Filie GBP
Ariol w bibliotece Mierzyn
Wpisany przez Administrator    wtorek, 30 czerwca 2020 00:00   

Ariol

Oto przed Wami Ariol (pierwszy kartonowy bohater książek, który zadomowił się w naszej bibliotece) i dwie książki, na łamach których znajdziecie serię niesamowitych przygód naszego przyjaciela. Wiele z nich może rozbawić cię do łez. Niektóre odkryją przed tobą pewne dziwne tajemnice, a jeszcze inne pomogą zrozumieć otaczający nas świat. Pisane z dozą humoru i przymrużeniem oka mogą też okazać się fantastyczną rozrywką dla całej rodziny.

Książki „Ariol” to dzieło francuskiego duetu: Emmanuele Guibert oraz Marca Boutavanta, który z powodzeniem może uchodzić za komiksowa wersję Mikołajka. W naszej bibliotece znalazły się zaledwie dwie z sześciu części serii o Ariorze. Nie oznacza to jednak końca spotkań z Ariolem. Jeśli tylko książki spodobają się wam, kolejne pojawią się już wkrótce.

„Ariol nie umie sikać i myśleć równocześnie, dziadek chrapaniem straszy komary, a Kwaks chciałby mieć ptasią grypę i pianino. Ariol już wie, gdzie zaczyna się locha, a kończy maciora, Ramono ukrywa się za szybem naftowym dziadka Anatola, a Stępak potrafi zasnąć, nawet kiedy idzie.” To zaledwie kilka przygód Ariola, do sięgnięcia po które zapraszamy.

Jeśli jesteście ciekawi kilku słów więcej o serii zapraszam na stronę:

https://bibliotekaedymona.blogspot.com/2020/05/ariol-seria-emmanuel-guibert-marc.html

W kolejnym tygodniu zaprezentuję wam kolejnego bohatera książek, który zamieszka w naszej bibliotece. Czekamy również na wasze propozycje bajkowych postaci, które chcielibyście u nas spotkać.autor: administrator

 
Bookcrossing w Bibliotece w Dołujach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 30 czerwca 2020 00:00   

Zapraszamy wszystkich czytelników na księgobranie do filii bibliotecznej w Dołujach przy ul. Daniela 1 w godz. od 10- 17. Będzie możliwość „uwolnienia” książek zaproponowanych przez bibliotekę, znalezienie dawno szukanego tytułu, książkowych odkryć. Każdy kto przyjdzie do biblioteki, będzie mógł także zaprezentować książki które chce podarować, zamienić lub przekazać innym.

Autor: Jolanta Róźańska

wprowadził: administrator

 
Cytaty na dzień matki
Wpisany przez Administrator    czwartek, 21 maja 2020 00:00   

wiersze na dzień matki

Tym razem w związku ze zbliżającym się Dniem Matki zapraszamy do zapoznania się z cytatami dotyczącymi zbliżającego się święta.

Przygotowała: Edyta Sztylcautor: administrator

 
Wystawa "Jan Paweł II i jego myśli"
Wpisany przez Administrator    środa, 20 maja 2020 00:00   

Zapraszamy do współtworzenia wystawy o Janie Pawle II

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek - filia w Mierzynie serdecznie zaprasza do udziału w organizacji wystawy, w ramach obchodów Roku Świętego Jana Pawła II, którego sejm ustanowił rok 2020. To jednocześnie stulecie urodzin Karola Wojtyły przypadające w dzień 18 maja 2020 r.

Co możecie zrobić?

Wystarczy wykonać grafikę do dowolnie wybranego przez siebie cytatu, myśli, wypowiedzi Jana Pawła II dowolną płaską techniką formatu A3 (strona z bloku rysunkowego), która będzie zawierała również tekst wybranego cytatu.

Prace można nadsyłać na adres biblioteki, lub przynieść osobiście do jednej z placówek GCKIB.

To co ważne:

- Prace można przesłać do dnia 30 czerwca 2020 r. na adres:
Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
ul. Graniczna 31,
72-003 Dobra,

- Na odwrotnej stronie pracy należy przykleić bardzo czytelnie wypełnioną metryczkę: imię i nazwisko lub pseudonim oraz adres kontaktowy e-mail.

Wszystkie nadesłane parce przechodzą na własność organizatora i nie podlegają zwrotowi.

Z udział i pomoc w organizacji wystawy już dziś dziękujemy Państwu z całego serca.

Przygotowała: Edyta Sztylcautor: administrator

 
Wiersze na dzień matki
Wpisany przez Administrator    środa, 20 maja 2020 00:00   

wiersze na dzień matki

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki zapraszamy do zapoznania się z wierszami polskich poetów.

Przygotowała: Edyta Sztylcautor: administrator

 
Wystawa książek, wspomnień i fotografii Jana Pawła II w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    środa, 20 maja 2020 00:00   

Zapraszamy na wystawę Jan Paweł II

Podwoje bibliotek od kilku dniu stoją otworem dla naszych Czytelników.

Zatem zapraszamy do wypożyczalni, a w najbliższych dniach(18-29.05) na wystawę poświęconą 100-leciu urodzin Jana Pawła II. Wystawa umiejscowiona jest w GCKiB w bibliotece w Wołczkowie przy ul. Lipowej 11A, a konkretnie w sali przylegającej do biblioteki.

Zachowując zasady należnego bezpieczeństwa, możemy obejrzeć figurkę woskową, portret, książki i artykuły wyjątkowego człowieka z Wadowic Karola Wojtyły. Jest okazja aby pochylić się nad jego sentencjami i złotymi myślami, które głosił Papież i nawoływał do umiłowania tych wartości, które stanowią o kształcie ojczyzny czyli :patriotyzm, miłość, kultura.

Uważał, że "Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie zamknięty na miłość", a "Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić : obawiam się, że nie byłem wobec niej zupełnie w porządku" - Jan Paweł II.

Czytelnikom oferujemy lektury ukazujące całokształt życia i charyzmat Papieża, biskupa, księdza Wojtyły... a także wiele opowieści i anegdot zebranych np. w "Kwiatkach Jana Pawła II".

Przygotowała: Beata Pypaautor: administrator

 


Strona 1 z 50