?>
Biblioteka Dobra
Lekcja biblioteczna w Bibliotece w Dobrej.
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 22 maja 2023 00:00   11 maja 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzędzinach odwiedziły bibliotekę w Dobrej.

Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie z Biblioteką Publiczną, stąd rozpoczęło się ono od zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki, następnie dzieci wysłuchały fragmentu książki pt. ”Operacja mumia” i wykonały ilustracje do przeczytanego fragmentu.

Dzieci dokładnie obejrzały całą bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem.

Czas minął bardzo szybko, na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały słodkości i zapowiedziały, że teraz będą częstymi gośćmi biblioteki.

Autor: Elżbieta Wardak

Wprowadził: Administrator

 
Skontrum w Dobrej zakończone
Wpisany przez Administrator    czwartek, 25 sierpnia 2022 23:00   Skontrum i po skontrum...

Książki w jednej z naszych filii już policzone
Śmiało możecie zatem do nas wracać.
Kolejne niestety już niebawem, a dokładnie 26 września – tym razem w Mierzynie.

Zaopatrzcie się więc dobrze w stosy książek do czytania.

wprowadził: administrator

 
Noc świętojańska w GCKiB w Dobrej
Wpisany przez Administrator    środa, 29 czerwca 2022 23:00   

W piątek 24 czerwca Klub i Biblioteka w Dobrej zorganizowała coroczne obchody Nocy Świętojańskiej. Na początek przygotowano warsztaty tradycyjnego wyplatania wianków.

O pyszne jedzenie i swojską atmosferę zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Był także grill, zimne napoje. Zobaczcie „porcję” zdjęć z naszej Nocy Świętojańskiej.

Autor: Elżbieta Wardakwprowadził: administrator 
Lekcja biblioteczna w Dobrej
Wpisany przez Administrator    wtorek, 24 maja 2022 23:00   

 

Lekcja biblioteczna.

19 maja 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzędzinach z klasy II i III odwiedziły Bibliotekę w Dobrej. Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie z Biblioteką Publiczną, stąd rozpoczęło się ono od zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki, następnie dzieci wysłuchały fragmentu książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassiego i Mai” pt. „Tajemnica biblioteki”.

Czas minął bardzo szybko, na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci otrzymały  słodkości i zapowiedziały, że teraz będą częstymi gośćmi biblioteki.

Autor: Elżbieta Wardakwprowadził: administrator 
Konkurs wiedzy o gminie Dobra
Wpisany przez Administrator    czwartek, 05 maja 2022 23:00   

Dnia 29 kwietnia 2022r. o godz.10:00 już po raz dwunasty Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej zorganizowało quiz wiedzy o gminie Dobra. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Konkurs wrócił w nasze progi. Cieszy się dużą popularnością wśród naszej młodzieży szkolnej. W konkursie biorą udział uczniowie klas V i VI wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Do finału zakwalifikowało się 6 uczestników. Rywalizacja była ogromna:

I miejsce Natalia Szwed, Szkoła Podstawowa w Rzędzinach
II miejsce Maja Wiśniewska, Szkoła Podstawowa w Rzędzinach
III miejsce Anastazja Owczarek, Szkoła Podstawowa w Dołujach

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez organizatora.

Zapraszamy za rok na 13 już edycję konkursu.

Autor: Maria Wardak


wprowadził: administrator 
Warsztaty z robienia kolorowych palm wielkanocnych.
Wpisany przez Administrator    środa, 13 kwietnia 2022 23:00   

W GCKiB w Dobrej odbyły się warsztaty wykonania tradycyjnych palm wielkanocnych. Na wstępie warsztatów uczestnicy przez kilka godzin wykonali do palm kolorowe kwiaty z bibuły , które połączyli z gałązkami wierzby , bukszpanu i trzciną. Podczas warsztatów powstała palma około 2 metrowa wykonana przy współpracy z KGW – Dobrawianki ,która jak co roku zdobi nasz kościół. Poza dużą palmą powstały też przepiękne palemki , które z pewnością zostały wykorzystane podczas święta Niedzieli Palmowej.

Autor: Marzena Krzesińskawprowadził: administrator 


Strona 1 z 9