Lipcowe Warsztaty w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 12 sierpnia 2019 00:00   

Lipcowe warsztaty w Rzędzinach.

W ramach wakacyjnych warsztatów w miesiącu lipcu odbywały się warsztaty o różnej tematyce, a rozpoczęliśmy od:

  • Wyjazdu do kina. Trzykrotnie wyjeżdżaliśmy z dziećmi i młodzieżą do kina Helios w Szczecinie. Pierwszy film, który obejrzeliśmy to: ‘’SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH 2’’ . To przygody psiaka Maxa i jego zwierzęcych przyjaciół, azem z przybranym bratem Dukiem wyjeżdżają na wieś. Tam na bohaterów czyhało wiele niebezpieczeństw – groźne wilki, nieprzyjazne krowy, uparte indyki i pewien okrutny właściciel cyrku.
  • Następny wyjazd do kina odbył się z młodzieżą na film pt. "Annabelle wraca do domu " to mroczna opowieści o opętanej lalce, której moc polegała na tym, że mogła przywołać duchy z innych opętanych przedmiotów.
  • Trzeci raz wyjeżdżaliśmy do kina z dziećmi i młodzieżą na film pt: „Król Lew” . Film opowiada o losach Simby, młodego lwa, który oskarżony o nieumyślne zabójstwo swojego ojca, zostaje skazany na wygnanie. Władzę w królestwie obejmuje jego stryj Skaza. Po kilku latach Simba spotyka dawną przyjaciółkę od której dowiaduje się o kłopotach w królestwie. Młody następca tronu postanawia wrócić do dawnej ojczyzny i odzyskać utracony tron. Historia Króla Lwa to piękna, wzruszająca opowieść.
  • „Eko zabawki” Wykonanie zabawek ze sznurów konopnych. W trakcie warsztatów pani Iwona opowiadała o bogatej tradycji tworzenia zabawek ze sznura konopnego, technice ich wykonywania bez użycia igły, nożyczek, klejów. Zajęcia miały charakter integrujący. Uczestnicy wykonali piękne ptaki i koniki z naturalnych materiałów. Zajęcia miały charakter integrujący


Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator