ODWOŁANE: Spotkanie z Renatą Piątkowską w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    czwartek, 12 marca 2020 00:00   
AKTUALIZACJA: W związku z aktualną sytuacją spotkanie jest ODWOŁANE.

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek zaprasza 13 marca o godz. 12:00 na spotkanie z Renatą Piątkowską, autorką jednych z najbardziej poczytnych książek dla dzieci.

Renata Piątkowska ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej książka "Wieloryb" otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, "Na wszystko jest sposób" i "Hebanowe serce" zostały nagrodzone w I i IV konkursie im. Astrid Lindgren, a "Wszystkie moje mamy" zdobyła I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała też Nagrodę im. Marii Weryho - Radziwiłłowicz, a w marcu 2016 r. dołączyła do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Okazja, by gościć u siebie tak znakomitą pisarkę tekstów dla najmłodszych, nie zdarza się codziennie. Dlatego tym bardziej zapraszamy Was na spotkanie, które może stać się prawdziwą przygodą z książką. Podczas spotkania będzie również możliwość zakupienia książek Renaty Piątkowskiej wraz z autografem.

Wstęp wolny. ZAPRASZAMY

Piątek - 13 marzec - godz. 12:00

Autor: Edyta Sztylcwprowadził: Administrator