Biblioteka Dobra
Konkurs wiedzy o gminie Dobra
Wpisany przez Administrator    piątek, 06 maja 2022 00:00   

Dnia 29 kwietnia 2022r. o godz.10:00 już po raz dwunasty Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej zorganizowało quiz wiedzy o gminie Dobra. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Konkurs wrócił w nasze progi. Cieszy się dużą popularnością wśród naszej młodzieży szkolnej. W konkursie biorą udział uczniowie klas V i VI wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Do finału zakwalifikowało się 6 uczestników. Rywalizacja była ogromna:

I miejsce Natalia Szwed, Szkoła Podstawowa w Rzędzinach
II miejsce Maja Wiśniewska, Szkoła Podstawowa w Rzędzinach
III miejsce Anastazja Owczarek, Szkoła Podstawowa w Dołujach

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez organizatora.

Zapraszamy za rok na 13 już edycję konkursu.

Autor: Maria Wardak


wprowadził: administrator 
Warsztaty z robienia kolorowych palm wielkanocnych.
Wpisany przez Administrator    czwartek, 14 kwietnia 2022 00:00   

W GCKiB w Dobrej odbyły się warsztaty wykonania tradycyjnych palm wielkanocnych. Na wstępie warsztatów uczestnicy przez kilka godzin wykonali do palm kolorowe kwiaty z bibuły , które połączyli z gałązkami wierzby , bukszpanu i trzciną. Podczas warsztatów powstała palma około 2 metrowa wykonana przy współpracy z KGW – Dobrawianki ,która jak co roku zdobi nasz kościół. Poza dużą palmą powstały też przepiękne palemki , które z pewnością zostały wykorzystane podczas święta Niedzieli Palmowej.

Autor: Marzena Krzesińskawprowadził: administrator 
Walentynkowe ozdoby
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 14 lutego 2022 00:00   14 lutego co roku obchodzimy Walentynki – to coroczne święto zakochanych. Historia Walentynek w Polsce rozpoczęła się dopiero w latach 90 XX wieku. Z biegiem czasu, Polacy zaczęli się przekonywać do nowego święta: dzień zakochanych okazał się miłą odskocznią od codziennej rutyny.

GCKiB w Dobrej , przy ulicy Granicznej 31 zaprasza do biblioteki po wspaniały romans i walentynkowe serduszko.Autor: Maria Wardakwprowadził: administrator

 
Papcio Chmiel – Henryk Jerzy Chmielewski
Wpisany przez Administrator    sobota, 12 lutego 2022 00:00   Z okazji 1 rocznicy śmierci jednego z ojców polskiego komiksu – Henryka Jerzego Chmielewskiego postanowiliśmy przypomnieć młodym czytelnikom o przygodach „Tytusa, Romka i A'tomka".

Henryk Jerzy Chmielewski urodził się w Warszawie 7 czerwca 1923 roku. Walczył w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie służył w Wojsku Polskim jako artylerzysta. Później pracował jako grafik w „Świecie Przygód” i „Świecie Młodych”. Pierwsze komiksy narysował w 1947 roku. Kilka lat później wymyślił trójkę przyjaciół: małego, grubego i nieco przemądrzałego A”tomka, wysokiego, chudego i nieco zwariowanego Romka i szympansa Tytusa, którego ta dwójka uczłowieczyła.

Trio wspomagał swoimi niesamowitymi wynalazkami (zwłaszcza pojazdami) Profesor T. Alent. Trójka głównych bohaterów była harcerzami. W komiksie często pojawiał się sam autor jako Papcio Chmiel i z czasem ten pseudonim stał się – obok charakterystycznej fryzury i wąsów – znakiem rozpoznawczym autora. Był prekursorem komiksu w Polsce, a jego bohaterowie stali się ikonicznymi postaciami. Książki z tej serii znajdują się w naszej bibliotece. Serdecznie zapraszamy do ich przeczytania.

Autor: Elżbieta Wardakwprowadził: administrator

 
Narodowe czytanie w GCKiB w Dobrej
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 23 sierpnia 2021 00:00   

Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia Narodowe Czytanie, która odbędzie się 3 września od godziny 10-13 w Klubie / Bibliotece GCKiB w Dobrej.

Wstęp wolny.

Autor: Maria Wardak

wprowadził: Administrator

 
Walentynkowy kiermasz książek w GCKiB Dobra
Wpisany przez Administrator    środa, 05 lutego 2020 00:00   


GCKIB w Dobrej serdecznie zaprasza na Walentynkowy Kiermasz Książek.

Kiermasz połączony z warsztatami de coupage odbędzie się 8 lutego br, w godzinach od 10:00 do 15:00 w klubie GCKiB w Dobrej, przy ulicy Granicznej 31.

Zapraszamy

wprowadził: Administrator

 


Strona 1 z 8