami zimą.

W ramach opieki nad zwierzętami w okresie zimowym filia GCKiB w miejscowości Stolec oraz Leśnictwo Poddymin zorganizowali dla miejscowych dzieci wycieczkę terenową, której tematem przewodnim było dokarmianie zwierząt. Dzieci zostały zaopatrzone w lornetki, dzięki którym mogły prowadzić obserwacje. Spacerowaliśmy po terenie Rezerwatu Świdwie. Zaczęliśmy od dokarmiania zwierzaków przywiezionym, suchym chlebem oraz rozwieszeniu kul „pyz” dla ptaków. Oglądaliśmy ustawione w lesie lizawki z solą. Dowiedzieliśmy się od pana leśniczego jaką rolę spełniają. Służą one do uzupełniania składników pokarmowych w okresie zimy. Dostarczają minerałów takich jak: sód, wapń, żelazo, fosfor, czy cynk, niezbędnych do wzmocnienia przed nastaniem wiosny kośćca i mięśni. Po dokarmianiu ruszyliśmy na spacer po lesie i śródleśnych łąkach, aby poznać obyczaje zwierzyny i poobserwować przyrodę. Śledziliśmy poczynania bobrów. Dzieci obejrzały, jak bobry ścinają drzewa, transportują gałęzie do rowów z wodą i budują tamy. Zobaczyliśmy również buchtowiska dzików, sprzymierzeńców lasu. Podążaliśmy ścieżkami zwierzyny płowej, zwanymi „chodnikami”. Po spacerze zrobiliśmy sobie leśny piknik. Rozgrzani ciepłą herbatą oraz posileni ciasteczkami wróciliśmy do domu. Już niedługo powtórzymy naszą wycieczkę... może w towarzystwie białego puchu.

autor: administrator

 


Strona 1 z 16