Lekcja Biblioteczna w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    środa, 04 grudnia 2019 00:00   

Lekcja czytelnictwa

Nasza biblioteka, choć coraz częściej odwiedzana przez czytelników, wciąż zaprasza na swoje lekcje uczniów z pobliskiej szkoły podstawowej w Mierzynie. Bo jak się okazuje, nie wszyscy wiedzą jak korzystać z biblioteki. Co trzeba zrobić, by móc wypożyczyć książkę do domu i jakie obowiązują w niej zasady. Wielu uczniów wciąż kojarzy bibliotekę z podręcznikami i szkolnymi lekturami. Są nawet tacy, co traktują ją na równi z księgarnią. A tu przecież książki wydajemy za darmo. Wystarczy tylko przestrzegać kilku prostych zasad.

Dzięki właśnie takim lekcjom jak ta, uczniowie mogą nie tylko poznać zasady korzystania ze zbiorów biblioteki, ale i bezpośrednio zapoznać się z jej zasobem. Co czasem zaskakuje fanów opowieści. Dzieciaki z klasy II PSP Mierzyn mieli też okazję poznać kilka, całkiem trudnych słów, które bliskie są pracy bibliotekarza, książce i bibliotece. Katalog, poezja, monit, tłumacz, powieść — to słowa, które nie każdemu kojarzą się zgodnie z ich znaczeniem. Mam nadzieję, że po tej lekcji to się zmieni.

Nie byłoby też spotkania w bibliotece bez zabawy, gier i czytania. To już stały element podczas wizyt dzieci w naszej placówce. Kącik "malucha " jak widać spełnia swą funkcję i przyciąga nie tylko przedszkolaków.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator