Początek sieprnia w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 13 sierpnia 2019 00:00   

Początek sieprnia w Rzędzinach

Początek sierpnia minął nam pod znakiem kolejnych ciekawych wydarzeń zorganizowanych dla dzieci z naszego klubu.

 • „Fabryka inspiracji” „SPA dla dzieci” - warsztaty wytwarzania pachnących mydełek.
  Na warsztatach z fabryką inspiracji uczestnicy zdobywali umiejętności podczas produkowania naturalnego mydła i kolorowej pachnącej soli w kulce. Następnie wszystkie dzieci bawiły się w domowe SPA. Do miednic przyniesionych przez uczestników nalaliśmy ciepłej wody, każdy dodał zrobioną przez siebie pachnącą, musującą kulkę soli do kąpieli. Dzieci moczyły stopy, relaksując się słuchały muzyki a przy tym dobrze się bawiły. Przy okazji utrwalały nawyki higieniczne i wzbogacały swoją wiedzę o pielęgnacji ciała.
 • Warsztaty krawieckie z „Fabryką inspiracji" Szycie maskotek przytulanek.
  Dwukrotnie w naszym klubie odbyło się szycie maskotek przytulanek. Na pierwszym spotkaniu były to poduszki. Na początku zajęć prowadząca Pani Magda omówiła jak bezpiecznie używać maszyny do szycia. Z dostarczonych materiałów w postaci wykrojów małych poduszek każde dziecko pod czujnym okiem instruktorki stworzyło swoją podusię. Uczestnicy ozdobili powstałe prace malowanymi własnoręcznie, przy pomocy pasteli olejnych wzorami, które w kolejnym etapie zostały zaprasowane gorącym żelazkiem. Zajęcia w sprawiły uczestnikom wiele radości i frajdy.
  Na drugich zajęciach były to przytulanki w postaci węży - ślimaków. Uczestnicy wykazali się wielką zręcznością manualną. Samodzielnie dobierali tkaniny, szyli, wypełniali kuleczkami silikonowymi i ozdabiali powstałe prace. Powyższe były piękne i jedyne w swoim rodzaju i jednocześnie bezpieczne.
 • Majsterkowanie w drewnie i decupage z fabryką inspiracji .
  Deseczki ozdobne z wieszakami wykonane techniką decupage. Na zajęciach dziewczynki otrzymały surowe deski, które musiały zostać wyczyszczone przy pomocy papieru ściernego. Następnie ozdobiły je pięknymi wzorami z wykorzystaniem techniki decupage. Przyklejały elementy serwetek ozdobnych, malowały i pokrywały prace specjalnym lakierem. Chłopcy z kolei z gotowych drewnianych elementów składali samoloty, które w kolejnym etapie malowali farbami, każdy według własnego pomysłu. Efekty przerosły nasze oczekiwania, powstałe wytwory były ciekawe, unikatowe i zwracały uwagę odwiedzających klub.
 • Warsztaty kulinarne z Fabryką Inspiracji - pieczenie pizzy.
  Na kolejnych zajęciach dzieci przystąpiły do samodzielnego wykonania pizzy. Każdy przygotował pizzę z ulubionymi dodatkami. Uczestnicy wałkowali ciasto, smarowali je sosem pomidorowym, układali ulubione składniki (szynka, kukurydza, pieczarki, ananasy). Potem pizza na 20 minut trafiła do piekarnika i wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie.


Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator