Filia Dołuje
Początek wakacji w Dołujach
Wpisany przez Administrator    czwartek, 16 lipca 2020 00:00   

POCZĄTEK WAKACJI W KLUBIE GCKiB W DOŁUJACH

Od połowy lipca rozpoczęliśmy zajęcia wakacyjne w GCKiB filia w Dołujach. Dzieci miały warsztaty Slime, wykonały standardowy slime oraz slime fluffy.
Zabawy na świeżym powietrzy: ćwiczenia utrzymania równowagi oraz prawidłowej postawy.
Zajęcia z techniki Origami oraz prace plastyczne przy pomocy farb.autor: administrator

 
Lipcowe kreatywne wtorki w Dołujach
Wpisany przez Administrator    środa, 01 lipca 2020 00:00   

kreatywne wtorki w dolujach

W lipcowe wtorki zapraszamy na warsztaty dla mieszkańców gminy Dobra. Ww. warsztaty miały odbyć się w kwietniu 2020, jednak z powodu pandemii byliśmy zmuszeni zmienić terminy. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Autor: Jolanta Róźańska

wprowadził: administrator

 
Słuchowisko GCKiB Dołuje, wstęp do bajek Ignacego Krasickiego
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 06 kwietnia 2020 00:00   

Słuchowisko GCKiB Dołuje, wstęp do bajek Ignacego Krasickiego


Zapraszamy do odsłuchania pierwszej części słuchowiska przygotowanego przez GCKiB w Dołujach.

Czyta: Jolanta Różańska

autor: administrator

 
Relacja z drugiego tygodnia ferii zimowych w filii GCKiB w Dołujach
Wpisany przez Administrator    piątek, 28 lutego 2020 00:00   

W drugim tygodniu ferii odbyły się trzy warsztaty z zakresu aktywności plastycznej: „Pudełko na skarby”, „Domek skarbonka” oraz wyroby z suchej porcelany.

Celem zajęć było wspieranie twórczej aktywności dzieci poprzez wzbogacanie środków wyrazu, jego przeżyć, wyzwalanie emocji.

Uczestnicy wykonując różne prace mogli poznać wybrane techniki artystyczne i rękodzielnicze. Zajęcia zostały tak dobrane, aby wykonanie prac przy użyciu danej techniki nie sprawiało trudności najmłodszym dzieciom, a jednocześnie nie były nudne dla dzieci starszych.

Zajęcia warsztatowe przebiegały w ciekawej, wesołej atmosferze. Uświadomiły uczestnikom zajęć, iż warto jest zdobywać nowe doświadczenia.

Oprócz wymienionych warsztatów, wolny czas poświęcono na zajęcia ruchowe, gry zespołowe i zabawy orientacyjno- porządkowe. Celem zajęć było pobudzenie procesów myślenia, spostrzegania, reagowania, orientacji, odróżniania i zapamiętywania poleceń, sygnałów, umownych gestów i ruchów. Z zajęć dzieci były bardzo zadowolone.

Ferie zakończyliśmy wycieczką po okolicy. Celem była obserwacja przyrody. Każdy z uczestników znalazł coś ciekawego. Jedni obserwowali sarny na łące, inni bazie na drzewie. Z dala od hałasu, z radością słuchaliśmy śpiewu ptaków. Idąc przez łąkę oglądaliśmy rosnące stokrotki i śnieżyce. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.

Autor: Halina Kotwickawprowadził: Administrator

 
Sprawozdanie z pierwszego tygodnia ferii w GCKiB w Dołujach.
Wpisany przez Administrator    piątek, 21 lutego 2020 00:00   

Pierwszy dzień zajęć upłynął pod znakiem integracji uczestników poprzez zabawy i rozgrywki sportowe, które poprowadził instruktor pan Andrzej Bartłomowicz. Na zajęciach dzieci rywalizowały drużynowo w różnego rodzaju wyścigach. Było dużo zabawy i śmiechu.

Po aktywności fizycznej przyszedł czas na zaprezentowanie plastycznych umiejętności na warsztatach terapeutycznych z panią Basią Bartoszewicz. Uczestnicy zajęć wykonali zawieszkę „Zimowy domek”.

Kolejnym dniem ferii był blok kulinarny, który poprowadziła pani Aleksandra Maciejewska. Po krótkim wstępie na temat zasad bezpieczeństwa i higieny jakie panują w kuchni podczas przygotowania posiłków, dzieci przystąpiły do wyrobu ciasta na pizzę. Każdy z uczestników przygotował swoją ulubioną pizzę z dodatkami które sam wybrał. Najwspanialszym momentem zajęć była degustacja i radość z wykonanej potrawy.

W dzień „Walentynek” było słodko i kolorowo. Dzieci wykonały laurkę kwiatową w formacie 3D i otrzymały słodki poczęstunek.

Każdego dnia dzieci korzystały ze sprzętu sportowego i gier dostępnych w klubie.

Autor: Halina Kotwicka

wprowadził: Administrator

 
Warsztaty szycia lalek
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 30 września 2019 00:00   


Biblioteka czyta dzieciom

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z szycia lalek w ramach projektu "Koło Kreatywnych Pasji". Warsztaty odbywają się we wtorki 01, 08, 15 i 22 października od 18-21 w GCKiB w Dołujach. autor: Wioletta Zalepa

wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 16