Biblioteka Mierzyn
Lekcja Biblioteczna w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    środa, 04 grudnia 2019 00:00   

Lekcja czytelnictwa

Nasza biblioteka, choć coraz częściej odwiedzana przez czytelników, wciąż zaprasza na swoje lekcje uczniów z pobliskiej szkoły podstawowej w Mierzynie. Bo jak się okazuje, nie wszyscy wiedzą jak korzystać z biblioteki.

Więcej…
 
Mały Mistrz Czytelnictwa
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 25 listopada 2019 00:00   


Mały Mistrz Czytelnictwa

Kolejny dyplom "Super Czytelnika " powędrował dziś do Nikoli, która nie tylko uwielbia czytać książki, ale i z przyjemnością odwiedza naszą bibliotekę. Gratulujemy i życzymy najpiękniejszych książek każdego dnia.

To wielka przyjemność patrzeć jak najmłodsze pokolenie dorasta w towarzystwie książek. Chętnych do zdobycia niniejszego tytułu zapraszamy do biblioteki w Mierzynie. Tam dowiecie się o szczegółach zabawy.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Zajęcia literacko-plastyczne w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 25 listopada 2019 00:00   

Bibliotekarze mają zazwyczaj całą masą pomysłów na zabawy dla dzieci w bibliotece. Zdarza się jedna czasem, że przygotowane zajęcie bardziej interesują samych dorosłych niż maluchy.

Więcej…
 
Dyskusyjny Klub Książki w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 25 listopada 2019 00:00   


Dyskusyjny Klub Książki w Mierzynie

Dyskusyjny Klub Książki Zaprasza na kolejne spotkanie miłośników literatury.

O książkach i nie tylko o nich, rozmawiać będziemy w najbliższy czwartek 28 listopada o 18:00.

Rozmowy potoczą się wokół dwóch pozycji literackich. Jedna z nich to powieść kultowego czeskiego pisarza Jarosłava Rudisa "Grandhotel". Druga to szereg rozmów po ścieżkach życia z mistrzami, które poprowadziła Justyna Dąbrowska.

Tego dnia czytelnicy DKK odbiorą też kolejne książki, przeznaczone już na styczniowe spotkanie Klubu.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Relacja z nocy bibliotek w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    czwartek, 17 października 2019 00:00   

Relacja z nocy bibliotek w Mierzynie

Tegoroczna, V już edycja NOCY BIBLIOTEK odbyła się w sobotę 5 października 2019 r. całym kraju pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Noc Bibliotek to jednocześnie wielkie święto dla wszystkich bibliotek i czytelnictwa. Ta ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek niemal wszystkie grupy społeczne.

Nasza filia przygotowała tym razem ofertę dla młodzieży, która stanowi najmniejszą grupę czytelniczą w naszej placówce. W ten sposób chcieliśmy nie tylko zachęcić młodych ludzi do korzystania z oferty kulturalnej biblioteki, ale również przekonać ich do słowa pisanego. W tym pomógł nam przygotowany przez koordynatorów akcji flirt z Markiem Hłaską. Okazało się, że młodzież świetnie potrafi bawić się i wykorzystywać słowa znanego polskiego pisarza.

Spotkaniu towarzyszyły też rozmowy dotyczące języka i jego barier, sposobów pokonywania ich i dobrych praktyk prowadzących do dialogu.

Nie zabrakło również zabawy pełnej pasji i humoru, bo skoro impreza ma w swojej nazwie „noc”, nie powinno w niej zabraknąć również mrocznej jej strony. Tym sposobem młodzi ludzie mieli okazję zaprezentować swoje parce plastyczne powstałe pod hasłem „Książka i mrok” oraz odbyć ciekawą sesję zdjęciową w oryginalnych przebraniach wśród regałów pełnych książek.

W spotkaniu uczestniczyła głównie młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Szczecinie, której dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę. Zapraszamy za rok na kolejne zmagania z literaturą podczas Nocy Bibliotek.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Spotkanie dla maluchów w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    środa, 09 października 2019 00:00   

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem w Mierzynie

19 września w filii bibliotecznej w Mierzynie zainaugurowany został nowy cykl zajęć dla dzieci przedszkolnych.

Wszystkie spotkania oparte są na stałym schemacie. Najpierw czytamy na głos wybraną bajkę, wiersz lub inne opowiadanie. Troszkę rozmawiamy o treści książki i jej bohaterach. Potem samodzielnie lub z małą pomocą dorosłych wykonujemy prace plastyczne nawiązujące do treści czytanego utworu.

Podczas ostatnich zajęć towarzyszyła nam książka Beaty Ostrowickiej „Opowieści ze starego strychu” oraz pająk Eustachy – bohater naszego opowiadania. Podczas zajęć wspólnie zrobiliśmy pajęczynę i kilka innych pajączków, które miały potem towarzyszyć Eustachemu podczas zabawy.

Kolejne spotkanie dla maluchów 24 października 2019 r., o 18:00. Serdecznie zapraszamy. Wystarczy zgłosić się go biblioteki w Mierzynie przy Weleckiej 5 lub zadzwonić pod nr 914241963

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 21