Filie GBP
Wesołe Strofki w bibliotece w Dołujach
Wpisany przez Administrator    środa, 02 czerwca 2021 00:00   

31 maja biblioteka w Dołujach była organizatorem konkursu recytatorskiego dla dzieci pt. ” Wesołe strofki”. Udział w nim wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej w Dołujach. Zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Uczestnikom spotkania recytacja sprawiła ogromną radość, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie na większym forum. Konkurs przebiegał w miłe atmosferze. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe, a osoby wyróżnione drobne upominki.

Autor: Jolanta Różańskawprowadził: Administrator

 
Sukces naszej czytelniczki
Wpisany przez Administrator    piątek, 26 marca 2021 00:00   Kilka dni temu mieliśmy okazję uhonorować jedną z naszych czytelniczek, która jako pierwsza w tym roku uzyskała Dyplom Małego Czytelnika, biorąc udział w programie Mała Książka Wielki Człowiek. Dokonała tego, systematycznie wypożyczając książki z biblioteki i zbierając naklejki. Nie straszna była jej zima, deszcz ani pandemia.

Gratulujemy Nikoli i życzymy jej jeszcze większych sukcesów.

Czekamy również na pozostałych właścicieli kart Małego czytelnika i wszystkich tych, którzy również chcieliby dostąpić do tego zacnego grona. Wystarczy tylko pojawić się w bibliotece i zapytać o specjalną kartę. Mamy ich wiele, tyle samo co książkowych upominków dla najmłodszych.

Zapraszamy :)

Bibliotekarz: Edyta Sztylc

wprowadził: Administrator

 
Kobiety, które chcą więcej...
Wpisany przez Administrator    wtorek, 02 marca 2021 00:00   Czego pragną kobiety? Któż to wie? Ale za to, czego pragną kobiety czytające – wie chyba każdy – pragną książek. Jeszcze więcej książek. A my im w realizacji tych marzeń pomożemy.

8 marca Filia biblioteczna w Mierzynie zaprasza wszystkie czytelniczki na Dzień Kobiet z Książką. Do tej pory staraliśmy się umilić ten dzień naszym Paniom, zapraszając je na spotkanie autorskie przy kawie i ciastku. Tym razem jednak będzie nieco inaczej.

W bibliotece tego dnia będzie czekać na nie pakiet książek do zdobycia. Wśród nich czytelniczki znajdą zarówno romanse, powieści obyczajowe, sensacje, kryminał, jak i odrobinę faktów. A wszystko to oprawione nutką zagadki.

Zapraszamy 8 marca 2021 roku w godzinach otwarcia filii bibliotecznej od 12:00 do 20:00 lub do wyczerpania upominków.

Bibliotekarz: Edyta Sztylc

wprowadził: Administrator

 
Dobre obyczaje w Dołujach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 18 stycznia 2021 00:00   

Fragment książki pt. „Dobre obyczaje” dotyczy jakże ważnego dla każdego z nas uczucia- przyjaźni. Po uważnym przeczytaniu tekstu, wstaw w komentarzach kilka słów o swoim przyjacielu, jaki jest w rzeczywistości lub w Twoim wymarzonym świecie. Pamiętaj, że Twoim przyjacielem może być zwierzak lub ulubiona książka. Powodzenia w przyjaźni.

Autor: Jolanta Różańskawprowadził: administrator

 
Ferioteka w Wołczkowie poleca i zaprasza na "pejzaż bielą zapisany"
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 18 stycznia 2021 00:00   

Zimowe kanikuły dla dzieci w styczniu dopisały bielą. Pola, ulice i lasy pokryły się śnieżną otuliną.

Biblioteka GCKiB w Wołczkowie również prezentuje zimowy klimat, czasami mrożący krew w żyłach i zachęca Czytelników do sięgania po literaturę rodzimą i obcą o tematyce przeróżnej w tym zimowej. Biblioteka tym razem proponuje dla dzieci serię przygód sympatycznego Stasia Pętelki- „ Ferie w lesie” oraz losy kultowej Heidi w alpejskich górach.

Dla najmłodszych i ich opiekunów mamy też ofertę mini warsztatów on-line , gdzie dzieci przy zastosowaniu trzech łatwo dostępnych elementów t.j.: gałązki, klej oraz styropian mogą wykonać zimowe drzewko.

Dorosłemu czytelnikowi zapewniamy również „jazdę bez trzymanki’, jeśli wybierzemy np;

kryminały: A. Christie, Jo Nesbo czy M. Kallentofta,
literaturą społeczno- obyczajową: N. Sochy, K. Michalak, czy cieszącą się szeroką popularnością L. Riley
lub też poezję, zasiadając przy rumiankowo- lipowej herbatce.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki przy ul. Lipowej 11A w Wołczkowie.

Autor: Beata Pypa.wprowadził: administrator

 
Najchętniej wypożyczane książki 2020 roku w GCKiB
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 stycznia 2021 00:00   Przed Państwem siedem najczęściej wypożyczanych książek w 2020 roku w naszych bibliotekach. książek, które nie zagrzały miejsca na bibliotecznych półkach. Na które często trzeba było czekać w kolejce. Książki, które zyskały największe uznanie wśród czytelników i które również my polecamy. A wśród nich:

"Dom orchidei" Lucinda Riley – Poruszająca i wielowątkowa powieść, z której wyłania się bolesna historia oparta na zdradzie, kłamstwie i cierpieniu, które na zawsze połączyły losy dwóch rodzin.

"Sekret Heleny" Lucinda Riley - przeniesie zaś czytelników w idylliczny krajobraz wyspy spowitej gęstą pajęczyną sekretów. Historia jakich mało. Nieprzewidywalna i pełna uroku.

"Siedem sióstr" - kolejna książka Lucindy Riley, tym razem będąca pierwszą częścią niesamowitego wręcz cyklu, po który wciąż ustawiają się kolejki. To nastrojowa i pełna magii saga rodzinna.

"Nocna droga" Kristin Hannah – Powieść pełna emocji. Poruszającą, nieco skomplikowaną, a jednocześnie budzącą nadzieję. Historia rodziny wystawionej na jedną z najcięższych prób.

"Słowik" Kristin Hannah — Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2016 na portalu lubimyczytać.pl w kategorii „Powieść historyczna”. Ta opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła już miliony czytelniczek na całym świecie.

Wśród kryminałów okazał się za to królować nie kto inny jak sam Marek Stelar i „Niepamięć”, której bohaterem jest podinspektor Dariusz Suder, działający na terenie Szczecina i okolic. Gratka dla fanów kryminalnych zagadek.

W czołówce znalazła się również powieść „Gdzie śpiewają raki” Delii Owens. Wysmakowana wręcz oda do świata przyrody, ze wzruszającą fabułą o dojrzewaniu i miłości. Pełna zaskakujących relacji i ludzkiej niegodziwości, które zaprowadził bohaterów przed oblicze sądu. Piękna, wyjątkowo i sycąca zmysły powieść, od której trudno się oderwać.

To zaledwie pierwsza siódemka książek na liście TOP 2020 GCKIB.

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów. Książki możecie też rezerwować za pośrednictwem katalogu online dostępnego na stronie GCKiB lub Szukam Książki

Zapraszamy

Bibliotekarz: Edyta Sztylc

wprowadził: Administrator

 


Strona 1 z 58