Filie GBP
Rozmowy przy stole w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 01 lipca 2019 00:00   

Rozmowy przy wspólnym stole

Pierwsze spotkanie „Przy wspólnym stole” już za nami. Powrót do przeszłości to zawsze wiele wspomnień, wzruszeń i tęsknoty. Kawałki ludzkich życiorysów i historii. Jedne bywają lepsze inne gorsze – ale to właśnie różnorodność jest w tym wszystkim najpiękniejsza.

Tym sposobem postawiliśmy pierwsze kroki w drodze do otwartej, szczerej i pełnej szacunku rozmowy opartej na dialogu. Wielkie brawa dla uczestników. Podczas naszego spotkania o przeszłości i czasach w PRL, pojawiły się też propozycje kolejnych tematów do podjęcia w ramach naszych spotkań. Lista wątków wciąż jednak jest otwarta. Zachęcamy zatem wszystkich do zgłaszania własnych propozycji.

Chcielibyśmy by „Rozmowy przy wspólnym stole”, służyły każdemu z mieszkańców oraz pozwalały, na podjecie rozmowy wokół najróżniejszych tematów i problemów.

Tymczasem już dziś zapraszam na kolejne spotkanie 22 sierpnia w filii bibliotecznej w Mierzynie.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Marek Stelar w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 17 czerwca 2019 00:00   

Marek Stelar w Mierzynie

13 czerwca 2019 r. w filii bibliotecznej w Mierzynie miał miejsce wieczór autorski z Markiem Stelarem. Spotkanie ze znanym szczecińskim autorem kryminałów to zawsze pełna pasji rozmowa o książkach i nie tylko. Niesamowite wrażenia i wyjątkowa atmosfera. Zwłaszcza że autora z taką samą, wielką przyjemnością czyta się, jak i słucha.

Kolejne ciekawostki z życia Marka Stelara, niesamowite przygody (na jawie, jak i we śnie) oraz osobisty urok sprawiają, że spotkania z nim są zawsze wyjątkowe. Być może sprzyja temu też kameralny klimat biblioteki i możliwość swobodnej rozmowy z gościem każdego z uczestników.

Autor odsłonił nam też rąbka tajemnicy dotyczącej jego kolejnych powieści. Nam pozostaje już tylko czekać a ci, którzy jeszcze nie mieli okazji spotkać się z twórczością marka Stelara odsyłamy do lektury.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i polecamy się na przyszłość.

Zapraszamy też na kolejne spotkania autorskie po wakacjach.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Spotkanie Autorskie z Tanya Valko w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    środa, 12 czerwca 2019 00:00   

Spotkanie z Tanya Valko

Dnia 7 czerwca, w słoneczne popołudnie 35-cio osobowa grupa sympatyków Tani Valko spotkała się w w Zajeździe pod Lipami w Wołczkowie,aby poznać arabsko- egzotyczne przygody polskiej powieściopisarki. Pani Tanya z wykształcenia arabistka oraz pracownik ambasady RP, spędziła ponad 25 lat na obczyźnie w krajach Bliskiego Wschodu. W tym czasie poznała historię, kulturę i obrzędy tam panujące, które pod otoczką fikcji literackiej przemyciła do swoich poczytnych i wyrazistych powieści. Wielotomowe sagi autorki poza losami głównych bohaterów, odsłaniają także okrutną prawdę kalifatu i szariatu. Podczas spotkania Pani Valko zobrazowała nam pokrótce historię swojego pobytu i wiele intrygujących faktów zarówno natury egzystencjalnej, turystycznej czy politycznej. Uczestnicy spotkania mogli bliżej zapoznać się z orientalnymi klimatami Bliskiego Wschodu i zasięgnąć języka na frapujące ich pytania. Autorka opowiadała o wielu barwnych przygodach zaczerpniętych z życia ale również o tych okrutnych epizodach mających miejsce w tzw."Arabskim świecie". Byliśmy pod wrażeniem odsłoniętych tajemnic orientu. Było to klimatyczne i nietuzinkowe spotkanie podsumowane pozytywnymi opiniami czytelników i entuzjastów polskiej literatury.

Autor: Magdalena Półgęsek i Beata Pypa

autor: Administrator

 
Spotkanie z Maluchami w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 11 czerwca 2019 00:00   

Spotkanie z Maluchami w Mierzynie

W dniach 1 - 9 czerwca miał miejsce kolejny już, tym razem XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem Sportowcy czytają dzieciom. Niestety Sportowców u nas nie było, ale za to 6 czerwca w sportowym duchu spotkaliśmy się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki w Mierzynie, by razem spędzić czas z książką i zabawą.

A że w zdrowym ciele zdrowy duch, zadbaliśmy też i o kilka słów o tym, co dobre i mniej dobre w naszych posiłkach. Dzieci chętnie dobierały i segregowały potrawy wydarte z czasopism. Tym sposobem powstała tablica, co warto, a czego należałoby unikać w diecie, by być zdrowym i mieć siłę w pełni żyć.

Były to tym samym ostatnie przed wakacjami zajęcia dla dzieci 3 i 4-letnich. To jednak nie koniec. Zapraszamy już we wrześniu na nową przygodę w bibliotece.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Konkurs Czytelniczy w Dołujach
Wpisany przez Administrator    piątek, 31 maja 2019 00:00   

Konkurs „Czytać pięknie każdy może”

Za nami już V edycja konkursu „Czytać pięknie każdy może”. Kolejny już rok filia biblioteczna w Dołujach, we współpracy z tutejszą szkołą podstawową, organizuje konkurs czytelniczy, który jest skierowany do uczniów z klas 4-7. Poprzez rozbudzenie i stały kontakt z literaturą uczestnicy doskonalą technikę czytania, umiejętność autoprezentacji oraz wystąpień publicznych nasza biblioteka promuje czytelnictwo.

W tegorocznej edycji zwycięzcami zostali:

I miejsce - Filip
II miejsce - Nina
III miejsce – Anna
Za ciekawą interpretację wyróżniono – Laurę

Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Wardak Maria.


wprowadził: administrator

 
Zajęcia literacko-plastyczne w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 28 maja 2019 00:00   

Zajęcia literacko-plastyczne w Mierzynie

23 maja w bibliotece w Mierzynie po raz kolejny spotkały się dzieci żądne literackich przygód, ciekawe świata i chętne wziąć udział w zabawach plastycznych. Inspiracją do zabawy była książka Agnieszki Stelmaszyk "Krzyś i gang pelargonii " oraz zbliżający się Dzień Mamy.
Zabawna historia z niezwykłymi bohaterami i niesamowitych przygód sprawia, że czytanie i słuchanie staje się przyjemnością. A gdy dołączyć do tego własnoręcznie zrobione kwiaty z papieru — świat staje się dużo piękniejszy.

Książka bawi, zbliża i uczy. Przekonajcie się sami, dlatego już dziś zapraszamy na kolejne zajęcia dla 6 i 7-latków, które odbędą się 12 czerwca o 18:00 w filii bibliotecznej w Mierzynie.

Autor: Edyta Sztylc.


wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 42