Filia Skarbimierzyce
Drugi tydzień wakacyjnych warsztatów w Skarbmierzycach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 30 lipca 2019 00:00   

Drugi tydzień warszatów.

Od 23.07 do 27.07. 2019r. odbywały się niezapomniane warsztaty wakacyjne w GCKiB- filia Skarbimierzyce. Nauczyliśmy się zawierać „ dobre” znajomości oraz zrobiliśmy kwiatowe łapacze snów. Od tej pory zapomnieliśmy o sennych koszmarach. Wspaniałe były warsztaty z Panem Łukaszem – znikające rysunki , doświadczenia z modrą kapustą , która nie zawsze jest czerwona , a bywa nawet szklana. Moc eksperymentów z ciekłym azotem - od gotowania do mrożenia oraz zmiana nie tylko barw , ale i kształtów różnych przedmiotów. Jedliśmy wspaniałe lody zrobione w kilka sekund i galaretki np. czerwone o smaku cytrynowym i przezroczyste o smaku truskawki. Mamy znikające tatuaże i wiemy jak powstaje wiatr, chmura , burza. Dzięki Panu Łukaszowi nawet najmłodsi mieszkańcy poznali sposoby pokazania niektórych zjawisk pogodowych w sali naszego klubu.

Nie zabrakło też zajęć sportowych. W sobotę 27 lipca odbyły się kolejne zawody. Była rywalizacja w rzutach karnych, strzelaniu z łuku oraz rzutem kaloszem. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki. Z niecierpliwością czekamy na następny tydzień atrakcji wakacyjnych.

Autor: Karol Grochot

wprowadził: administrator

 
Wakacyjne warsztaty w Skarbmierzycach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 23 lipca 2019 00:00   

Wakacyjne warszaty.

Od 16 lipca w GCKiB – fila w Skarbimierzycach odbywają się „Wakacyjne warsztaty”. Do tej pory odbyło się kilka spotkań. Rozmawialiśmy o uczuciach każdego z uczestników i jak sobie radzić z negatywnymi ich przejawami. Samodzielnie robiliśmy smaczne lizaki o kształtach zaprojektowanych przez uczestników warsztatów.
Świetne przedstawienie o wróbelku Elemelku i jego ekologicznych problemach rozbawiło nie tylko dzieci ,ale i dorosłych. Ścigaliśmy się samochodami zrobionymi z klocków Lego sterowanymi tabletami. A na zajęciach sportowych „ królowała” zdrowa , sportowa rywalizacja. W czterech konkurencjach rywalizowało ze sobą 11 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody.
W następnych tygodniach, aż do końca wakacji czeka nas jeszcze całe mnóstwo atrakcyjnych warsztatów dla dzieci imłodzieży.

Autor: Karol Grochot

wprowadził: administrator

 
Turniej tenisa stołowego w Skarbmierzycach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 19 lutego 2019 00:00   

Tenis stołowy w Skarbmierzycach

W dniu 23.02. 2019 o godz. 16.00 (sobota) w klubie w Skarbimierzycach odbędzie się: "Turniej tenisa stołowego"organizowany przez Koło LZS w Skarbimierzycach oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej filia w Skarbimierzycach.
Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli poczęstunek, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe.

Serdecznie zapraszamy.

autor: administrator

 
Koniec ferii w Skarbmierzycach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 lutego 2019 00:00   

Koniec ferii w Skarbmierzycach

W dniach 8 i 9 lutego w klubie w Skarbimierzycach odbyły się warsztaty prowadzone przez panią Magdę z Fabryki Inspiracji w Mierzynie. Pierwszego dnia uczestnicy zajęć samodzielnie wykonali piękne skrzynki na klucze lub pudełka na chusteczki bądź skarby. Trzeba było bardzo dokładnie oczyścić drewniane powierzchnie i pomalować farbą podkładową. Następnie każdy ozdabiał swoją pracę używając ulubionych kolorów .Prace były bardzo efektowne. Następnego dnia pod okiem pani Magdy piekliśmy maślane , serduszkowe ciasteczka . Wszyscy bardzo się napracowali. Trzeba było w wywałkowanym cieście powycinać serduszka. Upiec je i kolorowym lukrem przyozdobić. Były piękne i smaczne.

Szkoda ,że już skończyły się ferie…Podczas warsztatów nauczyliśmy się wiele nowych , ciekawych rzeczy.

autor: administrator

 
Teatr Polski w Skarbmierzycach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 05 lutego 2019 00:00   

Warsztaty z Teatrem Polskim

W dniu 6.02.2019r. w naszym klubie gościliśmy aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. Było świetne przedstawienie, podczas którego zgromadzone dzieci ze Skarbimierzyc i Mierzyna dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Rozpoznawaliśmy znaki drogowe, uczyliśmy się przechodzić przez jezdnię. Wiemy również , jak kulturalnie korzystać z jazdy autobusem. Wszystkie te informacje były opatrzone dużą dozą humoru i piosenki. Były również konkursy sprawdzające naszą wiedzę oraz pokaz prawie prawdziwych czarów Wszyscy obecni byli zachwyceni wspólną zabawą.

autor: administrator

 
Warsztaty lalkarskie w Skarbimierzycach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 28 sierpnia 2017 09:27   

19 sierpnia w klubie w Skarbimierzycach odbyły się warsztaty lalkarskie. Dla uczestników warsztatu były dostępne wszelkie materiały potrzebne do wykonania lalek.

Więcej…
 


Strona 1 z 9