Filie GOK
FASCYNACI - warsztaty w GCKiB filia w Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    czwartek, 30 września 2021 00:00   

25 września 2021r. w klubie w Bezrzeczu ul. Koralowa 61c po długiej przerwie (związanej z pandemią koronawirusa) wznowiono warsztaty dla pasjonatów gier towarzyskich z zakresu modelarstwa i malarstwa figurkowego, prowadzone przez grupę FASCYNACI.

Uczestnicy tworzyli i pracowali z wielkim zapałem i radością, a P. Miłosz udzielał porad, inspirował i z satysfakcją obserwował ich kreatywność oraz postępy. Kolejne warsztaty w planach za dwa tygodnie.

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: Administrator

 
Ciąg dalszy relacji z warsztatów foto w Stolcu i Rzędzinach.
Wpisany przez Administrator    czwartek, 30 września 2021 00:00   

Kolejnego dnia warsztatów zajęliśmy się fotograficznymi kartami trikowymi, które ukrywają obraz pod zdjęciem. Każdy pozował do własnego portretu, który następnie był drukowany w czerni i bieli na drukarce. Pod tak przygotowanym zdjęciem można było ukryć dodatkowe elementy z kolorowej folii i rysunków na kalce technicznej, które stawały się widoczne dopiero wtedy, kiedy zdjęcie podświetliło się silnym światłem. Każdy uczestniczący w warsztatach wykonał kilka swoich ukrytych obrazków.

Ostatniego dnia warsztatów zajęliśmy się naświetlaniem na papierach cyjanotypowych obrazów z portretów fotograficznych wykonanych dnia poprzedniego. Obrazy cyfrowe po odwróceniu ich na negatyw w programie graficznym i wydrukowaniu na kalce technicznej dały możliwość naświetlania ich na papierach do cyjanotypii - dzięki temu powstały stylowe zdjęcia, które były połączeniem cyfrowej fotografii i starych XIX wiecznych technik.

Autor: Luiza Supernakwprowadził: Administrator

 
Relacja z warsztatów foto w Stolcu i Rzędzinach.
Wpisany przez Administrator    czwartek, 30 września 2021 00:00   

Podczas kolejnych zajęć rozpoczęliśmy przygodę z filmem animowanym wykonując krótkie rysowane animacje na specjalnych papierowych taśmach, które pozwalały widzieć iluzję ruchu w zootropie, pochodzącym z XIX wieku urządzeniu do odtwarzania animacji. Na taśmach tych można było narysować animację składającą się tylko z 16-18 obrazków ale to wystarczyło żeby zrozumieć zasady tworzenia rysunkowych filmów. Następnie każdy przygotował sobie własny film animowany na kartkach, które połączyliśmy w animowane książeczki nazywane flipbookami.

Kolejne spotkanie dotyczyło filmu animowanego wykonywanego cyfrowym aparatem fotograficznym. Używając zasad animacji poklatkowej wykonywaliśmy różne triki takie jak unoszenie się w powietrzu, przesuwanie się po ziemi bez ruszania nogami, znikanie i pojawianie się w różnych miejscach, "magiczne" przesuwanie przedmiotów. W ten sposób powstało kilka sekwencji animowanych, które po zmontowaniu w programie do montażu filmów dały 3 minutową animację. Niebawem będziecie mogli obejrzeć nasze produkcje :)

Autor: Luiza Supernakwprowadził: Administrator

 
Zapraszamy na zajęcia szachowe w Dobrej
Wpisany przez Administrator    czwartek, 02 września 2021 00:00   Serdecznie zapraszamy dzieci od 6 lat na zajęcia szachowe prowadzone przez licencjonowanego Instruktora Szachowego.

„Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka - kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową oraz rozbudza twórcze zdolności”.

Zajęcia odbywają się 
w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej w poniedziałki w godzinach:

18.00-19.30

Po wakacyjnej przerwie zajęcia rozpoczynamy 
od 13 września 2021r.

Kontakt oraz szczegółowe informacje 
pod numerem tel. 607220620 lub adesem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

FB - Szachlandia

wprowadził: Administrator

 
Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych w klubie w Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 30 sierpnia 2021 00:00   

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w drugim tygodniu sierpnia 2021r.

W kolejnym tygodniu sierpnia dzieci spędziły czas w klubie w twórczy i aktywny sposób.

W ramach eko zabaw wykonały makietę latarni morskiej, wykorzystując surowce wtórne oraz muszelki, kamyki, patyczki i piasek zabierane wcześniej na plaży. Zrobiły śmieszne ludziki z patyków, włóczki, filcu dekoracyjnego, ruchomych oczek. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota zrobiły dla swoich pupili zabawkę z pomponami z włóczki, piór dekoracyjnych, sznureczków i własnoręcznie pomalowanego farbami patyczka. Z okazji Światowego Dnia Słonia wykonały techniką mieszaną pracę plastyczną pt. „Zachód słońca w Afryce”. Malowały obrazek „ Deszczowy letni dzień” techniką malowania woskiem. Zrobiły również doniczki, miseczki i świeczniki z betonu, wcześniej przygotowały masę i wypełniły nią formy.

Dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu podczas wycieczek na boisko gminne i plac zabaw w Bezrzeczu. Wiele radości przyniosły zabawy i gry świetlicowe. Wesoło i twórczo bawiły się w czasie kolejnych warsztatów „ Poznaj siebie i swoje możliwości” prowadzonych przez Katarzynę Ogłozińską. Dzieci coraz odważniej wcielają się w role aktorów, odgrywając scenki ze znanych bajek.

Podczas warsztatów z Fabryką Inspiracji wykonały piękną dekorację w kształcie flaminga. Malowały ją farbami i ozdobiły przez doklejenie kolorowych piór.

Autor: Renata Bieńczakwprowadził: Administrator

 
Zmiana harmonogramu w Skarbimierzycach
Wpisany przez Administrator    środa, 18 sierpnia 2021 00:00   

Informuję, iż klub w Skarbimierzycach do końca sierpnia będzie prowadził tylko zajęcie warsztatowe w poniższych terminach:

- 19.08.2021 r. czwartek godz. 11.00-12.30 warsztaty- bębny afrykańskie
- 24.08.2021 r. wtorek godz. 13.00-14.30 warsztaty kulinarne – Twórcza Cytrynka, lizaki
- 25.08.2021 r. środa godz. 17.00-18.30 warsztaty Fabryki Inspiracji
- 26.08.2021 r. czwartek godz. 17.00-18.30 warsztaty Fabryki Inspiracji
- 27.08.2021 r. piątek godz. 18.00-19.00 warsztaty sportowe

Pozostałe zajęcia wakacyjne zostały odwołane. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Autor: Administrator

wprowadził: Administrator

 


Strona 1 z 120