Relacja z nocy bibliotek w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    czwartek, 17 października 2019 00:00   

Relacja z nocy bibliotek w Mierzynie

Tegoroczna, V już edycja NOCY BIBLIOTEK odbyła się w sobotę 5 października 2019 r. całym kraju pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Noc Bibliotek to jednocześnie wielkie święto dla wszystkich bibliotek i czytelnictwa. Ta ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek niemal wszystkie grupy społeczne.

Nasza filia przygotowała tym razem ofertę dla młodzieży, która stanowi najmniejszą grupę czytelniczą w naszej placówce. W ten sposób chcieliśmy nie tylko zachęcić młodych ludzi do korzystania z oferty kulturalnej biblioteki, ale również przekonać ich do słowa pisanego. W tym pomógł nam przygotowany przez koordynatorów akcji flirt z Markiem Hłaską. Okazało się, że młodzież świetnie potrafi bawić się i wykorzystywać słowa znanego polskiego pisarza.

Spotkaniu towarzyszyły też rozmowy dotyczące języka i jego barier, sposobów pokonywania ich i dobrych praktyk prowadzących do dialogu.

Nie zabrakło również zabawy pełnej pasji i humoru, bo skoro impreza ma w swojej nazwie „noc”, nie powinno w niej zabraknąć również mrocznej jej strony. Tym sposobem młodzi ludzie mieli okazję zaprezentować swoje parce plastyczne powstałe pod hasłem „Książka i mrok” oraz odbyć ciekawą sesję zdjęciową w oryginalnych przebraniach wśród regałów pełnych książek.

W spotkaniu uczestniczyła głównie młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Szczecinie, której dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę. Zapraszamy za rok na kolejne zmagania z literaturą podczas Nocy Bibliotek.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator