Filia Rzędziny
Dzień Babci i Dziadka w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    czwartek, 06 lutego 2020 00:00   

Dnia 28 stycznia, w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby wziąć udział w obchodach tego święta. W trakcie spotkania uczniowie klas młodszych zaprezentowali program artystyczny, przygotowany wspólnie z nauczycielami z PSP w Rzędzinach. Poprzez występy wnuczęta mogły odwdzięczyć się swoim dziadkom za ich miłość i troskę. Piękną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane prezenty.

Po występach wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców. Organizatorami imprezy było: GCKiB filie Rzędziny i Stolec oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzędzinach.

Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: Administrator

 
Wieczór kolęd w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    czwartek, 06 lutego 2020 00:00   

W duchu Bożonarodzeniowym w piątkowy wieczór 24 stycznia w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach odbył się Wieczór Kolęd i Pastorałek w wykonaniu muzyków z pobliskiej miejscowości. Podczas koncertu pojawiły się takie utwory jak "Dzisiaj w Betlejem", "Bóg się rodzi", "Jezus malusieńki" i wiele, wiele innych. Wykonawcy nawiązali świetny kontakt z publicznością. Wszyscy wspólnie śpiewali znane kolędy. Wieczorowi kolęd towarzyszył niepowtarzalny klimat radości i refleksji.

Serdecznie dziękujemy muzykom za uświetnienie spotkania, a uczestnikom za przybycie.

Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: Administrator

 
Świąteczne domki w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 18 grudnia 2019 00:00   

Świąteczne domki w Rzędzinach

13 grudnia w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach po raz kolejny gościliśmy "Fabrykę inspiracji". Instruktorem była Pani Magda, która poprowadziła u nas warsztaty artystyczne "Świąteczny domek". Po udzieleniu instrukcji dzieci składały i sklejały ze sobą gotowe elementy by powstał kształt domku. Następnie uczestnicy malowali całość na wybrany przez siebie kolor i ozdabiali motywami świątecznymi według własnego pomysłu. Domki w zimowej aurze wyszły prześliczne i bardzo ciekawe. Na zakończenie każdy uczestnik zabrał wykonaną przez siebie pracę. Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za wkład finansowy poniesiony na zakup potrzebnych materiałów, za twórczą współpracę oraz za profesjonalne i ciekawe warsztaty.

Organizatorem warsztatów była filia GCKiB w Rzędzinach.

Autor, Zdjęcia: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator 
Warsztaty kulinarne w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 18 grudnia 2019 00:00   

Warsztaty z pieczenia i dekorowania świątecznych pierników

Dnia 14 grudnia w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach odbyły się warsztaty kulinarne. Zgodnie z przedświąteczną tradycją piekliśmy pyszne świąteczne pierniczki. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od przeprowadzenia rozmowy tematycznej z uczestnikami, a następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy.

Wspólne wałkowanie ciasta, wycinanie różnych kształtów przy pomocy foremek do ciastek i pieczenie sprawiły wszystkim uczestnikom dużą frajdę. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania, lukrowały i posypywały barwnymi posypkami. Pieczenie pierniczków i unoszący się zapach wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Autor, Zdjęcia: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator 
Zabawa Mikołajkowa w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 11 grudnia 2019 00:00   

Zabawa Mikołajkowa w Rzędzinach

Dnia 08 grudnia, w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach, odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci. Wystąpili na niej znani aktorzy Teatru Polskiego ze Szczecina, pan Adam Dzieciniak i pan Zbigniew Filary, w przedstawieniu pt. "Gąska Dorotka".

Więcej…
 
Dzień Seniora w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 04 grudnia 2019 00:00   

Lekcja czytelnictwa

Jesień to czas dojrzałości i spełnienia, czas mądrej zadumy i pięknych spotkań. Dlatego w iście jesiennym wystroju seniorki z miejscowości Rzędziny wybrały się wraz z pracownikami Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach i Stolcu do domu Seniora „Wiejskie Klimaty”.

Więcej…
 


Strona 1 z 15