Filia Rzędziny
Jak przygotować kartkę wielkanocną lub stroik? Mamy dla Was na to sposób.
Wpisany przez Administrator    piątek, 10 kwietnia 2020 00:00   

Wielkanocne poradyPrzygotowaliśmy dla Państwa dwa filmy, poradniki, w których pokażemy jak przygotować dekorację na Święta Wielkanocne.

Zapraszamy do oglądania!

autor: administrator

 
Relacja z ferii zimowych w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 26 lutego 2020 00:00   

Ferie zimowe dobiegły końca. Przez dwa tygodnie odbywały się zajęcia, które urozmaiciły czas wolny dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy spędzili czas według wcześniej przygotowanego planu. Tegoroczne ferie rozpoczęliśmy od warsztatów krawieckich z „Fabryką inspiracji", którą gościliśmy trzy razy w naszym klubie. Na pierwszych zajęciach uczestnicy szyli poduszki w kształcie serca. Dzieci otrzymały wycięte wzory, gdzie pod czujnym okiem Pani Magdy usiadły do maszyn. Powstały piękne i jedyne w swoim rodzaju poduszki.

Na następnych warsztatach dzieci wykonały walentynkową ramkę na zdjęcie - serce. Była to praca w drewnie. Po sklejeniu gotowych elementów, zostały ozdobione wzorami z wykorzystaniem techniki scrapbookingu.

Na trzecim spotkaniu odbyło się szycie workoplecaków, przy którym uczestnicy wykazali się zręcznością. Samodzielnie dobierały wzory, szyły oraz wciągały sznurki. Tak powstały ciekawe i unikatowe prace.

Podczas ferii w klubie odbywała się kontynuacja zajęć karate, które miały początek podczas wakacji. W cyklu zajęć z karate Pan Przemek cztery razy odwiedził nasz klub. Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawowe zasady zachowania się na sali treningowej DOJO. Nauczyli się elementarnych technik (zuki waza, keri waza, uke waza) karate shotokan, oraz etykiety i szacunku do drugiego człowieka. Dowiedzieli się, czym jest BUDO. Doskonalili poznane techniki nożne, zapoznali się z pierwszym kata uczniowski w karate shotokan, Heian Shodan. Nauczyli się prostego Enbu, czyli wyreżyserowanej walki z partnerem.

Podczas zajęć plastycznych uczestnicy wykazali się swoimi zdolnościami manualnymi, podczas których wykonali maski karnawałowe. Odbywały się również zajęcia sportowe z trenerem. Celem ćwiczeń był rozwój fizyczny dzieci. Wszyscy chętnie brali udział w zajęciach i dobrze się bawili. Ponadto dzieci mogły pograć w gry planszowe, które uczą pracy w grupie, a także integrują uczestników. W klubie odbywały się również zajęcia kulinarne, na których piekliśmy faworki i róże karnawałowe. Uczestnicy wspólnie wykonali ciasto, z którego uformowali odpowiednie kształty. Następnie po usmażeniu wszyscy zasiedli do degustacji.

Na zakończenie ferii odbył się konkurs na przebranie karnawałowe. Uczestnicy konkursu mieli bardzo ciekawe i barwne stroje. Nie brakowało gier, konkurencji i zabawy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Wszystkie zajęcia przyniosły dzieciakom mnóstwo radości i zabawy w czasie tegorocznego odpoczynku. Autor: Zofia Kątnikwprowadził: Administrator

 
Dzień Babci i Dziadka w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    czwartek, 06 lutego 2020 00:00   

Dnia 28 stycznia, w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby wziąć udział w obchodach tego święta. W trakcie spotkania uczniowie klas młodszych zaprezentowali program artystyczny, przygotowany wspólnie z nauczycielami z PSP w Rzędzinach. Poprzez występy wnuczęta mogły odwdzięczyć się swoim dziadkom za ich miłość i troskę. Piękną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane prezenty.

Po występach wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców. Organizatorami imprezy było: GCKiB filie Rzędziny i Stolec oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzędzinach.

Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: Administrator

 
Wieczór kolęd w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    czwartek, 06 lutego 2020 00:00   

W duchu Bożonarodzeniowym w piątkowy wieczór 24 stycznia w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach odbył się Wieczór Kolęd i Pastorałek w wykonaniu muzyków z pobliskiej miejscowości. Podczas koncertu pojawiły się takie utwory jak "Dzisiaj w Betlejem", "Bóg się rodzi", "Jezus malusieńki" i wiele, wiele innych. Wykonawcy nawiązali świetny kontakt z publicznością. Wszyscy wspólnie śpiewali znane kolędy. Wieczorowi kolęd towarzyszył niepowtarzalny klimat radości i refleksji.

Serdecznie dziękujemy muzykom za uświetnienie spotkania, a uczestnikom za przybycie.

Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: Administrator

 
Świąteczne domki w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 18 grudnia 2019 00:00   

Świąteczne domki w Rzędzinach

13 grudnia w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach po raz kolejny gościliśmy "Fabrykę inspiracji". Instruktorem była Pani Magda, która poprowadziła u nas warsztaty artystyczne "Świąteczny domek". Po udzieleniu instrukcji dzieci składały i sklejały ze sobą gotowe elementy by powstał kształt domku. Następnie uczestnicy malowali całość na wybrany przez siebie kolor i ozdabiali motywami świątecznymi według własnego pomysłu. Domki w zimowej aurze wyszły prześliczne i bardzo ciekawe. Na zakończenie każdy uczestnik zabrał wykonaną przez siebie pracę. Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za wkład finansowy poniesiony na zakup potrzebnych materiałów, za twórczą współpracę oraz za profesjonalne i ciekawe warsztaty.

Organizatorem warsztatów była filia GCKiB w Rzędzinach.

Autor, Zdjęcia: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator 
Warsztaty kulinarne w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 18 grudnia 2019 00:00   

Warsztaty z pieczenia i dekorowania świątecznych pierników

Dnia 14 grudnia w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach odbyły się warsztaty kulinarne. Zgodnie z przedświąteczną tradycją piekliśmy pyszne świąteczne pierniczki. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od przeprowadzenia rozmowy tematycznej z uczestnikami, a następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy.

Wspólne wałkowanie ciasta, wycinanie różnych kształtów przy pomocy foremek do ciastek i pieczenie sprawiły wszystkim uczestnikom dużą frajdę. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania, lukrowały i posypywały barwnymi posypkami. Pieczenie pierniczków i unoszący się zapach wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Autor, Zdjęcia: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator 


Strona 1 z 16