Filie GOK
Filia GCKiB na Bezrzeczu zaprasza seniorów na swoje wydarzenia!
Wpisany przez Administrator    środa, 15 stycznia 2020 00:00   GCKIB filia na Bezrzeczu, serdecznie zaprasza seniorów na spektakl i kiermasz książki

Więcej…
 
Spotkanie Mikołajkowe dla dzieci w Stolcu
Wpisany przez Administrator    wtorek, 07 stycznia 2020 00:00   

Filia Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Stolcu oraz Koło LZS „Grom” Stolec wspólnie zorganizowali Mikołajki w naszej miejscowości. Spotkaliśmy się w niedzielę 8 grudnia. Były konkursy, zagadki oraz dużo wesołej zabawy, która pozwoliła nam wszystkim w atmosferze radości i uśmiechu spędzić miło czas i wprowadzić się w magiczny nastrój nadchodzących Świąt.

Program w formie interaktywnego przedstawienia pt.: „Gąska Dorotka” przedstawiony został przez Adama Dzieciniaka i Zbigniewa Filary z Teatru Polskiego. Na uczestników zabawy czekał zdrowy poczęstunek pełen kolorowych kanapek, owoców oraz zdrowych przekąsek. Nie zabrakło również prezentów.... Było to wyjątkowe, łączące pokolenia Spotkanie Mikołajkowe. Uczestnikami wydarzenia były dzieci, rodzice oraz dziadkowie z naszej oraz okolicznych miejscowości. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

Autor: Luiza Supernak

wprowadził: Administrator

 
Sadzenie drzewek we wsi Stolec
Wpisany przez Administrator    wtorek, 07 stycznia 2020 00:00   

W miesiącu październiku w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Stolcu odbywały się zajęcia i warsztaty ekologiczne w ramach realizacji projektu „Ekologia, edukacja i sport – wykonanie nasadzeń na terenie rekreacyjnym we wsi Stolec”.

Celem głównym zrealizowanego projektu było tworzenie więzi społecznych w małym środowisku wiejskim jakim jest wieś Stolec, budowanie relacji sąsiedzkich w oparciu o wspólne działanie, jak również pobudzenie proekologicznych zachowań.

Przeprowadziliśmy 6 spotkań, w tym: 4 spotkania warsztatowe, w których wzięły udział dzieci, ale także i rodzice. Poszerzyli swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska, ekologii oraz ochrony przeciwpożarowej w lasach; spotkanie organizacyjne oraz 10.XI spotkanie z piknikiem, na którym wykonano nasadzenia. W ramach projektu zasadzono 100 szt. drzewek – tuje, brzozę kolumnową i jarzębinę jadalną przy boisku sportowym w Stolcu, co spowoduje, że obecny teren zostanie zacieniony i osłonięty od wiatrów, a tym samym, bardziej atrakcyjny dla osób z niego korzystających. Realizowany projekt był działaniem międzypokoleniowym. W warsztatach uczestniczyły dzieci i młodzież, a w przygotowaniach do nasadzeń i finałowym wydarzeniu całe rodziny i dorośli mieszkańcy. Wspólne działanie mieszkańców pokazało, że takie inicjatywy mają bardzo dobry wpływ na aktywizację i zaangażowanie w działania na rzecz miejscowości.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Autor: Luiza Supernak

wprowadził: Administrator

 
„Od głosu do odgłosu. Dźwiękowa opowieść o wsi Stolec”
Wpisany przez Administrator    wtorek, 07 stycznia 2020 00:00   

W listopadzie w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Stolcu zakończył się trwający kilka miesięcy projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Finałem projektu „Od głosu do odgłosu. Dźwiękowa opowieść o wsi Stolec” była, mająca miejsce w przestrzeni Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Stolcu, akcja performatywna połączona z małym koncertem. Podczas tej akcji mieszkańcy mieli możliwość wysłuchania materiałów dźwiękowych zbieranych przez młodzież w trakcie, odbywających się w ramach projektu, warsztatów. Uczestnicy zdarzenia mogli zapoznać się z: opowieścią o cmentarnym pomniku oraz dawnym właścicielu stoleckiego pałacu, zestawioną z komentarzem szczecińskiego przewodnika Przemka Głowę, opowieścią o wsi widzianej oczami jednej z mieszkanek Stolca – Stanisławy Bauer, a także wysłuchiwanym w ciemności, horrorem dźwiękowym, stworzonym z, nagranych przez młodzież, dźwięków świetlicy. Akcja rozpoczęła się koncertem, który poprowadził, szczeciński perkusista, Piotr Kupczyński. Młodzi uczestnicy koncertu grali między innymi na, stworzonych i opisanych przez siebie, instrumentach. Prezentacja audycji była także impulsem do zbudowania wspólnego święta umożliwiającego spotkanie się młodszych i starszych mieszkańców wsi, młodzież tworząca audycję była gospodarzem tego święta.

Koncepcja: Laura Foremska

Pomoc w realizacji: Luiza Ślusarenko-Supernak

Wsparcie techniczne i organizacyjne: Stowarzyszenie Teatr Kana

Tekst: Laura Foremska

Zdjęcia: Adam Ptaszyński

wprowadził: Administrator

 
Warsztaty Rodzicielski Zen na Bezrzeczu
Wpisany przez Administrator    piątek, 27 grudnia 2019 00:00   


Uważność i relacja.

Zapraszamy na zajęcia dla rodziców i dzieci w wieku 5-8 lat, które odbędą się 18 stycznia o godzinie 15:00 w filii GCKiB w Bezrzeczu.

Cel zajęć:

  • Obniżenie napięcia emocjonalnego
  • Praktykowanie uważności
  • Wyciszenie i spokój wewnęrtzny
  • Pogłębienie relacji rodzic-dziecko

Co zabrać ze sobą? Wygodne ubranie.

wprowadził: administrator

 
Świąteczne domki w Rzędzinach
Wpisany przez Administrator    środa, 18 grudnia 2019 00:00   

Świąteczne domki w Rzędzinach

13 grudnia w filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Rzędzinach po raz kolejny gościliśmy "Fabrykę inspiracji". Instruktorem była Pani Magda, która poprowadziła u nas warsztaty artystyczne "Świąteczny domek". Po udzieleniu instrukcji dzieci składały i sklejały ze sobą gotowe elementy by powstał kształt domku. Następnie uczestnicy malowali całość na wybrany przez siebie kolor i ozdabiali motywami świątecznymi według własnego pomysłu. Domki w zimowej aurze wyszły prześliczne i bardzo ciekawe. Na zakończenie każdy uczestnik zabrał wykonaną przez siebie pracę. Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za wkład finansowy poniesiony na zakup potrzebnych materiałów, za twórczą współpracę oraz za profesjonalne i ciekawe warsztaty.

Organizatorem warsztatów była filia GCKiB w Rzędzinach.

Autor, Zdjęcia: Zofia Kątnik

wprowadził: administrator 


Strona 1 z 99