Filia Bezrzecze
FASCYNACI - warsztaty w GCKiB filia w Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    czwartek, 30 września 2021 00:00   

25 września 2021r. w klubie w Bezrzeczu ul. Koralowa 61c po długiej przerwie (związanej z pandemią koronawirusa) wznowiono warsztaty dla pasjonatów gier towarzyskich z zakresu modelarstwa i malarstwa figurkowego, prowadzone przez grupę FASCYNACI.

Uczestnicy tworzyli i pracowali z wielkim zapałem i radością, a P. Miłosz udzielał porad, inspirował i z satysfakcją obserwował ich kreatywność oraz postępy. Kolejne warsztaty w planach za dwa tygodnie.

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: Administrator

 
Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych w klubie w Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 30 sierpnia 2021 00:00   

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w drugim tygodniu sierpnia 2021r.

W kolejnym tygodniu sierpnia dzieci spędziły czas w klubie w twórczy i aktywny sposób.

W ramach eko zabaw wykonały makietę latarni morskiej, wykorzystując surowce wtórne oraz muszelki, kamyki, patyczki i piasek zabierane wcześniej na plaży. Zrobiły śmieszne ludziki z patyków, włóczki, filcu dekoracyjnego, ruchomych oczek. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota zrobiły dla swoich pupili zabawkę z pomponami z włóczki, piór dekoracyjnych, sznureczków i własnoręcznie pomalowanego farbami patyczka. Z okazji Światowego Dnia Słonia wykonały techniką mieszaną pracę plastyczną pt. „Zachód słońca w Afryce”. Malowały obrazek „ Deszczowy letni dzień” techniką malowania woskiem. Zrobiły również doniczki, miseczki i świeczniki z betonu, wcześniej przygotowały masę i wypełniły nią formy.

Dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu podczas wycieczek na boisko gminne i plac zabaw w Bezrzeczu. Wiele radości przyniosły zabawy i gry świetlicowe. Wesoło i twórczo bawiły się w czasie kolejnych warsztatów „ Poznaj siebie i swoje możliwości” prowadzonych przez Katarzynę Ogłozińską. Dzieci coraz odważniej wcielają się w role aktorów, odgrywając scenki ze znanych bajek.

Podczas warsztatów z Fabryką Inspiracji wykonały piękną dekorację w kształcie flaminga. Malowały ją farbami i ozdobiły przez doklejenie kolorowych piór.

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: Administrator

 
Drugi tydzień zajęć wakacyjnych w klubie w Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    piątek, 09 lipca 2021 00:00   

W drugim tygodniu zajęć wakacyjnych uczestnicy, na kolejnych warsztatach z Fabryką Inspiracji, wykonali „Sekretnik Harry Pottera” stosując metodę scrapbookingu oraz „Podstawkę pod telefon”- drewnianą konstrukcję przestrzenną, w kształcie kota lub zajączka, podtrzymującą urządzenie, którą dzieci własnoręcznie zmontowały i pomalowały farbami. Na zajęciach plastycznych dzieci zrobiły maski teatralne, wyklejały obrazek przedstawiający kolorowego kameleona, woreczki sensoryczne, wesołe stworki z kolorowych patyczków, drucików kreatywnych, ruchomych oczek, filcu i pomponików. Malowały kubki ceramiczne według swojego pomysłu, które po wygrzaniu w piekarniku były gotowe do użycia. Na zajęciach manualnych wykonały tablicę do pisania kredą- tablicę z surowej sklejki szlifowały, malowały dwukrotnie farbą tablicową i ozdobiły drewnianym dekorem.Podczas warsztatów kulinarnych z okazji Dnia Czekolady dzieci upiekły czekoladowe muffinki, udekorowały je polewą czekoladową i kolorową posypką, po czym nastąpiła upragniona degustacja wypieków. Każdego dnia brały udział w zabawach integracyjnych, takich jak „Róbcie to co ja”, „ Rzeźbiarz”, „Prawda czy fałsz”, zabawy z balonami, rzuty do celu. Grały wspólnie w planszówki oraz „Piotrusia”, piłkarzyki i tenisa stołowego. W czasie spacerów po okolicy zbierały zioła do suszenia i odpoczywały na świeżym powietrzu.

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: Administrator

 
Pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych w klubie w Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 05 lipca 2021 00:00   

28 czerwca rozpoczęły się wakacyjne zajęcia dla dzieci. Po powitaniu i zapoznaniu ze sobą została przeprowadzona z uczestnikami pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz ustalono reguły zachowania podczas zajęć w klubie. Dzieci zapisały je na kartkach i umieściły na tablicy. Po zabawach, dzięki którym bliżej się poznały, wspólnie przygotowały powitalny deser z truskawek, kolorowych galaretek i bitej śmietany. Po degustacji grały w tenisa stołowego.

29 czerwca uczestnicy wykonali obrazek „ Letni pejzaż” z wykorzystaniem filcu dekoracyjnego. Spędziły czas na świeżym powietrzu, bawiąc się na boisku gminnym w Bezrzeczu. Następnie ozdobiły drewniane magnesy na lodówkę oraz zbudowały przestrzenne figury geometryczne z wykałaczek i plasteliny. 30 czerwca dzieci zrobiły żaglówki z kory, sznurka i tkaniny, które będą miłą pamiątką z wakacji w klubie. Układały też zagadki związane z morzem. Zabawy na boisku pozwoliły im odetchnąć świeżym powietrzem, a po powrocie , na warsztatach z Fabryką Inspiracji, uszyły samodzielnie „Żółtego Misia”.

02 lipca uczestnicy , na zajęciach manualnych wykonały segregator „wachlarz” na biurko z kolorowego brystolu. Brały udział w konkurencjach z balonami. Na warsztatach z Fabryką Inspiracji przygotowały „Letni ogród” w doniczce, którą same skleiły, ozdobiły, a następnie posadziły w niej kwiaty.

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: Administrator

 
Prosty pomysł na dekoracje wielkanocne prosto z Klubu w Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    piątek, 26 marca 2021 00:00   

Kto lubi wykonywać dekoracje świąteczne? Ręka do góry! Zapraszam do wspólnej zabawy dzieci i rodziców.

KRÓLIK 1

Przygotuj kolorowy blok techniczny lub brystol, wstążkę, nożyczki, klej.

Narysuj zarys królika, w mniejszym i większym formacie, każdy w innym kolorze. Wytnij.

Dwa jednakowej długości kawałki wstążki ułóż na większym szablonie króliczka (końcówki wstążki z lewej i prawej strony brzuszka).

Posmaruj klejem mniejszego króliczka i naklej go na większego tak, aby końcówki wstążki znalazły się w środku.

Po wyschnięciu ułóż na brzuszku pisankę, przewiąż wstążką i zrób kokardę.

KRÓLIK 2

Do wykonania podstawki do pisanki w formie króliczka potrzebujesz brystolu lub filcu dekoracyjnego, nożyczek, kleju, nici (do zszywania filcu), dodatkowo oczek ruchomych i pomponików dekoracyjnych.

Na brystolu narysuj pasek o szerokości 3,5 cm. i długości 14 cm. Do paska, po obu brzegach dorysuj uszy królika. Wytnij (zdjęcie).

Z innego koloru wytnij dodatkowe uszy, ale troszkę mniejsze niż te przy pasku. Wytnij.

Sklej brzegi paska ze sobą. Jeżeli podstawkę wykonujesz z filcu zszyj oba brzegi. Doklej (lub doszyj) mniejsze uszy na większe.(zdjęcie).

Doklej oczka nosek, a z tyłu ogonek.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM MIŁEJ ZABAWY.wprowadził: administrator

 
Zimowe pejzaże
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 25 stycznia 2021 00:00   

Przygotuj kartki z bloku technicznego w kolorze białym, zielonym, błękitnym, czarnym lub granatowym oraz klej, nożyczki, pisaki. Dodatkowo brokat lub błyszczący papier.

1. Do wykonania pierwszego obrazka wytnij koło o średnicy 16 cm, które będzie tworzyło tło – niebo. Kolor dobierz w zależności od tego, czy zdecydujesz się na dzień czy noc. Zagnij kółko z jednej strony (ok. 4 cm. od brzegu), to zagięcie natnij po środku – jak na zdjęciu. Zagięcie będzie podstawą obrazka, powinno znajdować się z tyłu.

Następnie białą kartkę formatu A 4 złóż w harmonijkę wzdłuż krótszego boku. Harmonijkę przyklej na dole kółka, tak aby zagięcie było z drugiej strony. Wewnętrzny brzeg harmonijki sklej ze sobą, tworząc półokrąg.

Teraz możesz uzupełniać pejzaż wyciętymi z papieru świerkami, bałwankami, jelonkami czy sankarzami. Na niebie przyklej księżyc lub słońce, gwiazdy lub chmurki.

2. Aby zrobić drugi obrazek wytnij prostokąt o wymiarach 13cmx18cm w kolorze nieba. Z białej kartki przygotuj zaśnieżone pagórki - pasek o długości 39 cm złóż na trzy (3x 13 cm) wytnij w taki sposób, aby każda część po złożeniu na trzy była niższa od poprzedniej. Najwyższą część białego paska przyklej do węższego boku niebieskiego tła. Przyklej do pagórków elementy, które stworzą zimowy pejzaż- bałwanki, narciarzy, świerki, słońce, płatki śniegu.wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 17