Filia Bezrzecze
Ramka do zdjęć
Wpisany przez Administrator    wtorek, 07 lipca 2020 00:00   

RAMKA DO ZAWIESZANIA ZDJĘĆ

WYKORZYSTUJĄC TEKTURĘ I PAPIER MOŻECIE ZROBIĆ RAMKĘ, DZIĘKI KTÓREJ WYEKSPONUJECIE PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA.

1. Z tektury wytnij ramkę w wybranym kształcie i rozmiarze.
2. Kartki papieru lub gazety o wymiarze 10cm.x30cm. za pomocą wykałaczki do szaszłyków zwiń w rurki.Końcówki rurek sklejaj.
3. Rurki potnij na mniejsze, w dwóch różnych rozmiarach.
4. Przygotowane rurki przyklejaj na ramkę według wzoru.
5. Gotową ramkę można pomalować farbą, przymocuj sznurek do zawieszania zdjęć.

Renata Bieńczakautor: administrator

 
Kartka na dzień taty
Wpisany przez Administrator    piątek, 19 czerwca 2020 00:00   

KARTKA-KSIĄŻECZKA NA DZIEŃ TATY

Z okazji Dnia Ojca proponujemy zrobienie kartki w formie książeczki o Tatusiu.

Potrzebujecie białego i kolorowego papieru, kleju nożyczek, zszywacza, flamastrów, dodatkowo farb.

OKŁADKA

Kartkę A4 w wybranym kolorze złóż na pół.
Z kartki w innym kolorze wytnij prostokąt-tło o wymiarach mniejszych niż okładka.
Wytnij elementy dekoracyjne: wieszak, krawaty, kapelusz, wąsy oraz prostokątną karteczkę, na której napiszesz np. DLA KOCHANEGO TATY.
Na okładkę najpierw przyklej tło, następnie kapelusz i wąsy, karteczkę z napisem, potem wieszak i krawaty.

STRONY KSIĄŻECZKI

Dwie kartki A4 złóż na pół i przetnij -powstaną 4 strony.
STRONA PIERWSZA-z kolorowych kartek wytnij " chmurki", w których napiszesz: MÓJ TATA; MA NA IMIĘ; JEST; BARDZO LUBI; MARZY O-przyklej do przygotowanej wcześniej kartki i wpisz te informacje.
STRONA DRUGA-Wytnij kolorową karteczkę i napisz na niej: JA I MÓJ TATA-przyklej. Na tej stronie namaluj portret taty i twój lub przyklej zdjęcie.Możesz dodatkowo namalować ramkę.
STRONA TRZECIA-wytnij kolorową karteczkę, napisz na niej- KOCHAM CIĘ TATUSIU: przyklej, narysuj "chmurki", w których napiszesz za co kochasz tatę.
STRONA CZWARTA z niespodzianką-na kolorowej karteczce napisz życzenia dla Taty i przyklej. Zrób kopertę i przyklej, włóż do niej niespodziankę, możesz dodatkowo ozdobić stronę i kopertę.

Wszystkie strony ułóż kolejno, połącz je zszywaczem i przyklej do okładki.autor: administrator

 
Światowy dzień ochrony środowiska
Wpisany przez Administrator    piątek, 05 czerwca 2020 00:00   

Swiat

W 1972 roku na Konferencji Sztokholmskiej Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który obchodzony jest 5 czerwca w stu państwach. " Ziemia jest tylko jedna.” to hasło, pod jakim odbywały się pierwsze obchody w 1974 r. Celem tego święta jest przypominanie o potrzebie zgodności pomiędzy rozwojem cywilizacji a rozwojem ekologicznym świata. Każdy z nas może dołączyć do działań na rzecz ochrony środowiska poprzez zmianę nawyków dnia codziennego. Kiedy zrobimy małą rzecz to bardzo przyczynimy się do poprawy warunków klimatycznych Ziemi.

Proponujemy kilka z wielu przepisów na środki czystości, do zrobienia których wystarczy ocet, sól, sok z cytryny, spirytus salicylowy.

PŁYN DO NACZYŃ

 • 1,5 szkl. wody
 • 1 szkl. octu
 • 1 szkl. soli drobnoziarnistej
 • sok z 3 cytryną

Sól wymieszaj z wodą, wlej pozostałe składniki i gotuj przez 10 min., aż zgęstnieje.

PASTA DO CZYSZCZENIA PIEKARNIKA
 • 0,5 szkl. wody
 • 0,25 szkl. sody
 • łyżeczka płynu do naczyń

Składniki wymieszać. Rozprowadzić na powierzchni i zostawić na pół godziny.

PŁYN DO MYCIA OKIEN
 • 1)100ml. wody
 • 100ml. spirytusu salicylowego
 • 1 łyżeczka octu
 • Wymieszać.
 • 2)1 szkl. octu
 • 1 szkl. wody
 • 2 łyżki soku z cytryny
 • Wymieszać.

Przygotowała: Renata Bieńczak

Składniki

wprowadził: administrator

 
Spotkanie informacyjno edukacyjne z policją w filii GCKiB na Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 03 marca 2020 00:00   


Zapraszamy na spotkanie edukacyjno informacyjne dla seniorów i nie tylko.

Tematyka spotkania dotyczyła będzie głównie bezpieczeństwa osób starszych. Spotkanie odbędzie się w filii GCKiB na Bezrzeczu 6-go marca o godzinie 15:30.

Zapraszamy! Wstęp wolny : )

wprowadził: Administrator

 
Spotkanie z przedszkolakami z Mierzynkowa.
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 02 marca 2020 00:00   

28 lutego filie biblioteczną w Mierzynie odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola " Mierzynkowo". Grupa ta była po raz pierwszy w bibliotece. Dzieci miały więc okazje nie tylko dowiedzieć się o istnieniu takiego miejsca w ich miejscowości, ale również zapoznać się z ofertą dla najmłodszego czytelnika. Książka nie jest bowiem jedyną atrakcją, dla której młodzi czytelnicy zaglądają do naszej placówki. Szereg gier, układanek, klocków i dziesiątki innych zabawek równie mocno przykuwają uwagę. Wierzymy jednak, że któregoś dnia to książka stanie się najlepszą zabawką w ich rekach. Autor: Edyta Sztylcwprowadził: Administrator

 
Początek ferii zimowych w filii Bezrzecze
Wpisany przez Administrator    środa, 19 lutego 2020 00:00   

11 lutego 2020 r. rozpoczęły się ferie zimowe w GCKiB w Dobrej filia w Bezrzeczu.

We wtorek pierwszego dnia, uczestników zajęć odwiedzili strażacy z OSP w Dobrej, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Udzielili instruktażu z pierwszej pomocy oraz opowiadali też o swojej pracy. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w szkoleniu. Następnie dzieci wspólnie ustaliły regulamin obowiązujący w trakcie zajęć w Klubie, zapisały go i złożyły pod nim podpisy w postaci odrysowanych dłoni z imieniem. Kontrakt został powieszony w widocznym miejscu. Tego dnia odbyły się jeszcze zajęcia plastyczne, a na nich rysowanie techniką frotaż. Na zajęciach kulinarnych wszyscy przygotowali powitalny deser z kolorowych galaretek, owoców i bitej śmietany. Dzień zakończono wesołymi zabawami.

Środa 12 lutego przebiegała pod hasłem ”Tworzymy i rozwijamy wyobraźnię”. Na warsztatach z „Baw się i buduj” dzieci budowały z różnego rodzaju klocków poszczególne elementy toru wyścigowego, które na koniec wspólnie połączyły w całość. Dzięki tym warsztatom uczyły się współpracy i komunikatywności. Po warsztatach był dalszy ciąg tworzenia, tym razem w ramach eko-zabawy, z wykorzystaniem kartonów, starych gazet, tekturowych pudełek. Odbyła się też pogadanka na temat ochrony środowiska. Na koniec były zabawy zbudowanymi, z wielką wyobraźnią i zaangażowaniem, obiektami-tunelem, domkiem, akwarium, terrarium dla żółwia oraz dinozaura, kramem ze zdjęciami.

Czwartek 13 lutego był dniem sportowej rywalizacji. Panowie z LZS w Bezrzeczu przeprowadzili z uczestnikami zajęcia sportowe na sali gimnastycznej w PSP w Bezrzeczu. Były różne konkurencje: strzelanie z łuku do celu, rzut woreczkiem do celu, przeciąganie liny, przechodzenie pod liną, sztafeta, gra w piłkę. Na zakończenie wszystkim wręczono medale. W drugiej części zajęć już w Klubie, dzieci malowały śnieżynki zabarwioną przez siebie, na różne kolory solą.

W piątek 14 lutego dzieci odkrywały swoje talenty. Na warsztatach teatralnych „Poznaj siebie i swoje możliwości” wcieliły się w rolę aktora, odgrywały scenki sytuacyjne, pantomimiczne, uczyły się pokonywania nieśmiałości, wzajemnej obserwacji. Po warsztatach uczestnicy przygotowali masę porcelanową i solną, a następnie tworzyli z nich figurki kota oraz walentynkowe serca.

15 lutego w sobotę tematem zajęć był zdrowy styl życia. Odbyła się pogadanka o zasadach odżywiania zalecanych przez Instytut Żywności i Żywienia przedstawionych w Piramidzie Żywienia, połączona z wyklejaniem modelu piramidy odpowiednimi zdjęciami z czasopism. Następnie na warsztatach kulinarnych dzieci przygotowały przekąski z warzyw i owoców. Po degustacji były rozgrywki w „piłkarzykach”, konkurs „łowienie rybek”, zabawy z balonami.

Autor: Renata Bieńczak

wprowadził: Administrator

 


Strona 1 z 15