Filia Bezrzecze
Prosty pomysł na dekoracje wielkanocne prosto z Klubu w Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    piątek, 26 marca 2021 00:00   

Kto lubi wykonywać dekoracje świąteczne? Ręka do góry! Zapraszam do wspólnej zabawy dzieci i rodziców.

KRÓLIK 1

Przygotuj kolorowy blok techniczny lub brystol, wstążkę, nożyczki, klej.

Narysuj zarys królika, w mniejszym i większym formacie, każdy w innym kolorze. Wytnij.

Dwa jednakowej długości kawałki wstążki ułóż na większym szablonie króliczka (końcówki wstążki z lewej i prawej strony brzuszka).

Posmaruj klejem mniejszego króliczka i naklej go na większego tak, aby końcówki wstążki znalazły się w środku.

Po wyschnięciu ułóż na brzuszku pisankę, przewiąż wstążką i zrób kokardę.

KRÓLIK 2

Do wykonania podstawki do pisanki w formie króliczka potrzebujesz brystolu lub filcu dekoracyjnego, nożyczek, kleju, nici (do zszywania filcu), dodatkowo oczek ruchomych i pomponików dekoracyjnych.

Na brystolu narysuj pasek o szerokości 3,5 cm. i długości 14 cm. Do paska, po obu brzegach dorysuj uszy królika. Wytnij (zdjęcie).

Z innego koloru wytnij dodatkowe uszy, ale troszkę mniejsze niż te przy pasku. Wytnij.

Sklej brzegi paska ze sobą. Jeżeli podstawkę wykonujesz z filcu zszyj oba brzegi. Doklej (lub doszyj) mniejsze uszy na większe.(zdjęcie).

Doklej oczka nosek, a z tyłu ogonek.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM MIŁEJ ZABAWY.wprowadził: administrator

 
Zimowe pejzaże
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 25 stycznia 2021 00:00   

Przygotuj kartki z bloku technicznego w kolorze białym, zielonym, błękitnym, czarnym lub granatowym oraz klej, nożyczki, pisaki. Dodatkowo brokat lub błyszczący papier.

1. Do wykonania pierwszego obrazka wytnij koło o średnicy 16 cm, które będzie tworzyło tło – niebo. Kolor dobierz w zależności od tego, czy zdecydujesz się na dzień czy noc. Zagnij kółko z jednej strony (ok. 4 cm. od brzegu), to zagięcie natnij po środku – jak na zdjęciu. Zagięcie będzie podstawą obrazka, powinno znajdować się z tyłu.

Następnie białą kartkę formatu A 4 złóż w harmonijkę wzdłuż krótszego boku. Harmonijkę przyklej na dole kółka, tak aby zagięcie było z drugiej strony. Wewnętrzny brzeg harmonijki sklej ze sobą, tworząc półokrąg.

Teraz możesz uzupełniać pejzaż wyciętymi z papieru świerkami, bałwankami, jelonkami czy sankarzami. Na niebie przyklej księżyc lub słońce, gwiazdy lub chmurki.

2. Aby zrobić drugi obrazek wytnij prostokąt o wymiarach 13cmx18cm w kolorze nieba. Z białej kartki przygotuj zaśnieżone pagórki - pasek o długości 39 cm złóż na trzy (3x 13 cm) wytnij w taki sposób, aby każda część po złożeniu na trzy była niższa od poprzedniej. Najwyższą część białego paska przyklej do węższego boku niebieskiego tła. Przyklej do pagórków elementy, które stworzą zimowy pejzaż- bałwanki, narciarzy, świerki, słońce, płatki śniegu.wprowadził: administrator

 
Filcowe lampiony
Wpisany przez Administrator    czwartek, 21 stycznia 2021 00:00   

W styczniu swoje święto mają nasze babcie i nasi dziadkowie. Miłym upominkiem z tej okazji będzie lampion, który można wykorzystać przez cały rok w domu, na balkonie czy tarasie. A wykonany własnoręcznie sprawi jeszcze więcej radości. Mamy dla Was kilka pomysłów na zrobienie takiego prezentu.

Przygotujcie słoiczek lub jakiś inny szklany pojemnik, filc dekoracyjny (lub tkaninę), bibułę, farbę (tempera), kolorowe kartki z bloku technicznego, klej magiczny, wstążki, sznureczki, nożyczki, w zależności od wersji, którą wybierzecie. Dodatkowo sól i kredę.

1.Z filcu dekoracyjnego wytnij choinki lub inne elementy dekoracyjne, dobierając ich wielkość do szklanego pojemnika. Przyklej je w odstępach tak, aby światło mogło przez nie przenikać. Możesz dodać gwiazdki czy serduszka wycięta za pomocą dziurkaczy ozdobnych. Na dno lampionu wsyp kolorową sól-zabarwioną poprzez turlanie po niej kredy tablicowej.
2.Odmierz na kartce z bloku technicznego pasek sięgający do połowy szklanego pojemnika, naszkicuj na nim kwiatki, serduszka, domki i wytnij. Z paska zrób obręcz na pojemniku i sklej brzegi.
3.Szklany pojemnik owiń sznurkiem lub włóczką w nieregularny wzór. Przygotuj kawałek gąbki, lekko nawilżaj ją w farbie i maluj przez dociskanie. Odwiąż sznurek, udekoruj lampion tasiemką.
4. Wytnij z bibuły paski i serduszka. Smaruj szklany pojemnik klejem i nakładaj bibułę, tak aby zachodziła na siebie. Zostaw do wyschnięcia.

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: administrator

 
Dotarł list od Mikołaja
Wpisany przez Administrator    czwartek, 14 stycznia 2021 00:00   

DROGIE DZIECI pragnę Was poinformować o tym, że 12 stycznia 2021 r. listonosz przyniósł do naszego klubu w Bezrzeczu list od Świętego Mikołaja. Jest to odpowiedź na list, który razem napisaliśmy i wysłaliśmy do Finlandii przed Świętami Bożego Narodzenia w 2019 r. Myślę, że sytuacja związana z epidemią spowodowała, że tak długo czekaliście na odpowiedź, ale najważniejsze, że ją otrzymaliście.

Święty Mikołaj dziękuje Wam za list, pisze o radości jaką mu sprawił. Zastanawia się jaki był dla Was ten poprzedni rok. Zachęca do czytania książek, ponieważ dzięki nim i wyobraźni można podróżować, gdziekolwiek nam się podoba. Pyta, czy macie ulubioną książkę? Podpowiada, wraz z Panią Mikołajową i Elfami, jak zrobić tradycyjną dekorację. Sugeruje, abyście w następnym liście podzielili się swoimi pomysłami na ten temat.

Święty Mikołaj przesyła Wam oraz Waszym rodzinom i przyjaciołom życzenia dobrego zdrowia i wszystkiego najlepszego.

Bardzo cieszę się, że otrzymaliście odpowiedź. W tym roku także wspólnie napiszemy list do Świętego Mikołaja.

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: administrator

 
Noworoczne maski karnawałowe
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 stycznia 2021 00:00   

Zachęcamy do zrobienia kolorowych i wesołych masek karnawałowych.

Do ich wykonania potrzebny jest pomysł, troszkę uśmiechu oraz kolorowy papier, farby, brokat, cekiny, pióra, tasiemki, gumka, w zależności od wybranego wzoru maski.

Narysuj motyw maski na kartce, zakreśl miejsce otworów na oczy i wytnij. Dopasuj rozmiar do swojej twarzy.Szablonem mogą być też odrysowane na sztywnym papierze lub tekturze dłonie, połączone nadgarstkami.

Teraz udekoruj w wybrany przez siebie sposób. Pomaluj farbami i po wyschnięciu posmaruj klejem i posyp brokatem. Naklej cekiny lub pióra, uszy, nos wycięte z kolorowego papieru.

Do maski przywiąż gumkę lub przyklej długą wykałaczkę.

Wesołej zabawy :-)

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: administrator

 
Kolejne pomysły na dekoracje świąteczne
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 21 grudnia 2020 00:00   

Do wykonania takiej dekoracji potrzebujecie tkaninę (lnianą, jutową, bawełnianą, ze starego szalika), patyk, naczynie (doniczka, szklany pojemnik), pianka florystyczna (lub ziemia), nici, sznureczek, dodatkowo: elementy do ozdobienia choinki- koraliki, guziczki, małe bombki, drewniane gwiazdki itp..

Naszkicuj motyw choinki na lewej stronie tkaniny, wytnij zostawiając centymetr zapasu, zszyj boki, przewróć na prawą stronę. Można też zszyć tkaninę na prawej stronie, tak aby szew był widoczny, używając wtedy ozdobnych nici lub sznureczka. Do naczynia włóż piankę, owiń je tkaniną jutową, umieść w nim patyk, a na nim uszytą i ozdobioną choinkę.

Miłej zabawy i ciekawych pomysłów.

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: administrator

 


Strona 1 z 17