Filie GOK
Dzień Kobiet w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    czwartek, 12 marca 2020 00:00   

Z okazji Dnia Kobiet odbyły się warsztaty kulinarne dla Pań na których główną bohaterką była pizza. Panie z ochotą przystąpiły do pracy, wyrabiały ciasto, kroiły składniki, tarły żółty ser. Po rozwałkowaniu drożdżowego placka, można już było nakładać ulubione wędliny, warzywa i niezbędny ser. Była to doskonała okazja do wymiany przepisów oraz spróbowania różnych połączeń smakowych. Podczas gdy pizza rosła w piekarniku Panie mogły porozmawiać, pożartować i odpocząć w miłym towarzystwie. Wspólna degustacja włoskiego przysmaku była ucztą dla każdego podniebienia.

Tekst i zdjęcia Magdalena Półgęsekwprowadził: Administrator

 
Relacja z feriii w Dobrej
Wpisany przez Administrator    wtorek, 03 marca 2020 00:00   

W dniach 11.02.2020 r. – 22.02.2020r. w GCKiB w Dobrej odbyły się ferie zimowe dla dzieci. Mimo, że zimowa aura nie przyniosła wymarzonego śniegu, to i tak dzieci miały możliwość spędzić swój czas w ciekawy, atrakcyjny sposób. Naszą wspólną feryjną przygodę rozpoczęliśmy realizując wcześniej opracowany plan zajęć:

- Warsztaty pod hasłem „Źródła zagrożenia dla zdrowia i życia współczesnego człowieka” – spotkanie z ratownikiem medycznym.

- Sport na wesoło – zajęcia z instruktorem, zabawy z piłką, turnieje zespołowe.

- Moja twórczość – rękodzieło – zajęcia de coupage, ramki na zdjęcia, gadżety walentynkowe, maski karnawałowe, zajęcia plastyczne, zajęcia nauki szycia.

- Kulinaria – poznawaliśmy kulisy przepisów, wdrażając je w nasze zajęcia kulinarne. Dzieci wykonywały sałatkę owocową, galaretki z owocami, smażyły oponki.

- Bal karnawałowy – na zakończenie ferii. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w grach, zabawach, konkursach, gdzie nagradzane były upominkami.

Dostaliśmy też od restauracji „Stylowa” pizzę, którą dzieci chętnie zjadły.wprowadził: Administrator

 
Ciuch w Ruch
Wpisany przez Administrator    wtorek, 03 marca 2020 00:00   


Jeśli masz coś w szafie czego:

- Nie NOSISZ
- Nie LUBISZ
- Nie POTRZEBUJESZ

A ciągle nadaje się do noszenia, to przynieś ciuchy w sobotę!

KIEDY? 21.03.2020r. Godzina 10:00-15:00

GDZIE? Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

Zapraszamy!

wprowadził: Administrator

 
Spotkanie informacyjno edukacyjne z policją w filii GCKiB na Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 03 marca 2020 00:00   


Zapraszamy na spotkanie edukacyjno informacyjne dla seniorów i nie tylko.

Tematyka spotkania dotyczyła będzie głównie bezpieczeństwa osób starszych. Spotkanie odbędzie się w filii GCKiB na Bezrzeczu 6-go marca o godzinie 15:30.

Zapraszamy! Wstęp wolny : )

wprowadził: Administrator

 
Relacja z zajęć w Stolcu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 03 marca 2020 00:00   

Podczas ferii zimowych, w dniach 13 i 20 lutego w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek gościliśmy „Fabrykę Inspiracji” z warsztatami kreatywnymi, które prowadziła Pani Magda. Podczas pierwszych zajęć, w związku ze zbliżającymi się Walentynkami, tworzyliśmy piękne drewniane ramki na zdjęcia. Ramki w kształcie serc najpierw malowaliśmy, następnie ozdabialiśmy papierowymi elementami metodą scrapbookingu.

Na kolejnym spotkaniu szyliśmy workoplecaki. Dzieci przeszywały worki na maszynie, a następnie nawlekały sznureczki do zamykania tak, aby powstał plecak.

Spotkania z Panią Magdą były bardzo ciekawe, kreatywne i inspirujące.

W naszej filii odbyły się również warsztaty Karate dla dzieci i młodzieży. Z Panem Przemkiem spotkaliśmy się cztery razy. Była to kontynuacja warsztatów wakacyjnych. Podczas zajęć uczestnicy utrwalali zasady zachowania się na sali treningowej DOJO. Nauczyli się elementarnych technik (zuki waza, keri waza, uke waza) karate shotokan, oraz etykiety i szacunku do drugiego człowieka. doskonalili poznane techniki nożne. Nauczyli się prostego Enbu, czyli wyreżyserowanej walki z partnerem. Dzieci pomimo wymagających dużej kondycji zajęć z przyjemnością uczestniczyli we wszystkich spotkaniach.

Autor: Luiza Supernakwprowadził: Administrator

 
Relacja z ferii w Stolcu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 03 marca 2020 00:00   

W okresie ferii zimowych filia GCKiB w Stolcu zorganizowała zajęcia dla dzieci, które spędzały ten czas w naszej miejscowości. Gościliśmy „Fabrykę Inspiracji” z warsztatami kreatywnymi, które prowadziła Pani Magda.

Podczas pierwszego spotkania, które zasponsorowało nam Koło LZS „Grom” Stolec, zajmowaliśmy się krawiectwem. Uczestnicy zostali fachowo i bardzo zrozumiale przeszkoleni z obsługi maszyny do szycia. Podczas zajęć powstały mięciutkie poduszki w kształcie serca. Dzieci pod okiem Pani Magdy same przeszywały swoje poduszki na maszynie, następnie wypełniły je kuleczkami silikonowymi.

Kolejne warsztaty sfinansowane zostały przez Gminę Dobra.

Podczas następnych zajęć, w związku ze zbliżającymi się Walentynkami, tworzyliśmy piękne drewniane ramki na zdjęcia. Na kolejnym spotkaniu szyliśmy workoplecaki.

W naszej filii odbyły się również warsztaty Karate dla dzieci i młodzieży. Z Panem Przemkiem spotkaliśmy się cztery razy. Była to kontynuacja warsztatów wakacyjnych.

Dużo frajdy sprawiła dzieciom wizyta strażaków. Każdego roku Ochotnicza Straż Pożarna aktywnie uczestniczy w akcji edukacyjnej „Bezpieczne ferie”. Funkcjonariusze OSP w Dobrej w trakcie spotkania z dziećmi i młodzieżą udzielili praktycznych porad m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zasad bezpiecznego zachowania się.

Odwiedził nas również Pan Andrzej, który przeprowadził zajęcia sportowe. Celem ćwiczeń było kształtowanie sprawności ogólnej. Zastosowane ćwiczenia spowodowały lepszą sprawność mięśni, więzadeł oraz polepszyły zakres ruchu w stawach.

Odbywały się także zimowe zajęcia plastyczne. Wykonaliśmy Lampiony z Krainy Lodu, wyczarowaliśmy sztuczny śnieg, z którego lepiliśmy bałwanki. Z zimnej porcelany powstały śnieżynki, serduszka i inne ozdoby. Malowaliśmy piankową, śnieżną farbą. Wykonaliśmy również pełne ryżu pingwinki w czapeczkach z kolorowymi pomponami.

Odwiedziliśmy kino Helios w Szczecinie. Obejrzeliśmy film animowany „Gang zwierzaków”.

Zdobywaliśmy umiejętności kulinarne. Podczas pierwszego spotkania przygotowaliśmy bardzo różowe, Walentynkowe ciasto pełne galaretek oraz bitej śmietany. Z okazji Tłustego Czwartku smażyliśmy małe pączusie, a kolejnego dnia faworki.

Graliśmy w gry planszowe, w grę Cortex, Dobble, Scrable, w Twistera a także w tenisa stołowego, bilarda oraz w piłkarzyki.

Przeprowadzony został również „Turniej Fifa 20” dla dzieci i młodzieży, zorganizowany przy współpracy z Kołem LZS „Grom” Stolec.

Autor: Luiza Supernakwprowadził: Administrator

 


Strona 1 z 103