Filie GBP
Wizyta Anny Harłukowicz-Niemczynow w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    czwartek, 03 września 2020 00:00   Lubicie niespodzianki? Zwłaszcza takie książkowe? Bo my bardzo.

Jedną z nich była niedawna wizyta Anny Harłukowicz-Niemczynow w naszej bibliotece. Wizyta niespodziewana i pełna emocji. Jej skutkiem jest ta oto książka, która autorka osobiście wręczyła na moje ręce dla swoich czytelniczek z Mierzyna. Oczywiście z dedykacją.

Dlaczego akurat z Mierzyna? Już wyjaśniam. W chwili kiedy Ania zaczynała karierę pisarską, była jedną z mieszkanek Mierzyna. Jak się później okazało, to również w Mierzyńskiej bibliotece miała swoje debiutanckie spotkanie autorskie. I choć jej obecny dom daleko jest od tego miejsca, to wciąż wraca do nas z sentymentem.

Dziś na swoim koncie ma już czternaście wydanych książek, w tym powieści i opowiadania. Każda z nich cieszy się uznaniem wielu czytelniczek — zwłaszcza w naszej bibliotece. Jej książki są lekkie, urocze, zabawna i niezwykle optymistyczne. Czasem nawet wzruszają do łez.

Premiera jej najnowszej powieści "Tamta kobieta " swoją premierę ma 2 września. Ci, którzy będą się niecierpliwić, czekając w kolejce do bibliotecznego egzemplarza, już dziś mogą ją zamówić.

Opis Wydawcy:

"Do gabinetu dr Romy Jasińskiej przychodzi mężczyzna z małą dziewczynką.
W pięknej pani doktor rozpoznaje kobietę, której szukał przez wiele lat.
Dlaczego lekarce tak bardzo zależało na tym, aby nie zostać odnalezioną? Co ukrywa i co łączy ją z przybyłym?
Jaką rolę w tej tajemniczej historii odegrała „tamta kobieta”?
Anna H. Niemczynow ponownie udowadnia, że nie wszystko musi być takie, na jakie wygląda, a pozory potrafią mylić.
Z wyczuciem kreśli obraz współczesnej kobiety podążającej za marzeniami. Ile jesteśmy w stanie poświęcić w imię ich realizacji i czy to, co zwiemy sukcesem daje gwarancję szczęścia?
Ta powieść na długo pozostaje w pamięci. "

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Audiobooki w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    czwartek, 03 września 2020 00:00   Gminne Centrum Kultury i Bibliotek — filia biblioteczna w Mierzynie zaprasza do skorzystania z nowej oferty biblioteki.
Od dziś prócz tradycyjnych książek mamy Państwu do zaoferowania również audiobooki. Na początek kilkadziesiąt tytułów, w tym książki dla dzieci, reportaże i powieści. Z każdym kolejnym zakupem zbiór ten z pewnością będzie się rozrastał.

Zapraszamy już dziś do skorzystania z naszej oferty bibliotecznej. Wszystkie książki, w tym także audiobooki można rezerwować dzwoniąc pod nr tel. 91 4241369 lub za pośrednictwem katalogu elektronicznego, który znajdziecie pod linkiem: SzukamKsiazki.pl

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
8 Sierpnia - Dzień pszczół w Polsce.
Wpisany przez Administrator    sobota, 22 sierpnia 2020 00:00   

DZIEŃ PSZCZÓŁ W POLSCE I ICH ZNACZENIE W PRZYRODZIE

8 sierpnia w filii GCKiB w Wołczkowie, w wakacyjny poranek podjęliśmy jakże letni temat dotyczący pszczół  i ich nieocenionej roli w życiu człowieka. Już tydzień wcześniej obchodziliśmy Dzień Pszczółki Mai, kiedy to dzieci wysłuchały opowiadania pszczelej rodzinie, wykonały plastry miodu i ciekawe modele pszczółek- niesamowitych owadów. Owadów, które znane są ludzkości od co najmniej 100 milionów lat, pochodzą z czasów, gdy na Ziemi królowały jeszcze dinozaury. Te ciekawostki oraz mnóstwo innych zaczerpnęliśmy z przepięknego albumu P. Sochy pt "Pszczoły". Informacje o hierarchii tych owadów, produkcja i odmiany miodu, zainspirowały dzieci do wykonania pszczelej pasieki przy wykorzystaniu surowców wtórnych. Prace techniczne miały charakter praktyczno- poznawczy i były przyczynkiem do głębszej dyskusji w kwestii pszczół podczas tworzenia uli.

Wynikiem naszego spotkania było zdobycie obszerniejszej wiedzy o pszczołach, kartonowe ule, wartościowa chwila z książką a na zakończenie tematyczna zabawa pt "Leci pszczoła".

Autor: Beata Pypaautor: administrator

 
Bibliotekarz poleca "Świetny ze mnie dzieciak"
Wpisany przez Administrator    piątek, 21 sierpnia 2020 00:00   Bibliotekarz poleca: Czytające rodziny

Tym razem zachęcam do wspólnego czytania dzieci i rodziców. Okazję stwarza książka, której autorami są Christine Adams oraz Robert J. Butch. Jej tytuł brzmi - „Świetny ze mnie dzieciak”. Opowiada o tym, jak ważne jest poczucie własnej wartości i wiara w swoje możliwości. Nie jest to jednak poradnik dla osób zorientowanych na sukces za wszelką cenę. Autorzy pokazują, że we współczesnym świecie można wychowywać dzieci w duchu zdrowej rywalizacji oraz poczuciu, że sukces ma wiele twarzy. Każdy z nas, mały i duży, jest wyjątkowy. Musimy tylko umieć to odkryć. Zapraszam po lekturę do biblioteki w Dołujach.

Autor: Jolanta Różańska

wprowadził: administrator

 
Książki dla młodszego czytelnika: Baltazar Gąbka
Wpisany przez Administrator    czwartek, 20 sierpnia 2020 00:00   Bibliotekarz poleca - dla młodszych czytelników

Chcecie przeżyć niesamowitą przygodę jeszcze tego lata? Nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy pojawić się w bibliotece i sięgnąć po niesamowite "Przygody Baltazara Gąbki " .

Ukochana lektura wielu pokoleń czytelników nareszcie w jednym tomie. "Przygody Baltazara Gąbki " Stanisława Pagaczewskiego znają nasze babcie i dziadkowie. Znają rodzice, ciocie i wujkowie. Znają je nawet ci, którzy nie za często zaglądali do książek. A wszystko to za sprawą animowanego serialu telewizyjnego, który po dziś dzień jest jedną z najpopularniejszych dobranocek.

Książka cieszy i bawiła zatem wiele pokoleń Polaków. Dziś przyszedł czas na kolejne pokolenie, które mamy nadzieję, nie będzie stronić od poznania przygód Smoka Wawelskiego, Kraka, kucharza Bartoliniego oraz słynnego w Krakowie badacza przyrody, profesora Gąbki, oraz Baltazara Gąbki we własnej osobie.

Jej egzemplarz znajdziecie w filii w Mierzynie, podobnie jak i kilka innych wersji tej samej książki. Zapraszamy.

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 
Bibliotekarz poleca "Malarz Dusz"
Wpisany przez Administrator    czwartek, 06 sierpnia 2020 00:00   Bibliotekarz poleca

Ildefonso Falcones, autor niezapomnianej „Katedry w Barcelonie”, na kartach nowej powieści przywołuje obraz ekscytujących czasów i wielkich przemian społecznych, w którym bunt wobec odwiecznych tradycji i zakurzonych konwenansów pełni jedną z ról.

Powieść co prawda nie należy do najłatwiejszych powieści, budzi za to szacunek i podziw. To powieść z gatunku innych niż wszystkie. Książka dla prawdziwych koneserów i smakoszy dobrej, wyrafinowanej literatury. Taka, która prezentuje sobą dobrą i w pełni dojrzałą prozę, w której bogactwo detali może niestety czasem przytłoczyć. Wiele myśli społeczno-obyczasowych, jak i faktów historycznych ma jednak szanse pozostać z nami na zawsze. Falcoens po raz kolejny udowadnia, iż w jego stylu jest łączenie historii, sztuki i pasji, które oplata namiętnością. "Malarz dusz " jest jednocześnie swoistą podróżą w czasie i w miejscu.

Zapraszamy do lektury. :)

Więcej o książce pod linkiem TUTAJ

Autor: Edyta Sztylc

wprowadził: administrator

 


Strona 1 z 53