Filie GBP
Relacja z nocy bibliotek w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    czwartek, 17 października 2019 00:00   

Relacja z nocy bibliotek w Mierzynie

Tegoroczna, V już edycja NOCY BIBLIOTEK odbyła się w sobotę 5 października 2019 r. całym kraju pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Noc Bibliotek to jednocześnie wielkie święto dla wszystkich bibliotek i czytelnictwa. Ta ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek niemal wszystkie grupy społeczne.

Nasza filia przygotowała tym razem ofertę dla młodzieży, która stanowi najmniejszą grupę czytelniczą w naszej placówce. W ten sposób chcieliśmy nie tylko zachęcić młodych ludzi do korzystania z oferty kulturalnej biblioteki, ale również przekonać ich do słowa pisanego. W tym pomógł nam przygotowany przez koordynatorów akcji flirt z Markiem Hłaską. Okazało się, że młodzież świetnie potrafi bawić się i wykorzystywać słowa znanego polskiego pisarza.

Spotkaniu towarzyszyły też rozmowy dotyczące języka i jego barier, sposobów pokonywania ich i dobrych praktyk prowadzących do dialogu.

Nie zabrakło również zabawy pełnej pasji i humoru, bo skoro impreza ma w swojej nazwie „noc”, nie powinno w niej zabraknąć również mrocznej jej strony. Tym sposobem młodzi ludzie mieli okazję zaprezentować swoje parce plastyczne powstałe pod hasłem „Książka i mrok” oraz odbyć ciekawą sesję zdjęciową w oryginalnych przebraniach wśród regałów pełnych książek.

W spotkaniu uczestniczyła głównie młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Szczecinie, której dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę. Zapraszamy za rok na kolejne zmagania z literaturą podczas Nocy Bibliotek.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim
Wpisany przez Administrator    środa, 16 października 2019 00:00   


Łukasz Orbitowski w Dołujach

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarzem Łukaszem Orbitowskim

Spotkanie odbędzie się 28 października o godzinie 19:00 w filii GCKiB w Dołujach przy ul. Daniela 1.

Wstęp bezpłatny.

wprowadził: administrator

 
Spotkanie dla maluchów w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    środa, 09 października 2019 00:00   

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem w Mierzynie

19 września w filii bibliotecznej w Mierzynie zainaugurowany został nowy cykl zajęć dla dzieci przedszkolnych.

Wszystkie spotkania oparte są na stałym schemacie. Najpierw czytamy na głos wybraną bajkę, wiersz lub inne opowiadanie. Troszkę rozmawiamy o treści książki i jej bohaterach. Potem samodzielnie lub z małą pomocą dorosłych wykonujemy prace plastyczne nawiązujące do treści czytanego utworu.

Podczas ostatnich zajęć towarzyszyła nam książka Beaty Ostrowickiej „Opowieści ze starego strychu” oraz pająk Eustachy – bohater naszego opowiadania. Podczas zajęć wspólnie zrobiliśmy pajęczynę i kilka innych pajączków, które miały potem towarzyszyć Eustachemu podczas zabawy.

Kolejne spotkanie dla maluchów 24 października 2019 r., o 18:00. Serdecznie zapraszamy. Wystarczy zgłosić się go biblioteki w Mierzynie przy Weleckiej 5 lub zadzwonić pod nr 914241963

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Spotkanie z Jakubem Żulczykiem w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    piątek, 04 października 2019 00:00   

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem w Mierzynie

Postać Jakub Żulczyka często utożsamiana jest z człowiekiem pełnym powagi i dystansu. Tak dzieje się zapewne za sprawą jego powieści, w których nie trudno o gniewne, wulgarne i epatującej przemocą sceny.

Tym bardziej uczestnicy spotkania mogli poczuć się zaskoczeni, widząc autora zgoła odmiennego od ich wyobrażeń. Jakub Żulczyk podczas spotkania w bibliotece w Mierzynie 23 września 2019 roku pokazał się z tej strony, która nie tylko bawi, ale wzbudza ogromną sympatię. Choć o to raczej nie musi zabiegać, skoro nasza sala wypełniła się niemal po brzegi.

Spotkaniu towarzyszyły dyskusje nie tylko o książkach autora, ale i o jego pracy w roli scenarzysty oraz warsztacie pisarskim. Nasz gość podzielił się z nami również osobistymi przemyśleniami na sprawy, które nurtują nie tylko jego czytelników. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać naprawdę wiele aspektów z życia pisarza. Było zabawnie, poważnie, kontrowersyjnie czasem i sympatycznie.

Dziękujemy za spotkanie.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Dzień Jabłka w Dołujach
Wpisany przez Administrator    środa, 02 października 2019 00:00   


Dzień Jabłka w Dołujach

Wrześniowe dni nieodłącznie kojarzą się ze zbiorami owoców. Tym razem, wspólnie z przedszkolakami z Dołuj świętowaliśmy Dzień Jabłka. Rozpoczęliśmy od wycieczki do pobliskiego sadu, aby zebrać pachnące i dojrzałe owoce. Posłużyły one do upieczenia pysznej szarlotki. W oczekiwaniu na deser wysłuchaliśmy wiersza Jana Brzechwy „Entliczek-pentliczek”. Spotkanie zakończyliśmy wykonaniem laurki, na której można było dostrzec robaczka z wiersza poety.

autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator

 
Biblioteka czyta dzieciom
Wpisany przez Administrator    wtorek, 24 września 2019 00:00   


Biblioteka czyta dzieciom

W miniony czwartek, 19 września, biblioteka w Dołujach włączyła się w obchody akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tutejsze, zaprzyjaźnione z naszą placówką, przedszkole udostępniło przestrzeń do wspólnego czytania. Wybrano tekst „Mama Mu na huśtawce”. Młodzi czytelnicy z dużym zainteresowaniem śledzili perypetie sympatycznej bohaterki. Cieszymy się, że przybyli nam kolejni pasjonaci literatury.

autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 43