Filia Bezrzecze
Spotkanie informacyjno edukacyjne z policją w filii GCKiB na Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 03 marca 2020 00:00   


Zapraszamy na spotkanie edukacyjno informacyjne dla seniorów i nie tylko.

Tematyka spotkania dotyczyła będzie głównie bezpieczeństwa osób starszych. Spotkanie odbędzie się w filii GCKiB na Bezrzeczu 6-go marca o godzinie 15:30.

Zapraszamy! Wstęp wolny : )

wprowadził: Administrator

 
Spotkanie z przedszkolakami z Mierzynkowa.
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 02 marca 2020 00:00   

28 lutego filie biblioteczną w Mierzynie odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola " Mierzynkowo". Grupa ta była po raz pierwszy w bibliotece. Dzieci miały więc okazje nie tylko dowiedzieć się o istnieniu takiego miejsca w ich miejscowości, ale również zapoznać się z ofertą dla najmłodszego czytelnika. Książka nie jest bowiem jedyną atrakcją, dla której młodzi czytelnicy zaglądają do naszej placówki. Szereg gier, układanek, klocków i dziesiątki innych zabawek równie mocno przykuwają uwagę. Wierzymy jednak, że któregoś dnia to książka stanie się najlepszą zabawką w ich rekach. Autor: Edyta Sztylcwprowadził: Administrator

 
Początek ferii zimowych w filii Bezrzecze
Wpisany przez Administrator    środa, 19 lutego 2020 00:00   

11 lutego 2020 r. rozpoczęły się ferie zimowe w GCKiB w Dobrej filia w Bezrzeczu.

We wtorek pierwszego dnia, uczestników zajęć odwiedzili strażacy z OSP w Dobrej, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Udzielili instruktażu z pierwszej pomocy oraz opowiadali też o swojej pracy. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w szkoleniu. Następnie dzieci wspólnie ustaliły regulamin obowiązujący w trakcie zajęć w Klubie, zapisały go i złożyły pod nim podpisy w postaci odrysowanych dłoni z imieniem. Kontrakt został powieszony w widocznym miejscu. Tego dnia odbyły się jeszcze zajęcia plastyczne, a na nich rysowanie techniką frotaż. Na zajęciach kulinarnych wszyscy przygotowali powitalny deser z kolorowych galaretek, owoców i bitej śmietany. Dzień zakończono wesołymi zabawami.

Środa 12 lutego przebiegała pod hasłem ”Tworzymy i rozwijamy wyobraźnię”. Na warsztatach z „Baw się i buduj” dzieci budowały z różnego rodzaju klocków poszczególne elementy toru wyścigowego, które na koniec wspólnie połączyły w całość. Dzięki tym warsztatom uczyły się współpracy i komunikatywności. Po warsztatach był dalszy ciąg tworzenia, tym razem w ramach eko-zabawy, z wykorzystaniem kartonów, starych gazet, tekturowych pudełek. Odbyła się też pogadanka na temat ochrony środowiska. Na koniec były zabawy zbudowanymi, z wielką wyobraźnią i zaangażowaniem, obiektami-tunelem, domkiem, akwarium, terrarium dla żółwia oraz dinozaura, kramem ze zdjęciami.

Czwartek 13 lutego był dniem sportowej rywalizacji. Panowie z LZS w Bezrzeczu przeprowadzili z uczestnikami zajęcia sportowe na sali gimnastycznej w PSP w Bezrzeczu. Były różne konkurencje: strzelanie z łuku do celu, rzut woreczkiem do celu, przeciąganie liny, przechodzenie pod liną, sztafeta, gra w piłkę. Na zakończenie wszystkim wręczono medale. W drugiej części zajęć już w Klubie, dzieci malowały śnieżynki zabarwioną przez siebie, na różne kolory solą.

W piątek 14 lutego dzieci odkrywały swoje talenty. Na warsztatach teatralnych „Poznaj siebie i swoje możliwości” wcieliły się w rolę aktora, odgrywały scenki sytuacyjne, pantomimiczne, uczyły się pokonywania nieśmiałości, wzajemnej obserwacji. Po warsztatach uczestnicy przygotowali masę porcelanową i solną, a następnie tworzyli z nich figurki kota oraz walentynkowe serca.

15 lutego w sobotę tematem zajęć był zdrowy styl życia. Odbyła się pogadanka o zasadach odżywiania zalecanych przez Instytut Żywności i Żywienia przedstawionych w Piramidzie Żywienia, połączona z wyklejaniem modelu piramidy odpowiednimi zdjęciami z czasopism. Następnie na warsztatach kulinarnych dzieci przygotowały przekąski z warzyw i owoców. Po degustacji były rozgrywki w „piłkarzykach”, konkurs „łowienie rybek”, zabawy z balonami.

Autor: Renata Bieńczak

wprowadził: Administrator

 
Zimowa wymiana książek na bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    środa, 05 lutego 2020 00:00   

Dnia 25.01.2020r. w GCKiB Filia w Bezrzeczu odbyło się Noworoczne spotkanie Seniorów pod hasłem" Zimowa wymiana książek". Mieszkańcy mogli odświeżyć swoje domowe biblioteczki poprzez wymianę przeczytanych już książek na wybrane pozycje przyniesione przez innych do Klubu. Uczestnicy spotkania spędzili miło wieczór na rozmowach przy herbacie i słodkich wypiekach przygotowanych przez organizatorów.

Z wyrazami szacunku

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: Administrator

 
Filia GCKiB na Bezrzeczu zaprasza seniorów na swoje wydarzenia!
Wpisany przez Administrator    środa, 15 stycznia 2020 00:00   GCKIB filia na Bezrzeczu, serdecznie zaprasza seniorów na spektakl i kiermasz książki

Więcej…
 
Warsztaty Rodzicielski Zen na Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    piątek, 27 grudnia 2019 00:00   


Uważność i relacja.

Zapraszamy na zajęcia dla rodziców i dzieci w wieku 5-8 lat, które odbędą się 18 stycznia o godzinie 15:00 w filii GCKiB w Bezrzeczu.

Cel zajęć:

  • Obniżenie napięcia emocjonalnego
  • Praktykowanie uważności
  • Wyciszenie i spokój wewnęrtzny
  • Pogłębienie relacji rodzic-dziecko

Co zabrać ze sobą? Wygodne ubranie.

wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 14