Filie GOK
Audiobooki w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    czwartek, 03 września 2020 00:00   Gminne Centrum Kultury i Bibliotek — filia biblioteczna w Mierzynie zaprasza do skorzystania z nowej oferty biblioteki.
Od dziś prócz tradycyjnych książek mamy Państwu do zaoferowania również audiobooki. Na początek kilkadziesiąt tytułów, w tym książki dla dzieci, reportaże i powieści. Z każdym kolejnym zakupem zbiór ten z pewnością będzie się rozrastał.

Zapraszamy już dziś do skorzystania z naszej oferty bibliotecznej. Wszystkie książki, w tym także audiobooki można rezerwować dzwoniąc pod nr tel. 91 4241369 lub za pośrednictwem katalogu elektronicznego, który znajdziecie pod linkiem: SzukamKsiazki.pl

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Zbiórka dla Bruna w Skarbimierzycach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 03 sierpnia 2020 00:00   

Od samego początku, to jest od czerwca 2019 roku GCKiB w Skarbimierzycach wspierała Bruna oraz jego rodziców w zbiórce na rzecz jego leczenia i rehabilitacji. Wspólnie uzbieraliśmy ponad 1 300 000 zł na leczenie chłopca. Zbiórka trwa nadal, nadal przeprowadzane są licytację w internecie oraz zbiórka do puszek. Mieliśmy okazję otworzyć kolejne puszki. Z sześciu puszek, które ustawione były w sklepach, salonach fryzjerskich oraz zakładach samochodowych udało nam się uzyskać prawie 1500 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wszystkim którzy nas wspierają!

Autor: Karol Grochotautor: administrator

 
Oczko wodne w Stolcu
Wpisany przez Administrator    piątek, 31 lipca 2020 00:00   

Woda odgrywa szczególną rolę w każdym krajobrazie. Budowa niewielkiego oczka wodnego ozdabia go w niezwykły sposób. Nadaje osobliwego uroku, daje poczucie chłodu w upalny dzień, pomaga się odprężyć, wprawia w dobry nastrój.

Przy filii w Stolcu postanowiliśmy samodzielnie stworzyć oczko wodne. Okres wakacyjnych spotkań umożliwił nam to przedsięwzięcie. Na początku wykopaliśmy spory dół. Umieściliśmy w nim dużą oponę, w której nieco powiększyliśmy otwór, ścinając wierzchnią część. Następnie okryliśmy ją foliową plandeką (nasza miała wymiary 2m na 3m) i dopasowaliśmy do wnętrza. Podsypaliśmy wszystko dokładnie ziemią i obłożyliśmy kamieniami. W środku utworzyliśmy niewielką wysepkę, również z kamyków. Oczko wypełniliśmy wodą. Posadziliśmy wokół paprocie. Planujemy dosadzić jeszcze kilka roślinek i może podświetlić ?

Udało nam się już zaobserwować przez lornetkę wygrzewającą się na kamieniu młodą pleszkę, pilnowaną przez tatę, siedzącego nieopodal na karmniku. Zachęcamy do tworzenia takich zakątków.

Autor: Luiza Supernakwprowadził: Administrator

 
Początek wakacji w klubie GCKiB w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 21 lipca 2020 00:00   

W pierwszych tygodniach w Wołczkowie odbyły się następujące zajęcia:

Zajęcia kulinarne * W królestwie czekolady*

Podczas pierwszego naszego wakacyjnego spotkania coś na słodko, gdzie przenosimy się w świat czekolady. Ten uwielbiany przez małych i dużych smakołyk siódmego lipca obchodzi swoje święto. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o pochodzeniu, właściwościach i zastosowaniu wyrobu z nasion kakaowca. Wspólne czytanie opowiadania pt. „W czekoladowym królestwie” rozbawiło wszystkie dzieci, które równie chętnie rozwiązywały zadania związane z Królewną Pralinką. Po bajkowych zadaniach przyszedł czas na działanie w kuchni, ale na początku zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa. Do wykonania ciasteczek z czekoladą zostały zastosowane następujące składniki: masło, cukier, jajka, soda oczyszczana, proszek do pieczenia, mąka, cukier waniliowy i dużo czekolady. Dzieciom najbardziej podobało się formowanie kulek z ciasta oraz ich spłaszczanie. Następnie ciasteczka zostały umieszczone w piekarniku i w ciągu 15 minut były gotowe. Słodkości błyskawicznie zostały skonsumowane, a wyśmienity humor i ich smak pozostał na długo.

Zajęcia sportowe *Ćwiczyć każdy może *

W ramach promowania aktywności fizycznej, zdrowia i bezpieczeństwa, zostały przeprowadzone zajęcia ruchowe w formie zadaniowej sprawności ogólnej. Zajęcia sportowe zostały poprzedzone pogadanką na temat zasad wykonywanych podczas zajęć ćwiczeń z zachowaniem ostrożności i zastosowaniem się do panujących warunków.

Dzieci w sposób wzorowy przeprowadziły rozgrzewkę, świetnie dawały sobie radę z pokonywaniem toru przeszkód. Bezpieczną formą do panujących warunków było zastosowanie metody obwodowej, która zapewniała zachowywanie wskazanych odległości pomiędzy ćwiczącymi.

Dzieci uczestniczyły w konkurencjach w których nie stosowaliśmy żadnych przyborów zachowując pełne bezpieczeństwo w związku z panującymi warunkami. Na koniec zajęć każdy z uczestników przeprowadził część rozciągającą zaangażowanych partii mięśniowych w celu szybszej regeneracji mięśni po odbytych ćwiczeniach.

Zajęcia plastyczne: Moja ulubiona postać z bajki i wakacje nad morzem.

Bajkowa praca plastyczna do której wykonania zastosowaliśmy:

-farbki w różnych kolorach
-papier biały i czarny
-nożyczki
-ołówek
-kredki
-cekiny i klej

Bajkowe cienie na kolorowym tle, które dzieci zastosowały, nadały blasku i wyjątkowej barwy wykonanym pracom. Zastosowanie wielu kolorów ukazało piękną krainę, magię dzieciństwa, pełną fantazyjnych bajkowych postaci. Bohaterowie bajkowych prac to: księżniczka, wróżka, smok, czarownica, misie. Duże zaangażowanie dzieci w wykonywanie prac ze swoim bohaterem zakończyło zajęcia wielkim uśmiechem i radością.

Celem zajęć było:

- wzbudzenie kreatywności w opisaniu swojej ulubionej postaci bajkowej
- rozwijanie uzdolnień plastycznych
- wzbogacenie warsztatu plastycznego dzieci oraz różnorodnych form plastycznych
- propagowanie bajek, baśni oraz twórczości literackiej dzieci
- rozwijanie wrażliwości i wyobraźni małych artystów

Podczas zajęć omówiliśmy i stosowaliśmy zasady bezpieczeństwa:

1. Przeprowadzona została pogadanka dotycząca procedury zachowania bezpieczeństwa w filii GCKiB w Wołczkowie podczas zajęć.
2. Wszystkie osoby korzystające z oferty programowej GCKiB w Wołczkowie zostały zobowiązane do bezwzględnego przestrzegania i stosowania wywieszonego regulaminu dotyczącego przestrzegania procedury bezpieczeństwa COVID- 19.

Sporządził. A. Bartłomowiczautor: administrator

 
Kubeczki …. kubeczki...
Wpisany przez Administrator    wtorek, 21 lipca 2020 00:00   

Papierowe kubeczki mogą świetnie wypełnić nam wolny czas. Chcemy zaproponować Wam kilka gier zręcznościowych, które świetnie sprawdziły się w naszej filii w Stolcu.

Pierwszą z nich jest kubeczkowa wersja gry w „Kółko i krzyżyk”. Przygotujcie planszę – my wykleiliśmy ją papierową taśmą malarską. Oznaczcie kubeczki, możecie je pomalować, okleić lub oznaczyć kółeczkami, jak my to zrobiliśmy. Kubeczki ustawiamy na krawędzi stołu i podbijamy ręką tak, aby ustawił się do góry dnem na stoliku. Jeżeli Wam się uda, to możecie ustawić kubeczek na wolnym polu na planszy. Wygrywa oczywiście ten, komu pierwszemu uda się ustawić kubeczki w linii.

Kolejną zabawą jest ustawianie kubków w liniach pionowych, według oznaczeń pomiędzy planszami. Wyklejamy dwie plansze wg wzoru. Ustawiamy początkowo kubki w bliźniaczym położeniu. Kubeczki przesuwamy tylko pionowo lub poziomo poprzez wolne pole obok. Wygrywa osoba, która jako pierwsza ustawi swoje kubki w liniach pionowych kolorami.

Trzecią naszą propozycją są „Balonowi strzelcy”. Przygotujcie wyrzutnię. Wytnijcie dno w kubeczku, obetnijcie końcówkę balona, naciągnijcie balon na kubeczek i zabezpieczcie taśmą, wąską końcówkę zawiążcie w supełek. Celować możemy piłeczkami pingpongowymi do piramid z kubeczków.

Autor: Luiza Supernakautor: administrator

 
Relacja z pierwszych tygodni wakacji w Stolcu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 21 lipca 2020 00:00   

Spotkania wakacyjne w filii w Stolcu zaczynaliśmy z lekką niepewnością. Jak to będzie w tych dziwnych okolicznościach. Czy będą odwiedzać nas dzieci, czy będą umiały odpowiednio się zachowywać, czy będą przestrzegać zasad obowiązujących obecnie ? Izolacja, jak wszystkim zresztą, dzieciom mocno dała się we znaki. Stęsknione za sobą i za gwarem codziennie zaczęły odwiedzać naszą filię. Nie trzeba było im przypominać o zajęciach i warsztatach. Ze względu na ilość uczestników wszystkie spotkania odbywają się na powietrzu z zachowaniem odległości oraz częstym dezynfekowaniem rąk. Jak na razie świetnie sobie radzimy.

Podczas dwóch pierwszych tygodni przeprowadziliśmy kilka zajęć plastycznych. Powstały laleczki z papierowych kubeczków, zabawki „Wirujące paski”. Stworzyliśmy nowe wersje zabawki „Złap kurczaka” - krokodyl oraz żaba łapiąca muchy, rekin polujący na rybki, morskie głębiny z rybkami i ośmiornicami. Do wykonania zabawki wystarczy butelka plastikowa, kawałek sznurka, ozdoby, klej i własna kreatywność.

Zorganizowaliśmy wiele zabaw ruchowych. Zachęcamy do ich przeprowadzenia we własnych domach. „Stopa, ręka, lewa, prawa” to bardzo prosta gra. Wystarczy wydrukować lub własnoręcznie narysować kontury dłoni oraz stóp i zacząć zabawę. Przeprowadziliśmy konkurs przekładania kubeczków nadmuchiwanym balonem. Ścigaliśmy się w „Chodzących puszkach”. Można zorganizować wiele zabaw oraz gier przy pomocy papierowych kubeczków – opiszemy to w osobnej relacji.

Stałym elementem w naszej filii są „Spotkania z Przyrodą”. Mamy za sobą wycieczkę rowerową do rezerwatu przyrody Świdwie. Na terenie przy filii stworzyliśmy nasze własne klubowe oczko wodne. Wszystkie te aktywności rozwijają sprawność ruchową, zaspokajają naturalną potrzebę ruchu dzieci, rozwijają umiejętność współpracy, a przede wszystkim sprawiają dzieciom radość.autor: administrator

 


Strona 1 z 108