?>
Filia Stolec
Jesienne rozgrzewanie duszy i ciała
Wpisany przez Klaudia    środa, 15 listopada 2023 00:00   Zapraszamy! Wspólnie odkryjemy dawne sposoby radzenia sobie z jesienną chandrą. Spotkanie jest otwarte dla każdego, kto swoją jesień chciałby ubarwić radością i muzyką.  Aby nam miło się biesiadowało, tradycyjnie zapraszamy do przyniesienia z sobą drobnych smakowitości, którymi tak dobrze dzielić się z przyjaciółmi.

 
Fabryczne Misie w Stolcu
Wpisany przez Administrator    niedziela, 30 października 2022 23:00   

Jak sama nazwa mówi... Misie powstały przy pomocy Fabryki, która zagościła w naszej filii w Stolcu. Misie były brudno różowe oraz brązowe. Wymagały solidnej pracy i wytrwałości. Na szczęście, jak zawsze, mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie (czytaj: szycie i wypychanie) naszych kochanych mam, a nawet i babć :) Autor: Luiza Supernak

wprowadził: administrator 
Gracie w szachy ?
Wpisany przez Administrator    środa, 19 października 2022 23:00   

My w filii w Stolcu właśnie zaczynamy swoją przygodę z szachami. Nie bez powodu są one nazywane „królewską grą”. Głównym powodem, dla którego warto grać w szachy, jest fakt, że trzeba przy nich wykorzystywać strategiczne myślenie. Rozgrywka świetnie rozwija funkcje poznawcze mózgu, które odpowiedzialne są za uwagę, pamięć oraz percepcję. Szachy uczą logicznego myślenia, pomagając w pobudzaniu wyobraźni przestrzennej, wyjątkowo dobrze rozwijają koncentrację.

Autor: Luiza Supernak

wprowadził: administrator 
Barriers - premiera w Stolcu
Wpisany przez Administrator    czwartek, 13 października 2022 23:00   

W ramach polsko - niemieckiego projektu „Barriers” Teatr Zaytun przedstawił performance pod tym samym tytułem. Premiera odbyła się 24 września w Schloss Broellin. Następnego dnia wybrane fragmenty mogliśmy obejrzeć na granicy pomiędzy Stolcem a Pampow. Po występie po raz kolejny spotkaliśmy się w filii GCKiB w Stolcu, aby podzielić się naszymi odczuciami oraz doświadczeniami związanym z pograniczem.

„Performance Barrieres jest eksperymentem, eksploracją naszych ograniczeń, pytaniem do nas samych, w jaki sposób my, jako jednostki i zbiorowo, wciąż na nowo tworzymy bariery.

W tej koncepcji tworzona jest przestrzeń - sąsiedztwo do niej - z prostych granic i z pogranicza doświadczeń. W interakcji z losami tych ludzi, którzy doświadczają i musieli doświadczyć sytuacji granicznej. Przestrzeń zaczyna się tam, gdzie człowiek staje się pograniczem” - Teatr Zaytun.

We współpracy z Schloss Broellin e.V. i Ośrodkiem Teatralnym Kana.

Autor: Luiza Supernak

wprowadził: administrator 
Sprzątanie w Stolcu
Wpisany przez Administrator    czwartek, 22 września 2022 23:00   

W ostatnią sobotę włączyliśmy się, jak co roku, do 29 Akcji Sprzątanie świata – Polska. Oficjalnym hasłem tegorocznej edycji „Wszystkie śmieci są nasze !” organizatorzy chcieli zamanifestować i powiedzieć głośno: wszystkie śmieci na całym świecie są nasze; te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma. W tych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić :)

Autor: Luiza Supernak

wprowadził: administrator 
Podsumowanie wakacji w Stolcu
Wpisany przez Administrator    niedziela, 18 września 2022 23:00   

Już wrzesień, więc przyszedł czas podsumowań... wakacyjnych oczywiście :) Były relacje z warsztatów cyrkowo – teatralnych, sportowych, animacyjnych, perkusyjnych, z Fabryką Inspiracji, relacje z wyjazdów do stajni … ale czy to już wszystko... ? Nie, nie, nie … Nasze klubowe wakacje obfitowały także w zajęcia kulinarne :) Piekliśmy ciasto drożdżowe z jagodami i kruszonką, ciastka czekoladowe, pizzę, gofry, smażyliśmy frytki, robiliśmy sałatkę makaronową, desery, sernik na zimno :)

Wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do naszych sąsiadów w Pampow i w Blankensee. Innym razem była to wycieczka do lasu, gdzie piknikowaliśmy i zbieraliśmy jagody. Byliśmy także w Parku Linowym Tarzania w Szczecinie :)

Odwiedziliśmy również GPR OSP Wołczkowo - Zachodniopomorskie Psy Ratownicze, gdzie dużo dowiedzieliśmy się o ciężkiej służbie psów oraz ich właścicieli. Dobrze wyszkolony pies w terenie potrafi zastąpić pracę wielu ludzi, a na gruzach okazać się szybszym i skuteczniejszym od urządzeń lokalizacyjnych. Podczas tegorocznych wakacji dużo było wrażeń, dużo spotkań, dobrych emocji, wspaniałych ludzi i duuużo uśmiechu :)

Dziękujemy wszystkim za wspólny czas :)Autor: Luiza Supernak

wprowadził: administrator 


Strona 1 z 32