Filia Rzędziny
Świąteczne domki w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 18 grudnia 2019 00:00   

Świąteczne domki w Rzędzinach

13 grudnia w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach po raz kolejny gościliśmy "Fabrykę inspiracji". Instruktorem była Pani Magda, która poprowadziła u nas warsztaty artystyczne "Świąteczny domek". Po udzieleniu instrukcji dzieci składały i sklejały ze sobą gotowe elementy by powstał kształt domku. Następnie uczestnicy malowali całość na wybrany przez siebie kolor i ozdabiali motywami świątecznymi według własnego pomysłu. Domki w zimowej aurze wyszły prześliczne i bardzo ciekawe. Na zakończenie każdy uczestnik zabrał wykonaną przez siebie pracę. Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za wkład finansowy poniesiony na zakup potrzebnych materiałów, za twórczą współpracę oraz za profesjonalne i ciekawe warsztaty.

Organizatorem warsztatów była filia GCKiB w Rzędzinach.

Autor, Zdjęcia: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator 
Warsztaty kulinarne w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 18 grudnia 2019 00:00   

Warsztaty z pieczenia i dekorowania świątecznych pierników

Dnia 14 grudnia w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach odbyły się warsztaty kulinarne. Zgodnie z przedświąteczną tradycją piekliśmy pyszne świąteczne pierniczki. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od przeprowadzenia rozmowy tematycznej z uczestnikami, a następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy.

Wspólne wałkowanie ciasta, wycinanie różnych kształtów przy pomocy foremek do ciastek i pieczenie sprawiły wszystkim uczestnikom dużą frajdę. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania, lukrowały i posypywały barwnymi posypkami. Pieczenie pierniczków i unoszący się zapach wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Autor, Zdjęcia: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator 
Zabawa Mikołajkowa w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 11 grudnia 2019 00:00   

Zabawa Mikołajkowa w Rzędzinach

Dnia 08 grudnia, w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach, odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci. Wystąpili na niej znani aktorzy Teatru Polskiego ze Szczecina, pan Adam Dzieciniak i pan Zbigniew Filary, w przedstawieniu pt. "Gąska Dorotka".

Więcej…
 
Dzień Seniora w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 04 grudnia 2019 00:00   

Lekcja czytelnictwa

Jesień to czas dojrzałości i spełnienia, czas mądrej zadumy i pięknych spotkań. Dlatego w iście jesiennym wystroju seniorki z miejscowości Rzędziny wybrały się wraz z pracownikami Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach i Stolcu do domu Seniora „Wiejskie Klimaty”.

Więcej…
 
Andrzejki w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 04 grudnia 2019 00:00   

Andrzejki w Rzędzinach

Dnia 29 listopada w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci. Ten dzień wróżb i wspólnej zabawy rozpoczęliśmy od zapoznania uczestników z tradycją andrzejek i wybranymi wróżbami.

Więcej…
 
Limuzynką do Filharmonii
Wpisany przez Administrator    sobota, 23 listopada 2019 00:00   

Dnia 20 października filie GCKiB w Stolcu oraz w Rzędzinach zorganizowały dla mieszkańców naszej gminy wyjazd do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie . Zaproszono nas w ramach Projektu „Limuzy(n)ką do Filharmonii w Szczecinie – piąta edycja”.

Więcej…
 


Strona 1 z 15