Filia Bezrzecze
Jak za dawnych lat
Wpisany przez Administrator    środa, 06 marca 2019 11:31   

Zapraszamy Panie i Panów na spotkanie z okazji dnia kobiet i mężczyzn 9 marca o godzinie 17:00 do GCKiB filia w Bezrzeczu

Więcej…
 
Sprawozdanie z warsztatów kulinarnych w Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    środa, 27 lutego 2019 00:00   

Sprawozdanie z warsztatów kulinarnych w Bezrzeczu

22 lutego do filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Bezrzeczu, przybyła spora gromadka dzieci i rodziców. Na warsztatach kulinarnych zużyliśmy kilogramy mąki, jaj i innych dodatków by przygotować ciasto na faworki i drożdżowe racuchy,. Nad wypiekami czuwała radna Halina Sromek oraz panie ze Stowarzyszenia „Nasze Bezrzecze”. Na zajęciach dzieci poznały prosty i szybki przepis na racuchy drożdżowe, które piecze się jak pączki na głębokim tłuszczu. Nauczyły się wałkować cienko ciasto i wywijać faworki. Dzieci z ogromnym zapałem podchodziły do zadań i z niesamowitą ekscytacją czekały na efekty swojej pracy. Bez kruchych zawijasów obficie posypanych cukrem pudrem nie wyobrażamy sobie świętowania Tłustego Czwartku.

Halina Kotwicka

autor: administrator

 
Drugi tydzień ferii na Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    czwartek, 14 lutego 2019 00:00   

Drugi tydzień ferii zimowych w filii GCKiB w Bezrzeczu

Drugi tydzień ferii był dla dzieci równie udany co pierwszy. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach teatralnych, plastycznych oraz w zajęciach sportowych. W ramach zajęć rozrywkowych graliśmy w gry logiczne, planszowe dostępne w klubie. Wspólne gry uczą pracy w zespole, organizacji, motywują do działania, a przy tym bawią.

Warsztaty plastyczne pod hasłem „Anielska sztuka ręcznie robiona”zostały przeprowadzone przez panią Barbarę Bartoszewicz. Na widok dużej ilości błyszczących dodatków i kolorowych koronek wśród dzieci słychać było okrzyk zachwytu. Na zajęciach uczestnicy wykonali piękne ,bogato zdobione anioły. Odbyły się również zajęcia plastyczne na których dzieci mogły wykazać się manualnie, robiąc złotą rybkę oraz malując wesołe bałwanki.

Warsztaty teatralne przeprowadzili aktorzy z Teatru Polskiego. Przedstawienie dotyczyło zasad bezpieczeństwa na drodze, podkreślając jak one są ważne w życiu każdego z nas. W przedstawieniu dzieci były jednocześnie widownią i aktorami.

Zajęcia o charakterze sportowo- ruchowym przeprowadził pan Andrzej Grochowski z LZS Bezrzecze. Dzieci brały udział w wieloboju: rzut piłeczką do tarczy, skoku w dal, strzelaniu z łuku, kręceniu hula hopem. Rozgrywki sportowe zakończyły się rozdaniem medali.

Ferie zimowe dobiegły końca i pozostały już tylko miłe wspomnienia, których z pewnością uczestnikom zajęć w klubie w Bezrzeczu nie będzie brakowało.

Halina Kotwicka

autor: administrator

 
Pierwszy tydzień ferii na Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 05 lutego 2019 00:00   

Pierwszy tydzień ferii zimowych w filii GCKiB w Bezrzeczu

Mimo,że zimowa aura w pierwszym tygodniu ferii nie przyniosła wymarzonego śniegu, to i tak dzieci mogły spędzić swój czas w ciekawy i atrakcyjny sposób. Naszą wspólną feryjną przygodę rozpoczęliśmy realizując wcześniej opracowany plan zajęć. Biorąc pod uwagę fakt, iż grupa dzieci uczęszczających na zajęcia była zróżnicowana pod względem wiekowym, zaczęliśmy od gier i zabaw integrujących uczestników. Plastyka- na zajęciach dzieci wyklejały „Drzewa w zimowej szacie”, malowały „Wesołe bałwanki”, a z instruktorką Barbarą Bartoszewicz wykonały przestrzenną kartkę „Walentynkową”. Szycie- na warsztatach krawieckich z panią Magdą Staniszewską z „Fabryki inspiracji”dzieci uczyły się obsługi maszyny do szycia. Uszyły poduszkę o kształcie sowy i ozdobiły kolorowym filcem. Kulinaria – zajęcia przeprowadziła radna z Bezrzecza pani Halina Sromek. Uczestnicy poznali sposób przygotowania ciasta na pizzę. Grupa została podzielona na trzy zespoły, a każdy z nich przygotował inny rodzaj pizzy. Ptaki i zwierzęta zimą- na zajęciach z surowców wtórnych dzieci własnoręcznie zrobiły i pomalowały karmiki dla ptaków, dbając by nie zabrakło im ziaren, zbóż, słoninki i innych smakołyków. Na kolejnych zajęciach zrobiły wiewiórki z szyszek przyniesionych z lasu. Sport- na zajęciach z instruktorem Andrzejem Bartłomowiczem dzieci uczyły się gry w tenisa stołowego. 'Wszystkie zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i pomogły w przełamywaniu słabości i barier. Halina Kotwicka

autor: administrator

 
Warsztaty kreatywne dla dorosłych
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 05 marca 2018 07:08   

27 stycznia w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Bezrzeczu odbyły się warsztaty kreatywne dla dorosłych. Korzystając ze wskazówek Barbary Bartoszewicz, samodzielnie od podstaw wykonaliśmy notes vintage.

Więcej…
 
Koncert kolęd i pastorałek
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 29 stycznia 2018 00:00   

Koncert kolęd i pastorałek stał się naszą tradycją. Jak co roku 20 stycznia 2018 roku, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek filia w Bezrzeczu zaprosiła mieszkańców na jego kolejną edycję.

Więcej…
 


Strona 1 z 12