Biblioteka Dołuje
Bibliotekarz poleca - Dołuje
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 30 sierpnia 2021 00:00   

(NIE) kiepska biografia

Ferdynand Kiepski to jedno z oblicz z których znany szerszej publiczności, a sam siebie nazywa pierwszym komediantem w kraju. Postać interesująca i barwna Andrzej Grabowski, aktor, pieśniarz i kabareciarz. Absolwent szkoły teatralnej, stworzył wiele ciekawych ról teatralnych, filmowych. Najbardziej chyba znany szerszej publiczności dzięki roli Ferdynanda Kiepskiego granego w sitkomie „Świat według Kiepskich”. Mamy możliwość poznać aktora w biografii „Jestem jak motyl”, w której opowiada o dzieciństwie, okresie studenckim, rolach filmowych przyjaźniach. Co ma wspólnego aktor z motylem, przekonajcie się po lekturze książki, która dostępna jest w naszej bibliotece w Dołujach.

Wasz bibliotekarz

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: Administrator

 
Nowe propozycje w Bibliotece Dołuje
Wpisany przez Administrator    środa, 30 czerwca 2021 00:00   Hurra!!! Już są! Nowe pachnące książki dla małego i dorosłego. Bajki, biografie, reportaże i babskie czytadła. Zapraszamy do biblioteki w Dołujach.

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: Administrator

 
Wesołe Strofki w bibliotece w Dołujach
Wpisany przez Administrator    środa, 02 czerwca 2021 00:00   

31 maja biblioteka w Dołujach była organizatorem konkursu recytatorskiego dla dzieci pt. ” Wesołe strofki”. Udział w nim wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej w Dołujach. Zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Uczestnikom spotkania recytacja sprawiła ogromną radość, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie na większym forum. Konkurs przebiegał w miłe atmosferze. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe, a osoby wyróżnione drobne upominki.

Autor: Jolanta Różańskawprowadził: Administrator

 
Dobre obyczaje w Dołujach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 18 stycznia 2021 00:00   

Fragment książki pt. „Dobre obyczaje” dotyczy jakże ważnego dla każdego z nas uczucia- przyjaźni. Po uważnym przeczytaniu tekstu, wstaw w komentarzach kilka słów o swoim przyjacielu, jaki jest w rzeczywistości lub w Twoim wymarzonym świecie. Pamiętaj, że Twoim przyjacielem może być zwierzak lub ulubiona książka. Powodzenia w przyjaźni.

Autor: Jolanta Różańskawprowadził: administrator

 
Dzień Misia w Dołujach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 01 grudnia 2020 00:00   

W listopadowe przedpołudnie odwiedziłam dzieci w tutejszym przedszkolu w Dołujach. Obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Miś- puszysty i kolorowy, duży i mały. To towarzysz zabaw, chwil radości i smutku, powiernik tajemnic, ulubiony pluszak dzieci na całym świecie. Bohater filmów i piosenek. Dzieci zapoznały się z historią tego święta, wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Jadą , jadą misie”. Wysłuchały wiersz pani Heleny Blecherowej „Lekarstwo misia”. Na koniec była niespodzianka- dzieci skosztowali przysmak misiów- a co lubią misie najbardziej na świecie? MIODEK. Kończąc nasze spotkanie dzieci zrobiły sobie zdjęcia z postacią Misia.Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator

 
Nowości wydawnicze w Dołujach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 30 listopada 2020 00:00   Czytelniczki i Czytelnicy biblioteki w Dołujach. Od jutra nasze biblioteki są otwarte, ale chcielibyśmy żeby wiedzieli Państwo, że przygotowaliśmy się na tą okazję. Zakupiliśmy wiele ciekawych książek. Opisujemy nowe tytuły i wprowadzamy do elektronicznego katalogu. Trzeba je również obłożyć, aby jak najdłużej mogły wam służyć. Poustawiane na odpowiednich półkach czekają na wypożyczenie. Oprócz pracy nad nowymi pozycjami literatury naprawiamy księgozbiór i dokonujemy selekcji tych pozycji, które uległy zniszczeniu. Szukam również pomysłów na spotkania z naszymi najmłodszymi czytelnikami.

Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu nasze propozycje. Dbajcie o zdrowie swoje i najbliższych.

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 14