Filia Rzędziny
Ostatni tydzień Wakacji w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 10 września 2019 00:00   

Ostatni tydzień Wakacji w Rzędzinach.

„Baw się i buduj” - zajęcia z robotyki

Zajęcia z robotyki odbyły się w klubie trzykrotnie. Dzieci bawiły się klockami lego, budowały tory wyścigowe dla mechanicznych robaków oraz samochody z silnikiem, które brały udział w wyścigach. Rywalizacja była zacięta, a frajda niesamowita. Na ostatnich zajęciach wykonywały wesołe miasteczko i tory kulkowe. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i uruchomili swoją wyobraźnię. Wszyscy byli zachwyceni i bardzo zainteresowani warsztatami.

Pracownia u Pana Cezarego – warsztaty w drewnie.

Tym razem na kolejne zajęcia, które odbyły się trzykrotnie udaliśmy się do pracowni pana Cezarego, która mieści się w Rzędzinach. Z przygotowanych wcześniej drewnianych elementów i pomocą pana Czarka dzieci wykonały następujące prace: ozdobne kwiaty, drewnianego chłopaka cudaka, kolorowe ptaki, portrety na drewnianym krążku. Wyobraźnia uczestników nie miała granic.

Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator

 
Spektakle o ekologii i bezpieczeństwie filia w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 09 września 2019 00:00   

Spektakle o ekologii i bezpieczeństwie filia w Rzędzinach.

Klub w Rzędzinach dwukrotnie gościł aktorów teatru Polskiego, którzy swoimi spektaklami rozbawiali całą widownię. Przedstawienia angażowały dzieci do gry.

Warsztaty z Twórczą cytrynką. Podczas zajęć uczestnicy wykonali kolorowe i smaczne lizaki, które zaprojektowali sami. Wyszły prawdziwe, dzieła sztuki. Wszyscy byli dumni ze swoich wyrobów.

Warsztaty „Scrapbooking”. Morski świat podwodny filia w Rzędzinach

Warsztaty scrapbookingu zabrały dzieci w niezwykłą podwodą podróż, podczas której poznały morskich mieszkańców. Do szablonu ryby przyklejali różne malutkie elementy (muszle, kotwice, imitację sieci, morskie roślinki, kamyki itp.) Każdy uczestnik wykonał przepiękną, kolorową pracę przestrzenną i stworzył swój własny podwodny świat.

Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator

 
Relacja z kolejnego tygodnia wakacji w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    piątek, 06 września 2019 00:00   

Relacja z kolejnego tygodnia wakacji w Rzędzinach

W sierpniu odbyły się kolejne warsztaty, które były bardzo interesujące, aktywne i integrujące uczestników.

Piesza wycieczka do prywatnej hodowli ptaków ozdobnych w Rzędzinach.

Filia w Rzędzinach zorganizowała wyjście z dziećmi do prywatnej hodowli ptaków ozdobnych. Dzięki uprzejmości właściciela mogliśmy podziwiać przepięknie ubarwione i rzadko spotykane gatunki ptaków. Pan Franciszek opowiadał na temat hodowli poszczególnych gatunków. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem, zadawały pytania i licznie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Wizyta była niezwykle udana, a uczestnicy zadowoleni z atrakcji. Po powrocie do klubu odbył się piknik na trawie. Na rozłożonych kocach dzieci delektowały się pysznościami, które ze sobą przyniosły. Po krótkim odpoczynku rozpoczęły się zabawy. Bitwa na balony napełnione wodą w tak upalny dzień orzeźwiła uczestników, a konkurs turlania po schodach dużych balonów i wyścig balonów dostarczyły wiele radości i śmiechu.

Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator

 
Początek sieprnia w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 13 sierpnia 2019 00:00   

Początek sieprnia w Rzędzinach

Początek sierpnia minął nam pod znakiem kolejnych ciekawych wydarzeń zorganizowanych dla dzieci z naszego klubu.

 • „Fabryka inspiracji” „SPA dla dzieci” - warsztaty wytwarzania pachnących mydełek.
  Na warsztatach z fabryką inspiracji uczestnicy zdobywali umiejętności podczas produkowania naturalnego mydła i kolorowej pachnącej soli w kulce. Następnie wszystkie dzieci bawiły się w domowe SPA. Do miednic przyniesionych przez uczestników nalaliśmy ciepłej wody, każdy dodał zrobioną przez siebie pachnącą, musującą kulkę soli do kąpieli. Dzieci moczyły stopy, relaksując się słuchały muzyki a przy tym dobrze się bawiły. Przy okazji utrwalały nawyki higieniczne i wzbogacały swoją wiedzę o pielęgnacji ciała.
 • Warsztaty krawieckie z „Fabryką inspiracji" Szycie maskotek przytulanek.
  Dwukrotnie w naszym klubie odbyło się szycie maskotek przytulanek. Na pierwszym spotkaniu były to poduszki. Na początku zajęć prowadząca Pani Magda omówiła jak bezpiecznie używać maszyny do szycia. Z dostarczonych materiałów w postaci wykrojów małych poduszek każde dziecko pod czujnym okiem instruktorki stworzyło swoją podusię. Uczestnicy ozdobili powstałe prace malowanymi własnoręcznie, przy pomocy pasteli olejnych wzorami, które w kolejnym etapie zostały zaprasowane gorącym żelazkiem. Zajęcia w sprawiły uczestnikom wiele radości i frajdy.
  Na drugich zajęciach były to przytulanki w postaci węży - ślimaków. Uczestnicy wykazali się wielką zręcznością manualną. Samodzielnie dobierali tkaniny, szyli, wypełniali kuleczkami silikonowymi i ozdabiali powstałe prace. Powyższe były piękne i jedyne w swoim rodzaju i jednocześnie bezpieczne.
 • Majsterkowanie w drewnie i decupage z fabryką inspiracji .
  Deseczki ozdobne z wieszakami wykonane techniką decupage. Na zajęciach dziewczynki otrzymały surowe deski, które musiały zostać wyczyszczone przy pomocy papieru ściernego. Następnie ozdobiły je pięknymi wzorami z wykorzystaniem techniki decupage. Przyklejały elementy serwetek ozdobnych, malowały i pokrywały prace specjalnym lakierem. Chłopcy z kolei z gotowych drewnianych elementów składali samoloty, które w kolejnym etapie malowali farbami, każdy według własnego pomysłu. Efekty przerosły nasze oczekiwania, powstałe wytwory były ciekawe, unikatowe i zwracały uwagę odwiedzających klub.
 • Warsztaty kulinarne z Fabryką Inspiracji - pieczenie pizzy.
  Na kolejnych zajęciach dzieci przystąpiły do samodzielnego wykonania pizzy. Każdy przygotował pizzę z ulubionymi dodatkami. Uczestnicy wałkowali ciasto, smarowali je sosem pomidorowym, układali ulubione składniki (szynka, kukurydza, pieczarki, ananasy). Potem pizza na 20 minut trafiła do piekarnika i wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie.


Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator

 
Lipcowe Warsztaty w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 12 sierpnia 2019 00:00   

Lipcowe warsztaty w Rzędzinach.

W ramach wakacyjnych warsztatów w miesiącu lipcu odbywały się warsztaty o różnej tematyce, a rozpoczęliśmy od:

 • Wyjazdu do kina. Trzykrotnie wyjeżdżaliśmy z dziećmi i młodzieżą do kina Helios w Szczecinie. Pierwszy film, który obejrzeliśmy to: ‘’SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH 2’’ . To przygody psiaka Maxa i jego zwierzęcych przyjaciół, azem z przybranym bratem Dukiem wyjeżdżają na wieś. Tam na bohaterów czyhało wiele niebezpieczeństw – groźne wilki, nieprzyjazne krowy, uparte indyki i pewien okrutny właściciel cyrku.
 • Następny wyjazd do kina odbył się z młodzieżą na film pt. "Annabelle wraca do domu " to mroczna opowieści o opętanej lalce, której moc polegała na tym, że mogła przywołać duchy z innych opętanych przedmiotów.
 • Trzeci raz wyjeżdżaliśmy do kina z dziećmi i młodzieżą na film pt: „Król Lew” . Film opowiada o losach Simby, młodego lwa, który oskarżony o nieumyślne zabójstwo swojego ojca, zostaje skazany na wygnanie. Władzę w królestwie obejmuje jego stryj Skaza. Po kilku latach Simba spotyka dawną przyjaciółkę od której dowiaduje się o kłopotach w królestwie. Młody następca tronu postanawia wrócić do dawnej ojczyzny i odzyskać utracony tron. Historia Króla Lwa to piękna, wzruszająca opowieść.
 • „Eko zabawki” Wykonanie zabawek ze sznurów konopnych. W trakcie warsztatów pani Iwona opowiadała o bogatej tradycji tworzenia zabawek ze sznura konopnego, technice ich wykonywania bez użycia igły, nożyczek, klejów. Zajęcia miały charakter integrujący. Uczestnicy wykonali piękne ptaki i koniki z naturalnych materiałów. Zajęcia miały charakter integrujący


Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator

 
Wyjazd dzieci z Rzędzin do Tarzanii
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 12 sierpnia 2019 00:00   

Wyjazd do Parku linowego w Szczecinie.

W sobotę 20 lipca zorganizowaliśmy wyjazd autobusem PKS do Parku Linowego. Po dotarciu na miejsce i zgłoszeniu grupy, wszyscy otrzymali pasy zabezpieczające, kaski i przed wejściem na tor przeszli szkolenie. U czestnicy intensywnie korzystali z atrakcji jakie oferuje Park. Pokonywali trasy w koronach drzew. To wspaniała forma integracji oraz spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży.

Warsztaty cyrkowe, gra planszowa

Podczas warsztatów cyrkowych, uczestnicy zdobywali i rozwijali swoje indywidualne talenty, nabywając umiejętności pracy w grupie. Mieli okazję nauczyć się żonglować diabolo, kręcić talerzami manipulować flowerstickami. Warsztatom towarzyszyły różne gry, zabawy i ćwiczenia z piłą. Uczestnicy zajęć przystąpili do rywalizacji w której wykazali się odwagą, sprytem, kreatywnością, wiedzą, umiejętnością współpracy i poczuciem humoru. Wszyscy uczestnicy spotkania bawili się znakomicie.Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 13