Filia Dołuje
Kreatywne Wtorki
Wpisany przez Administrator    piątek, 12 kwietnia 2019 00:00   

Kreatywne Wtorki

09.04.2019 w filii GCKiB w Dołujach jak co tydzień odbyło się spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich "Kreatywne wtorki", na którym panie wykonały ponad 2 metrową palmę wielkanocną z okazji nadchodzących świąt. Palma powstała z bukszpanu i kwiatów z bibuły własnoręcznie zrobionych przez "gospodynie".

Autor: Wioleta Zalepa


wprowadził: administrator

 
Dzień Wiosny w Dołujach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 26 marca 2019 00:00   

Dzień Wiosny w Dołujach

21.03.2019r. w filii GCKiB w Dołujach odbyło się powitanie wiosny, młodzież z wielkim zapałem i radością podeszła do pozbycia się Marzanny jako symbolu odchodzącej zimy. Tradycji stało się zadość i panna z papieru i bibuły zniknęła w płomieniach. Razem z młodzieżą mamy nadzieję że teraz z każdym dniem będzie cieplej i wiosna zawita u nas na dobre.

tekst, zdjęcia: Wioletta Zalepaautor: administrator

 
Drugi tydzień ferii w Dołujach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 12 lutego 2019 00:00   

Dzień babci i dziadka w Dobrej

W drugim tygodniu ferii zimowych w filii GCKiB w Dołujach odbyły się zaplanowane zajęcia dla dzieci i młodzieży, gry, zabawy ruchowe i rozgrywki sportowe. W ramach zajęć profilaktycznych w dniu 06.02.2019 r. odbyły się warsztaty teatralne z aktorami z Teatru Polskiego, którzy w zabawny i dowcipny sposób przekazali, jak należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego i jak należy pomagać osobom starszym i niepełnosprawnym. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Dnia 07.02.2019 r. ponownie odwiedziła nas pani Basia, która przeprowadziła warsztaty plastyczne, których tematem była kartka walentynkowa. Uczestnicy zajęć z wielkim zaangażowaniem wykonali prace na zadany temat.

Wioletta Zalepaautor: administrator

 
Zajęcia dla dzieci i młodzieży
Wpisany przez Administrator    wtorek, 05 lutego 2019 00:00   

Zajęcia z ferii w Dołujach

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w filii GCKiB w Dołujach odbyły się zaplanowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Gry, zabawy, zajęcia manualne. W ramach zajęć profilaktycznych 30.01.2019 r. odbyły się warsztaty plastyczne z panią Barbarą Bartosiewicz. Dzieci otrzymały drewniane elementy anioła i mnóstwo ozdób do jego przystrojenia. Ich zadaniem było pomalowanie, ozdobienie i złożenie aniołka według poleceń pani Basi. Każde dziecko wykonało pracę według swojego upodobania i wyszło im to pięknie. W piątek 01.02.2019 pani Magda Staniszewska przeprowadziła z dziećmi zajęcia kulinarne, których tematem była pizza, dowiedziały się jak należy prawidłowo przygotować ciasto i dobrały sobie indywidualnie dodatki do potrawy. W czasie gdy pizza się piekła dzieci przygotowały i wykonały pod kierunkiem pani Magdy osobistą maskotkę z materiału, który zszyły na maszynie. Z jednego projektu wyszły różne maskotki: sowy, koty a nawet wilk. Po tak wytężonej pracy, upieczona pizza smakowała wyśmienicie.

Wioletta Zalepa

autor: administrator

 
Zajęcia kreatywności w Dołujach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:57   

8 maja w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dołujach jak w każdy wtorek zebrały się mieszkanki sołectwa, aby kreatywnie i ciekawie spędzić czas wolny.

Więcej…
 
Zajęcia plastyczne dla najmłodszych
Wpisany przez Administrator    czwartek, 12 października 2017 14:36   

27 września w filii Gminnego Centrum Kultury i bibliotek w Dołujach odbyły się zajęcia plastyczne dla najmłodszych w ramach współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Dołujach.

Więcej…
 


Strona 1 z 14