Relacja z pierwszych trzech tygodni wakacji w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 21 lipca 2020 00:00   

Od 1 lipca filia Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach rozpoczęła wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy spędzili czas zgodnie z wcześniej przygotowanym planem. Dla wszystkich przygotowano wiele ciekawych zajęć, aby aktywnie spędzili wolne dni. Tegoroczne wakacje rozpoczęliśmy od:

Pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się podczas wakacji, przypomnieliśmy numery telefonów alarmowych. Poruszyliśmy również temat jak ważne jest stosowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno pieszych, jak i rowerzystów, zwłaszcza po zmroku. Rozmawialiśmy również o zagrożeniach w trakcie zabaw nad wodą i innych sytuacjach.

Podczas zajęć plastycznych dzieci malowały kredą na chodniku. Tematem zajęć były "Wakacje moich marzeń".

Na kolejnych zajęciach uczestnicy wykonali papierowe pawie i ptaki origami, z kolorowego papieru. Origami to prosty sposób składania papieru, z którym radzą sobie dzieci. Z bazowo stworzonej harmonijki możemy zrobić wiele innych ozdób. Potrzebne materiały to: kolorowy papier, klej, nożyczki, tektura. Są to przyjemne zajęcia a efekt końcowy cieszy.

Następnie z butelki plastikowej tworzyliśmy zabawkę - eko arcydzieło. Była to ciekawa zabawa, której wynikiem były fantastyczne kolorowe zwierzaki. Do naszych wytworów wykorzystaliśmy butelki plastikowe po wodzie, kolorową bibułę, klej, nożyczki.

Na pierwszych zajęciach kulinarnych pod hasłem "Zdrowo bo owocowo" robiliśmy owocowe desery. Uczestnicy mieli możliwość przygotowania deseru z galaretki, owocowych dodatków i bitej śmietany. Wszystkim bardzo smakowały desery, które przygotowali własnoręcznie.

Na następnych zajęciach kulinarnych, piekliśmy gofry. Dzieci zapoznały się z przepisem i chętnie zabrały się do ubijania i mieszania ciasta. Po ich upieczeniu przystąpili do dekoracji dodatkami, które przynieśli ze sobą. Najprzyjemniejsze było delektowanie się pysznościami.

W trzecim tygodniu robiliśmy sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Degustacja deserów była bardzo przyjemna.

Odbywały się również zajęcia, na których było wspólne czytanie bajek. Dzieci chętnie opowiadały o bohaterach z utworów a także malowały wybraną scenkę z bajki. Uczestnicy zajęć chętnie też grali w gry planszowe, gry zespołowe oraz brali udział w pieszych wycieczkach.

Wszystkie zajęcia były bardzo interesujące, aktywne i integrujące uczestników.

Autor Zofia Kątnikautor: administrator