?>
Biblioteka Dołuje
„Dzień jabłka” - spotkanie z przedszkolakami
Wpisany przez Administrator    czwartek, 20 października 2022 23:00   Wrześniowe i październikowe dni nieodłącznie kojarzą się ze zbiorami owoców. Tym razem, wspólnie z przedszkolakami z Dołuj świętowaliśmy „Dzień jabłka”.

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące jako przekąska niezwykle sycące...Dzieci poznawały różne gatunki jabłek. Poznały smak owoców, poszerzyły wiedzę o jabłku, poznały różne gatunki tych smacznych owoców. Dowiedziały się gdzie rośnie jabłoń. Jabłka posłużyły nam również do upieczenia pysznej szarlotki. W oczekiwaniu na deser dzieci,wysłuchały opowiadania Kateryny Michalicyny pt. „Co rośnie w sadzie”. Rozwiązywaliśmy również zagadki i obserwowaliśmy jak unosi się „Babie lato”. Spotkanie zakończyliśmy wykonaniem prac plastycznych, przedstawiające te apetyczne i zdrowe owoce.

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator 
Nowości wydawnicze w Dołujach
Wpisany przez Administrator    środa, 31 sierpnia 2022 23:00   Nasz księgozbiór jest systematycznie uzupełniany. Zapraszamy do biblioteki w Dołujach, aby zapoznać się z nowościami książkowymi, które są już dostępne dla naszych czytelników. Oferujemy tytuły z literatury pięknej, historycznej i popularnonaukowej. Powiększamy księgozbiór o reportaże i pozycje książkowe dla naszych najmłodszych czytelników.

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator

 
Praca w bibliotece w Dołujach
Wpisany przez Administrator    czwartek, 18 sierpnia 2022 23:00   Wakacje to nie tylko czas wypoczynku, w bibliotece mamy sporo pracy. Uzupełniamy i wzbogacamy nasz księgozbiór o ciekawe pozycje literackie, wyszukujemy, zakupujemy i opracowujemy książki. A wszystko to z myślą o naszych czytelnikach, którzy chętnie będą nas odwiedzać i znajdą książkę, która ich zainteresuje.

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator

 
Bibliotekarz poleca: Trzech Panów w Łódce
Wpisany przez Administrator    czwartek, 11 sierpnia 2022 23:00   Lubisz angielski humor? Sięgnij po książkę Jerome K. Jerome „Trzech panów w łódce (nie licząc psa)”. Poznasz perypetie trzech dżentelmenów, którzy wyruszają w rejs po Tamizie. Inteligentny dowcip, zabawne sytuacje na pewno rozbawią niejednego czytelnika.

Książka dostępna jest w bibliotece w Dołujach.

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator

 
Biblioteka w Dołujach poleca
Wpisany przez Administrator    środa, 29 czerwca 2022 23:00   Propozycja literacka – W krainie bajek. „Moje nie moje” Lilliana Bardijewska

Historia rozpoczyna się w lesie. Zwierzęta znajdują piękne, kolorowe jajo. Wszystkie chcą się nim zaopiekować. A finał historii znajdziecie w polecanej książce…

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator

 
Wesołe strofki w Dołujach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 10 maja 2022 23:00   

09 maja Biblioteka w Dołujach była organizatorem konkursu recytatorskiego dla dzieci pt. „Wesołe strofki”. Udział w nim wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej w Dołujach. Zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy. Uczestnikom spotkania recytacja sprawiła ogromną radość, zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie na większym forum. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze.

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: Administrator

 


Strona 1 z 17