Biblioteka Mierzyn
Międzynarodowy dzień książki dla dzieci w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    piątek, 05 kwietnia 2019 00:00   

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto to przypada w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Dlatego też i tego dnia filię biblioteczną w Mierzynie odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolaków z PSP Mierzyn, by wspólnie poczytać, pooglądać książki i dowiedzieć się jak powstają, jaką muszą przebyć drogę i ile osób potrzeba, by potem trzymać w dłoniach kolorową książeczkę pełną niesamowitych przygód i barwnych ilustracji.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.

Autor: Edyta Sztylc.


wprowadził: administrator

 
Lekcja biblioteczna w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    piątek, 05 kwietnia 2019 00:00   

Lekcje biblioteczne w Mierzynie

Pierwszy tydzień kwietnia to szereg dziecięcych wizyt w bibliotece w Mierzynie. Kolejne lekcje biblioteczne i spotkana z książką. Zajęcia pod hasłem 'Mój przyjaciel wąż " obiegły już chyba wszystkich przedszkolaków z Mierzyna. Wspólne czytania, rozmowy o przyjaźni i własnoręcznie wykonany wąż Crictor, bohater książki Tomi Ungerera pt. " Crictor i inne niesamowite stwory " — to efekt naszych zajęć.

Wkrótce pojawi się kolejna oferta lekcji bibliotecznych dla przedszkolaków i początkowych klas szkoły podstawowej, a razem z nią mam nadzieję kolejne wizyty w bibliotece i cała masa dobrej zabawy.

Zapraszamy.

Autor: Edyta Sztylc.


wprowadził: administrator

 
Trzylatki w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    piątek, 05 kwietnia 2019 00:00   

Trzylatki w Mierzynie

4 kwietnia 2019 r. w bibliotece w Mierzynie spotkali się najmłodsi jej czytelnicy wraz z rodzicami. Trzylatki jak się okazuje, świetnie radzą sobie nie tylko z pracami plastycznymi, ale i uważnie wsłuchują się w czytane opowieści, pełni energii współtworzą bajkowe historie i zarażają zabawą. W ten oto sposób do życia został powołany bohater słynnej serii Davida McKeeo - Elmer.

Wspólne chwile spędzone w towarzystwie maluchów i ich mam to okazja nie tylko do rozmów o książce, ale i wielu ciekawych dyskusji. Jeszcze kilka takich spotkać a kawiarenka przy "kąciku malucha " będzie już tylko czystą formalnością. Zapraszamy na kolejne takie spotkanie 16 maja 2019 roku.Autor: Edyta Sztylc.


wprowadził: administrator

 
Dzieci Świata
Wpisany przez Administrator    środa, 20 marca 2019 00:00   

Dzieci Świata

W środę 13 marca filie biblioteczną w Mierzynie odwiedziła kolejna grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Mierzynie. Tym razem jednak tematem naszych zajęć były "Dzieci świata " i języki, jakim się posługują. Do zajęć wykorzystaliśmy książkę Pawła Pawlaka "Ciao! Ahoj! Hello! ", która pozwoliła nam zapoznać się z różnorodnością dzieci na całym świecie. Poznaliśmy też słowo "cześć " w kilkunastu innych językach, w tym także migowym. Na zakończenie zajęć uczniowie na wyciętych dłoniach namalowali życzenia dla wszystkich dzieci.

zdjęcia, tekst Edyta Sztylc

autor: administrator

 
Jak powstaje książka
Wpisany przez Administrator    wtorek, 12 marca 2019 00:00   

Lekcja Biblioteczna - jak powstaje książka

Kolejna lekcja biblioteczna z cyklu "Jak powstaje książka " już za nami. Tym razem jednak w zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy I PSP w Mierzynie. Dzieci przekonały się, że powstanie książki w postaci, którą trafia do ich rąk, to wcale nie taka prosta sprawa. To długa i trudna praca wielu ludzi: autora, ilustratora i wydawcy.

Dzięki takim właśnie lekcjom uczniowie nie tylko zdobywają nową wiedzę, ale i ujawniają własne talenty i predyspozycje. Efektem jest kolejna historia o małym słoniu, która powstała na bazie dziecięcej wyobraźni i szeregu kolorowych ilustracji.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne lekcje w bibliotece. Zachęcamy także nauczycieli i opiekunów grup do składania własnych propozycji i tematów na kolejne spotkania w bibliotece w Mierzynie.

Edyta Sztylc

autor: administrator

 
Zajęcia literacko-plastyczne
Wpisany przez Administrator    wtorek, 12 marca 2019 00:00   

Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w Mierzynie

W filii bibliotecznej w Mierzynie rozpoczął się cykl zajęć literacko-plastycznych dla dzieci. Pierwsze organizacyjne zajęcia, na których uczestniczyły zarówno 3-latki, jak i 7- latki były wspólną zabawą w towarzystwie przyjacielskiego węża. Razem obejrzeliśmy bajkę pt. "zaczarowany kalosz ", porozmawialiśmy o domowych zwierzakach i pokolorowaliśmy papierowego węża, który zwisła w naszym kąciku malucha. A podczas zabawy ruchowej nauczyliśmy się wiersza o wężu, który brzmi dokładnie tak:


Idzie wąż wąską dróżką,
Nie porusza żadną nóżką,
Poruszałby, gdyby mógł,
Lecz wąż przecież nie ma nóg!


Już 14 marca o godz. 18:00 zapraszamy na kolejne zajęcia z cyklu. Tym razem jednak przeznaczone dla dzieci w wieku 5-7 lat. Z maluchami widzimy się za to 4 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00.

Edyta Sztylc

autor: administrator

 


Strona 1 z 18