Filia Bezrzecze
Relacja z warsztatów zdobienia jajek
Wpisany przez Administrator    wtorek, 16 kwietnia 2019 00:00   

Relacja z warsztatów zdobienia jajek

Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania jajek.
W zależności od techniki zdobienia świąteczne jajka mają różne nazwy: pisanki, kraszanki, drapanki, oklejanki, itp. 12 kwietnia w filii GCKiB w Bezrzeczu odbyły się warsztaty zdobienia jajek dla dzieci. Celem warsztatów było poznanie florystycznej techniki zdobienia jaj. Frekwencja dopisała, a uczestnicy wykazali się wspaniałą kreatywnością i aktywnością twórczą.

Autor: Halina Kotwicka


wprowadził: administrator

 
Powitanie wiosny na Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 26 marca 2019 00:00   

Powitanie wiosny na Bezrzeczu

23 marca 2019 roku, na boisku sportowo - rekreacyjnym w Bezrzeczu spotkali się mieszkańcy by powitać wiosnę.

Dzieci zaprezentowały swoje kukły "Marzanny", które wykonali z materiałów ekologicznych. Każda "Marzanna" miała szczególną rolę. Wraz z nią miały odejść nie tylko mroźne zachmurzone dni, ale również wszystkie złe oceny i kłopoty szkolne. By mieć pewność, że nie wrócą już do nich podpalono kukłę i wrzucono do ogniska. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. LZS Bezrzecze przygotowało konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Na zakończenie upieczono kiełbaski nad ogniskiem. Był to dzień pełen wrażeń, wszyscy dobrze się bawili dzięki czemu udało się wprowadzić wiosenny nastrój.

tekst, zdjęcia: Halina Kotwicka

autor: administrator

 
Warsztaty kreatywne dla dorosłych
Wpisany przez Administrator    wtorek, 26 marca 2019 00:00   

Kreatywnie na Bezrzeczu

23 marca w filii GCKiB w Bezrzeczu odbyły się kreatywne warsztaty dla dorosłych. Podczas zajęć stworzyliśmy przepiękny, nietuzinkowy album ukryty w witrynie, który pomieści 8 -10 zdjęć. Drugą pracą była witrynka z ozdobnikami lutowanymi. Warsztaty prowadziła Karolina Bukowska.

tekst, zdjęcia: Halina Kotwicka

autor: administrator

 
Jak za dawnych lat
Wpisany przez Administrator    środa, 06 marca 2019 11:31   

Zapraszamy Panie i Panów na spotkanie z okazji dnia kobiet i mężczyzn 9 marca o godzinie 17:00 do GCKiB filia w Bezrzeczu

Więcej…
 
Sprawozdanie z warsztatów kulinarnych w Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    środa, 27 lutego 2019 00:00   

Sprawozdanie z warsztatów kulinarnych w Bezrzeczu

22 lutego do filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Bezrzeczu, przybyła spora gromadka dzieci i rodziców. Na warsztatach kulinarnych zużyliśmy kilogramy mąki, jaj i innych dodatków by przygotować ciasto na faworki i drożdżowe racuchy,. Nad wypiekami czuwała radna Halina Sromek oraz panie ze Stowarzyszenia „Nasze Bezrzecze”. Na zajęciach dzieci poznały prosty i szybki przepis na racuchy drożdżowe, które piecze się jak pączki na głębokim tłuszczu. Nauczyły się wałkować cienko ciasto i wywijać faworki. Dzieci z ogromnym zapałem podchodziły do zadań i z niesamowitą ekscytacją czekały na efekty swojej pracy. Bez kruchych zawijasów obficie posypanych cukrem pudrem nie wyobrażamy sobie świętowania Tłustego Czwartku.

Halina Kotwicka

autor: administrator

 
Drugi tydzień ferii na Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    czwartek, 14 lutego 2019 00:00   

Drugi tydzień ferii zimowych w filii GCKiB w Bezrzeczu

Drugi tydzień ferii był dla dzieci równie udany co pierwszy. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach teatralnych, plastycznych oraz w zajęciach sportowych. W ramach zajęć rozrywkowych graliśmy w gry logiczne, planszowe dostępne w klubie. Wspólne gry uczą pracy w zespole, organizacji, motywują do działania, a przy tym bawią.

Warsztaty plastyczne pod hasłem „Anielska sztuka ręcznie robiona”zostały przeprowadzone przez panią Barbarę Bartoszewicz. Na widok dużej ilości błyszczących dodatków i kolorowych koronek wśród dzieci słychać było okrzyk zachwytu. Na zajęciach uczestnicy wykonali piękne ,bogato zdobione anioły. Odbyły się również zajęcia plastyczne na których dzieci mogły wykazać się manualnie, robiąc złotą rybkę oraz malując wesołe bałwanki.

Warsztaty teatralne przeprowadzili aktorzy z Teatru Polskiego. Przedstawienie dotyczyło zasad bezpieczeństwa na drodze, podkreślając jak one są ważne w życiu każdego z nas. W przedstawieniu dzieci były jednocześnie widownią i aktorami.

Zajęcia o charakterze sportowo- ruchowym przeprowadził pan Andrzej Grochowski z LZS Bezrzecze. Dzieci brały udział w wieloboju: rzut piłeczką do tarczy, skoku w dal, strzelaniu z łuku, kręceniu hula hopem. Rozgrywki sportowe zakończyły się rozdaniem medali.

Ferie zimowe dobiegły końca i pozostały już tylko miłe wspomnienia, których z pewnością uczestnikom zajęć w klubie w Bezrzeczu nie będzie brakowało.

Halina Kotwicka

autor: administrator

 


Strona 1 z 12