Biblioteka Wołczkowo
Powitanie wiosny w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 26 marca 2019 00:00   

Powitanie Wiosny w Wołczkowie

W marcowe popołudnia dzieci spotykały się w wołczkowskiej bibliotece GCKiB, aby pochylić się nad tematem ekologii.

Żeby dać temu wyraz postanowiliśmy wykonać eko- zakładki przy zastosowaniu surowców wtórnych. Na początek porozmawialiśmy sobie o poglądach i postawach ekologicznych w przestrzeni naszych gospodarstw domowych. Następnie przeszliśmy do projektowania zakładki do książki, wykorzystując do tego surowce i elementy typu: różnobarwny papier z kolorowych czasopism, bawełniana koronka, sznurek, rafia, kolorowe drobiazgi jak również folia użyta po raz wtóry aby mogła służyć za obwolutę do zakładki.

W myśl akcji Biblioteko jesteś - Eko powstały wielobarwne zakładki do książek, które były przyczynkiem do użycia konkretnych opowiadań wybranych i przeczytanych przez dzieci. Wkrótce po tym, nasz tryb cyklicznego czytania przeniósł się na pobliski skwerek, gdzie w asyście Marzanny wykonanej przez najmłodszych, również z eko- surowców ,czytaliśmy piękne "Wierszyki na pogodę i niepogodę" Anny Sedyk.

Dzieci mogły "zasmakować" nowych eko- wierszy w plenerze z poetyckim powiewem wiosny w tle.

Autor: Beata Pypa.
Zdjęcia: Magdalena Półgęsek.


autor: administrator

 
Dzień języka ojczystego
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 25 lutego 2019 00:00   

Dzień języka ojczystego

21.02.19r. w GCKIB w bibliotece w Wołczkowie, zebrała się 6-cio osobowa grupka dzieci w wieku szkolnym aby podjąć wyzwania ortograficzne. Zajęcia odbywały się na wesoło w formie zabawy. Tak więc komórki poszły w zapomnienie, a dzieci zmierzyły się z zadaniami i rebusami zawierającymi "ortografy". Przedtem wraz z dziećmi przypomnieliśmy sobie zasady ortograficzne oraz zaprezentowałam humorystyczne opowiadanie o jeżyku Igiełce i jego zmaganiami z ortografią. Dzieci z zaangażowaniem pracowały nad zadaniami, rebusami i czekały na więcej. Okazuje się,że ćwiczenia polonistyczne "podane na wesoło" są też świetną formą rozrywki dla najmłodszych i mogą być zdrowym substytutem telefonu komórkowego.

autor: administrator

 
Luty w bibliotece w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    środa, 20 lutego 2019 00:00   

Luty w bibliotece w Wołczkowie

Luty w bibliotece w Wołczkowie rozpoczął się kiermaszem taniej książki dla każdego, kto jest blisko literatury i słowa pisanego. Proponujemy lektury szkolne, opowiadania dla najmłodszych i czytelnika dorosłego a także poradniki. Zapraszamy na nasz kiermasz do końca miesiąca a jednocześnie zachęcamy do naszej wypożyczalni oferującej wiele nowości wydawniczych oraz bieżące lektury szkolne i nie tylko.
Beata Pypa.

autor: administrator

 
Dzień Czekolady i warsztaty kulinarne
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 czerwca 2018 09:52   

W wiosenne, kwietniowe popołudnie w GCKiB filia w Wołczkowie miało miejsce spotkanie dzieci z książką A.Dahla pt. "Charlie i fabryka czekolady". Aby uczcić ten słodki moment z okazji Dnia czekolady na naszych warsztatach królową była oczywiście: Ona - słodka czekolada.

Więcej…
 
Tydzień Bibliotek - Cykliczne Spotkanie z Przedszkolakami
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:01   

10 maja w GCKIB w Wołczkowie, w tygodniu bibliotek, świętowaliśmy wraz z przedszkolakami (19 osób) przygodę z książką.

Więcej…
 
Literackie urodziny Juliana Tuwima w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 19 września 2017 09:01   

13 września w bibliotece GCKiB w Wołczkowie świętowaliśmy literackie urodziny Juliana Tuwima. Na rozgrzewkę były zagadki związane z twórczością poety, następnie czytanie wierszy a w roli głównej "Słowa i słufka".

Więcej…
 


Strona 1 z 5