Filie GOK
Kolejny tydzień wakacji w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 16 lipca 2019 00:00   

Kolejny tydzień wakacji w Wołczkowie

W czasie kolejnego tygodnia tegorocznych wakacji dzieci również z przyjemnością uczestniczyły w zajęciach. Jak zawsze odbył się szereg konkurencji sportowych oraz zabaw ruchowych. Najbardziej spodobały się rzuty piłką do celu, skoki na skakance, bieg slalomem z przeszkodami.

W Klubie zjawiła się Pani Basia, która przeprowadziła kreatywne zajęcia. Dzieci wykonały drewniane kotwice, które dzięki przepięknym dodatkom będą stanowić efektowną ozdobę.

Pod czujnym okiem Pani Basi smyki wyczarowały pamiętnik na wakacyjne przygody i wspomnienia. Każdy przyklejał swoje dekoracje według własnego pomysłu i powstały interesujące dzienniki.

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na łąkę w poszukiwaniu kwiatów, ziół oraz przygód. Plener idealnie pasował do zabawy w:,,Gąski, gąski do domu’’, ,,Kura i jastrząb’’ oraz tradycyjnego ,,Berka’’. Wracając z wycieczki zebrane zostały kamyczki, które posłużyły do stworzenia gry ,,Kółko i krzyżyk’’.

W dalszej części zajęć bawiliśmy się przy użyciu balonów oraz czytaliśmy wierszyki o balonach. Wykonane zostały prace plastyczne przy użyciu ostrużyn z kredek oraz gazet.

Na zajęciach dotyczących ogrodnictwa dzieci poznały zawód ogrodnika i zaprojektowały swój ogród . Później odbył się konkurs ,,Zapachowe zagadki ’’- uczestnicy mieli za zadanie zgadnąć jakie przyprawy znajdują się na talerzykach oraz wykonały ozdobne obrazki do których użyły przypraw z zagadek. Wszystkim bardzo spodobała się gimnastyka buzi i języka, zwłaszcza naśladowanie odgłosów zwierząt.

W kolejnym dniu naszych zajęć dzieci zapoznały się z owadami mieszkającymi na łące. Wymienione zostały ich cechy charakterystyczne , a następnie uczestnicy stworzyli piękne ważki, motyle, koniki polne i biedronki przy użyciu kolorowej kredy oraz czarnego papieru.

Taneczne zajęcia z Panią Beatą rozpoczęły się od rozgrzewki i nauki kroków z układu tanecznego, później były ćwiczenia z muzyką, a na koniec układ został zatańczony samodzielnie przez dzieci. To był bardzo wesoły tydzień.

Autor: Magdalena Półgęsek

autor: Administrator

 
Drugi tydzień warsztatów w Wąwelnicy
Wpisany przez Administrator    wtorek, 16 lipca 2019 00:00   

Warsztaty wakacyjne w Wąwelnicy

Drugi tydzień wakacji rozpoczął się od zajęć z robienia lizaków, wszystkim bardzo podobała się zabawa z tym smakołykiem. Na kolejnych zajęciach dzieci miały okazję stworzyć swój własny kubek, który po wypaleniu w piecu będzie nadawał się do normalnego użytkowania. Na zakończenie tygodnia dzieci bawiły się wśród bajkowych postaci teatralnych.

tekst,foto: Maria Wardak

autor: Administrator

 
Warsztaty wakacyjne w Wąwelnicy
Wpisany przez Administrator    piątek, 12 lipca 2019 00:00   

Warsztaty wakacyjne w Wąwelnicy

Od 26 czerwca 2019 r rozpoczęły się zajęcia wakacyjne w klubie w Wąwelnicy. W pierwszym tygodniu dzieci tworzyły okno statku podwodnego, relaksowały się przy ćwiczeniach oraz szyły własne breloczki do kluczy.

tekst,foto: Maria Wardak

autor: Administrator

 
Pierwszy tydzień wakacji w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 08 lipca 2019 00:00   

Pierwszy tydzień wakacji w Wołczkowie za nami!

W dniach od 2 do 6 lipca 2019 roku w Klubie w Wołczkowie odbyły się wakacyjne warsztaty plastyczne, kulinarne, sportowe, teatralne oraz rękodzielnicze. W pierwszym dniu o godzinie 10.00 wszyscy z ochotą przybyli do Klubu. Na początku zebrani opowiedzieli kilka słów o sobie, żeby lepiej się poznać. Następnie dzieci zostały zaproszone do udziału w scenkach związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Grupa chętnie brała udział w dramie o zachowaniu w domu, nad wodą, w górach, w lesie i na wsi. Przypomniane zostały zasady udzielania pierwszej pomocy oraz numery alarmowe.

Po zakończeniu odgrywania ról uczestnicy przelali za pomocą farb swoje wakacyjne marzenia i plany. W czasie zajęć ,,Modelowania w glinie’’ z Panią Anią dzieci wykonały różnego rodzaju figurki oraz miseczki. Później rozegrane zostały różne konkurencje : rzuty piłką do celu, skoki na skakance, bieg slalomem z przeszkodami oraz bieg łasucha.

W drugim dniu dzieci odgadywały zagadki o lipcu i lipie oraz poznały przysłowia związane z tym wakacyjnym miesiącem. Podczas pogadanki przedstawiony został zawód leśnika oraz jakie jest właściwe zachowanie podczas wizyty w lesie. Po odczytaniu fraszki ,,Na lipę’’ uczestnicy namalowali letnią łąkę. W tym dniu odwiedzili nas również aktorzy z Teatru Polskiego z nowym przedstawieniem o przygodach Elemelka. Tym razem ulubieniec dzieci miał różne ekologiczne wyzwania. Jego zabawne przygody wywołały mnóstwo śmiechu. Przy dźwiękach wesołych piosenek rozśmiane smyki brały udział w różnych zmaganiach konkursowych.

Na kolejnym spotkaniu dzieci rozwiązywały szereg krzyżówek, łamigłówek oraz zagadek. Kiedy już bystre główki skończyły pracować przyszedł czas na zajęcia kulinarne. Z okazji dnia Hot Doga, zrobiliśmy właśnie te smaczne przekąski. Gdy już brzuszki były pełne stworzyliśmy zwierzątka z plasteliny. Na warsztatach z Panią Magdą z ,,Fabryki Inspiracji’ uczestnicy zrobili ozdobne drewniane wieszaki. Wykorzystany został do tego specjalny papier ryżowy oraz farby. Powstały bardzo efektowne prace.

Nowy letni dzień przyniósł mnóstwo ciekawych wyzwań. Dziewczynki i chłopcy stworzyli książeczkę na swój temat i opowiedziały o swoim ulubionym bohaterze z bajek. Uczestnicy rozwiązali quiz literacki i test ,,Jaką postacią z bajki jesteś?’’. Po przeczytaniu wierszy i bajek przyszedł czas na deser. Tym razem były to owocowe galaretki z budyniem i czekoladą. Kolejnym słodkim punktem była wizyta ,Twórczej Cytrynki’’. Dzieci dowiedziały się jak powstają kolorowe masy na cukierki i lizaki, a potem zrobiły własnego niepowtarzalnego lizaka według swojego pomysłu. To był bardzo słodki dzień.

W wakacyjną sobotę dzieci wykonały plakat przedstawiający letnią łąkę oraz ,,Panią Lato’’. Do pracy zostały użyte połówki jabłek i kolorowe farby Kolejnym punktem zajęć było zrobienie domowej plasteliny. W tym celu zmieszana została galaretka, mąka, olej, sól oraz gorąca woda. Powstała pachnąca masa, która posłużyła do świetnej zabawy.

W czasie zajęć nie zabrakło wesołych zabaw jak : ,,Pomidor’’, ,,Kim jestem ‘’, ,,To co widzę’’, ,,Dwa ognie’’, ,,Głuchy telefon’’. Wszystkie zadania były bardzo inspirujące i uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania.

Autor: Magdalena Półgęsek

autor: Administrator

 
Majowo-Tęczowe LiteraTour
Wpisany przez Administrator    piątek, 31 maja 2019 00:00   

"MAJOWO- TĘCZOWE LiteraTour"- spotkanie z przedszkolakami z Bezrzecza.

Dnia 08.05.2019 r. w budynku GCKiB w Wołczkowie gościliśmy liczną, 29 osobową grupę przedszkolaków z Bezrzecza. Z okazji święta Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek punktem przewodnim była oczywiście książka, tym razem -"Elmer i tęcza". Na powitanie dzieci poznały zasób naszej biblioteki, wiele ciekawych tytułów oraz mogły się przekonać, że w u nas jest kolorowo, bajkowo i tęczowo. Na potwierdzenie tego faktu, osoby prowadzące spotkanie przebrały się w wielobarwne stroje. Dzieci grzecznie wysłuchały opowiadania o przygodach tytułowego słonia Elmera, który zgubił tęczę. Po krótkiej dyskusji na temat książki, przedszkolaki zajęły się ubieraniem- wyklejaniem szablonu słonia. Kolejne chwile spędziły przy zabawach integracyjno- zręcznościowych. Następnie były wiersze i zagadki oraz ciekawy eksperyment dający efekt komponowania tęczy przy zastosowaniu wody i kolorowych groszków 'skittles". Nasze spotkanie z książką w tęczowych barwach biblioteki było urozmaicone wieloma ciekawymi zadaniami. Na pamiątkę dzieci otrzymały własnoręcznie wyklejonego słonia Elmera i umówiliśmy się na kolejną wizytę. To był wyjątkowo kolorowy poranek z książką.

Autor:Beata Pypa.
Foto: Magdalena Półgęsek.

wprowadził: administrator

 
Warsztaty kreatywne na Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    piątek, 31 maja 2019 00:00   

Warsztaty kreatywne w GCKiB w Bezrzeczu

W dniu 25.05.2019 r. na sobotnich warsztatach kreatywnych w filii GCKiB w Bezrzeczu, pod czujnym okiem instruktorki Barbary Bartoszewicz wykonaliśmy exploding box. Exploding box to eksplodujące pudełko, które po uniesieniu do góry tekturowego wieczka rozkłada się na boki odsłaniając znajdującą się w nim zawartość. Skromnie ozdobione z zewnątrz skrywa niezwykle dekoracyjne wnętrze, by spotęgować efekt zaskoczenia obdarowanej osoby. Na warsztatach pudełko zrobione zostało z najlepszej jakości materiałów z dbałością o najmniejsze detale i szczegóły.

Autor: Halina Kotwicka



wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 86