Filie GOK
Kreatywne Wtorki w Dołujach
Wpisany przez Administrator    piątek, 20 września 2019 00:00   


Kreatywne Wtorki w Dołujach

17 września 2019 roku w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dołujach odbyła się wystawa na zakończenie warsztatów zrealizowanych dzięki Programowi Marszałkowskiemu - Społecznik 2019 - 2021. Zajęcia prowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich "Kreatywne Wtorki". Uczestniczki warsztatów pod okiem instruktorek uszyły i ozdobiły własnoręcznie torby, które będą im służyć na co dzień i cieszyć oko. Wystawa była okazją do zaprezentowania umiejętności jakie panie nabyły podczas czterech kolejnych spotkań i pokazania efektu końcowego czyli "Torby pełnej pasji".

Autor: Woiletta Zalepa

wprowadził: administrator

 
Święto pieczonego ziemniaka na Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 16 września 2019 00:00   


Święto pieczonego ziemniaka na Bezrzeczu

22 września zapraszamy na Święto pieczonego ziemniaka na Bezrzeczu.

W programie min. Rowerowe zawody sprawnościowe, wielobój wieśniaka, konkurs na potrawy z ziemniaka. Zapraszamy!

wprowadził: administrator

 
Ostatni tydzień wakacji dla dzieci i młodzieży w Filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 10 września 2019 00:00   

Ostatni tydzień wakacji dla dzieci i młodzieży w Filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Wołczkowie

W ostatnim tygodniu wakacji w Klubie odbywały się bajkowe zajęcia. Dzieci poznawały różne ciekawe opowieści i wzięły udział w dwóch przedstawieniach: Czerwonym Kapturku i Szewczyku Dratewce.

Piesza wycieczka do oddalonej o 4 km lodziarni dała dzieciom dużo radości. Do przejścia smyki miały 4km, ale świetnie sobie poradziły z odległością oraz upałem. Po drodze spędziliśmy wesołe chwile na placu zabaw. Lody smakowały wyśmienicie, a droga powrotna autobusem również była bardzo ciekawa. W Klubie wkrótce pojawiła się Pani Magda z Fabryki Inspiracji. Na warsztatach dzieci złożyły drewniany samolot i następnie pomalowały go na różne kolory. Uczestnicy stworzyli również poduszki w kształcie jednorożców.

Kolejny dzień rozpoczął się od wspólnych zajęć sportowych z Panem Andrzejem. Dzieci skakały z miejsca, wykonały bieg z jajkiem oraz rzuty woreczkami do celu. Wszystkie chętnie uczestniczyły w rywalizacji i z przyjemnością odebrały pamiątkowe medale i nagrody. Po emocjach sportowych przyszedł czas na chwilę tańca z Panią Beatą. Jak zwykle dzieci rzetelnie uczyły się kroków, by na koniec przedstawić cały układ taneczny. Na warsztatach krawieckich uczestnicy uczyli się jak przyszyć guzik oraz wykonali pacynkę ze skarpetki.

Podczas zajęć teatralnych z Panią Kasią pt. ,,Poznaj siebie i swoje możliwości’’ uczestnicy mieli okazję wypróbować swoje zdolności naśladowcze i okazało się to świetną zabawą. Dzieci mogły przełamać nieśmiałość i spróbować prawdziwej gry aktorskiej, poczuć magię teatru i rozwinąć swoją wyobraźnię . Na zakończenie tygodnia wybraliśmy się na teren OSP Wołczkowo. Pieczona kiełbaska z ogniska i słodkie pianki smakowały wyśmienicie.

Na naszym ostatnim wakacyjnym spotkaniu dzieci opowiedziały jakie ciekawe miejsca odwiedziły w czasie tego lata i jakie miały przygody. Następnie przy użyciu farb wykonały piękny pamiątkowy obrazek. Po zajęciach plastycznych przyszedł czas na chwilę relaksu i dzieci zaśpiewały swoje ulubione piosenki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wakacje.

Tekst: Magdalena Półgęsek

Zdjęcia: Magdalena Półgęsek

autor: Magdalena Półgęsekwprowadził: administrator

 
Ostatni tydzień Wakacji w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 10 września 2019 00:00   

Ostatni tydzień Wakacji w Rzędzinach.

„Baw się i buduj” - zajęcia z robotyki

Zajęcia z robotyki odbyły się w klubie trzykrotnie. Dzieci bawiły się klockami lego, budowały tory wyścigowe dla mechanicznych robaków oraz samochody z silnikiem, które brały udział w wyścigach. Rywalizacja była zacięta, a frajda niesamowita. Na ostatnich zajęciach wykonywały wesołe miasteczko i tory kulkowe. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i uruchomili swoją wyobraźnię. Wszyscy byli zachwyceni i bardzo zainteresowani warsztatami.

Pracownia u Pana Cezarego – warsztaty w drewnie.

Tym razem na kolejne zajęcia, które odbyły się trzykrotnie udaliśmy się do pracowni pana Cezarego, która mieści się w Rzędzinach. Z przygotowanych wcześniej drewnianych elementów i pomocą pana Czarka dzieci wykonały następujące prace: ozdobne kwiaty, drewnianego chłopaka cudaka, kolorowe ptaki, portrety na drewnianym krążku. Wyobraźnia uczestników nie miała granic.

Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator

 
Spektakle o ekologii i bezpieczeństwie filia w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 09 września 2019 00:00   

Spektakle o ekologii i bezpieczeństwie filia w Rzędzinach.

Klub w Rzędzinach dwukrotnie gościł aktorów teatru Polskiego, którzy swoimi spektaklami rozbawiali całą widownię. Przedstawienia angażowały dzieci do gry.

Warsztaty z Twórczą cytrynką. Podczas zajęć uczestnicy wykonali kolorowe i smaczne lizaki, które zaprojektowali sami. Wyszły prawdziwe, dzieła sztuki. Wszyscy byli dumni ze swoich wyrobów.

Warsztaty „Scrapbooking”. Morski świat podwodny filia w Rzędzinach

Warsztaty scrapbookingu zabrały dzieci w niezwykłą podwodą podróż, podczas której poznały morskich mieszkańców. Do szablonu ryby przyklejali różne malutkie elementy (muszle, kotwice, imitację sieci, morskie roślinki, kamyki itp.) Każdy uczestnik wykonał przepiękną, kolorową pracę przestrzenną i stworzył swój własny podwodny świat.

Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator

 
Relacja z kolejnego tygodnia wakacji w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    piątek, 06 września 2019 00:00   

Relacja z kolejnego tygodnia wakacji w Rzędzinach

W sierpniu odbyły się kolejne warsztaty, które były bardzo interesujące, aktywne i integrujące uczestników.

Piesza wycieczka do prywatnej hodowli ptaków ozdobnych w Rzędzinach.

Filia w Rzędzinach zorganizowała wyjście z dziećmi do prywatnej hodowli ptaków ozdobnych. Dzięki uprzejmości właściciela mogliśmy podziwiać przepięknie ubarwione i rzadko spotykane gatunki ptaków. Pan Franciszek opowiadał na temat hodowli poszczególnych gatunków. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem, zadawały pytania i licznie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Wizyta była niezwykle udana, a uczestnicy zadowoleni z atrakcji. Po powrocie do klubu odbył się piknik na trawie. Na rozłożonych kocach dzieci delektowały się pysznościami, które ze sobą przyniosły. Po krótkim odpoczynku rozpoczęły się zabawy. Bitwa na balony napełnione wodą w tak upalny dzień orzeźwiła uczestników, a konkurs turlania po schodach dużych balonów i wyścig balonów dostarczyły wiele radości i śmiechu.

Autor: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 91