Biblioteka Wołczkowo
Mała książka wielki czytelnik w Wołczkowie.
Wpisany przez Administrator    piątek, 23 lipca 2021 00:00   

Miło nam poinformować, że grono najmłodszych, którzy odwiedzają bibliotekę stale się powiększa. Tym razem 4 letnia Emilka za regularne korzystanie z biblioteki i poznawanie ciekawych historyjek z księgozbioru dziecięcego została uhonorowana dyplomem Małego Czytelnika.

Dziewczynka już od niemowlęctwa wraz z mamą odwiedzała bibliotekę, potem wspólnie wybieraliśmy książeczki, a dziś mała Emilka samodzielnie poszukuje konkretne tytuły, gdyż wie co najbardziej ją motywuje i zaciekawia.

W lipcowy poranek Nasza Czytelniczka ponownie odwiedziła bibliotekę w Wołczkowie, aby wybrać książkową przygodę na wakacyjny wyjazd.Okazało się, że specjalna karta Małego Czytelnika jest już zapełniona naklejkami i czas na dyplom, który przyjęła z uśmiechem i obietnicą na następną wizytę.

Autor: Beata Pypa.wprowadził: Administrator

 
Mała czarownica w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    piątek, 23 lipca 2021 00:00   Mam nadzieję, że to, co spotkało niedawno Małą Czarownicę, Wam nigdy się nie przydarzy. Stąd też i jej wizyta w bibliotece w Wołczkowie, gdzie szukała ratunku.
Czy go znalazła? I czym skutkowała ta wyprawa, dowiecie się, oglądając ten film.Jeśli macie ochotę na osobiste spotkanie z Małą Czarownicą, by pochwalić się swoją biblioteczką z innymi lub też opowiedzieć jej o swojej ulubionej książce, dzwońcie już dziś pod nr. Tel. 91 4241963. Przyjedziemy do Was z wizytą.

O szczegółach akcji w kolejnym poście Małej Czarownicy i Rudego Grzesia lub w filii bibliotecznej w Mierzynie, ul. Welecka 5. tel. 91 4241963

Autor: Beata Pypa i Edyta Sztylc.wprowadził: Administrator

 
Ferioteka w Wołczkowie poleca i zaprasza na "pejzaż bielą zapisany"
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 18 stycznia 2021 00:00   

Zimowe kanikuły dla dzieci w styczniu dopisały bielą. Pola, ulice i lasy pokryły się śnieżną otuliną.

Biblioteka GCKiB w Wołczkowie również prezentuje zimowy klimat, czasami mrożący krew w żyłach i zachęca Czytelników do sięgania po literaturę rodzimą i obcą o tematyce przeróżnej w tym zimowej. Biblioteka tym razem proponuje dla dzieci serię przygód sympatycznego Stasia Pętelki- „ Ferie w lesie” oraz losy kultowej Heidi w alpejskich górach.

Dla najmłodszych i ich opiekunów mamy też ofertę mini warsztatów on-line , gdzie dzieci przy zastosowaniu trzech łatwo dostępnych elementów t.j.: gałązki, klej oraz styropian mogą wykonać zimowe drzewko.

Dorosłemu czytelnikowi zapewniamy również „jazdę bez trzymanki’, jeśli wybierzemy np;

kryminały: A. Christie, Jo Nesbo czy M. Kallentofta,
literaturą społeczno- obyczajową: N. Sochy, K. Michalak, czy cieszącą się szeroką popularnością L. Riley
lub też poezję, zasiadając przy rumiankowo- lipowej herbatce.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki przy ul. Lipowej 11A w Wołczkowie.

Autor: Beata Pypa.wprowadził: administrator

 
Biblioteka w Wołczkowie: propozycje dla dzieci
Wpisany przez Administrator    środa, 02 grudnia 2020 00:00   

W jesienne wieczory polecamy Dzieciom:

Witaminę M w podwójnej dawce miłości i mądrości, którą znajdziecie w zasobach naszej biblioteki. Oprócz tematyki uroczej jesieni polecamy wiele pozycji w temacie magicznych świąt i Św. Mikołaja. Drogie Dzieci w bibliotece czynna jest już skrzynka z docelowym adresem na Biegun Północny, do której możecie wrzucać listy do Św.Mikołaja.

Zapraszamy.

Autor: Beata Pypawprowadził: administrator

 
Kalendarz Literacki w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    piątek, 20 listopada 2020 00:00   

Kalendarz Literacki biblioteki w Wołczkowie

Biblioteka w Wołczkowie oprócz książek wszelakiego gatunku posiada na stanie również osobliwy zbiór wierszy, a konkretnie „Kalendarz Literacki” , którego autorami są dzieci i młodzież - czytelnicy naszej biblioteki.

Tym razem jest to wiersz z jesiennym akcentem, autorstwa dwóch sióstr.Autor: Beata Pypa

wprowadził: administrator

 
Dzień Drzewa
Wpisany przez Administrator    wtorek, 13 października 2020 00:00   

W myśl Święta Drzewa, które obchodzimy w Polsce 10 października, w bibliotece GGKiB przy ul. Lipowej również panują trendy i klimaty ekologiczne.

Na pierwszy plan wysuwamy powieści A.Krawczyk z serii " Ulica Wierzbowa", gdzie jedna z bohaterek o imieniu Flora zaprasza do swojego zwyczajnego/ niezwyczajnego świata. Dzieciom także oferujemy "zielone"opowiadania i historie przygodowe z drzewem w tytułowej roli oraz zachęcamy do sięgnięcia po niesamowite informacje zawarte w przepięknie ilustrowanym albumie P. Sochy pt "Drzewa".

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt.

Autor: Beata Pypa.wprowadził: Administrator

 


Strona 1 z 8