Filie GBP
Międzynarodowy dzień książki dla dzieci w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    piątek, 05 kwietnia 2019 00:00   

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto to przypada w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Dlatego też i tego dnia filię biblioteczną w Mierzynie odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolaków z PSP Mierzyn, by wspólnie poczytać, pooglądać książki i dowiedzieć się jak powstają, jaką muszą przebyć drogę i ile osób potrzeba, by potem trzymać w dłoniach kolorową książeczkę pełną niesamowitych przygód i barwnych ilustracji.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.

Autor: Edyta Sztylc.


wprowadził: administrator

 
Lekcja biblioteczna w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    piątek, 05 kwietnia 2019 00:00   

Lekcje biblioteczne w Mierzynie

Pierwszy tydzień kwietnia to szereg dziecięcych wizyt w bibliotece w Mierzynie. Kolejne lekcje biblioteczne i spotkana z książką. Zajęcia pod hasłem 'Mój przyjaciel wąż " obiegły już chyba wszystkich przedszkolaków z Mierzyna. Wspólne czytania, rozmowy o przyjaźni i własnoręcznie wykonany wąż Crictor, bohater książki Tomi Ungerera pt. " Crictor i inne niesamowite stwory " — to efekt naszych zajęć.

Wkrótce pojawi się kolejna oferta lekcji bibliotecznych dla przedszkolaków i początkowych klas szkoły podstawowej, a razem z nią mam nadzieję kolejne wizyty w bibliotece i cała masa dobrej zabawy.

Zapraszamy.

Autor: Edyta Sztylc.


wprowadził: administrator

 
Trzylatki w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    piątek, 05 kwietnia 2019 00:00   

Trzylatki w Mierzynie

4 kwietnia 2019 r. w bibliotece w Mierzynie spotkali się najmłodsi jej czytelnicy wraz z rodzicami. Trzylatki jak się okazuje, świetnie radzą sobie nie tylko z pracami plastycznymi, ale i uważnie wsłuchują się w czytane opowieści, pełni energii współtworzą bajkowe historie i zarażają zabawą. W ten oto sposób do życia został powołany bohater słynnej serii Davida McKeeo - Elmer.

Wspólne chwile spędzone w towarzystwie maluchów i ich mam to okazja nie tylko do rozmów o książce, ale i wielu ciekawych dyskusji. Jeszcze kilka takich spotkać a kawiarenka przy "kąciku malucha " będzie już tylko czystą formalnością. Zapraszamy na kolejne takie spotkanie 16 maja 2019 roku.Autor: Edyta Sztylc.


wprowadził: administrator

 
Nowości wydawnicze w Dołujach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 02 kwietnia 2019 00:00   

Zapraszamy miłośników książki do biblioteki w Dołujach.Zakupiliśmy kolejne nowości wydawnicze, które są dostępne dla czytelników. Księgozbiór jest systematycznie uzupełniany. Powiększa się także o darowizny od Państwa, za które serdecznie dziękujemy.Jolanta Różańska

autor: Administrator

 
Śmieciowe mądrości dla dzieci w Dołujach
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 01 kwietnia 2019 00:00   

Biblioteka ECO, "śmieciowe mądrości"

W naszej bibliotece w Dołujach odbyły się zajęcia dla dzieci. Rozmawialiśmy o tym czym jest ekologia? Jak powinna wyglądać w naszych domach? Jak oceniamy nasze środowisko naturalne i czy jesteśmy odpowiedzialni za jego ochronę? Poruszyliśmy również temat zdrowej żywności. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tej dziedzinie. Na koniec naszego spotkania dzieci wykonały prace z surowców wtórnych, które są ozdobą naszej placówki.

Jolanta Różańska

autor: administrator

 
Powitanie wiosny w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 26 marca 2019 00:00   

Powitanie Wiosny w Wołczkowie

W marcowe popołudnia dzieci spotykały się w wołczkowskiej bibliotece GCKiB, aby pochylić się nad tematem ekologii.

Żeby dać temu wyraz postanowiliśmy wykonać eko- zakładki przy zastosowaniu surowców wtórnych. Na początek porozmawialiśmy sobie o poglądach i postawach ekologicznych w przestrzeni naszych gospodarstw domowych. Następnie przeszliśmy do projektowania zakładki do książki, wykorzystując do tego surowce i elementy typu: różnobarwny papier z kolorowych czasopism, bawełniana koronka, sznurek, rafia, kolorowe drobiazgi jak również folia użyta po raz wtóry aby mogła służyć za obwolutę do zakładki.

W myśl akcji Biblioteko jesteś - Eko powstały wielobarwne zakładki do książek, które były przyczynkiem do użycia konkretnych opowiadań wybranych i przeczytanych przez dzieci. Wkrótce po tym, nasz tryb cyklicznego czytania przeniósł się na pobliski skwerek, gdzie w asyście Marzanny wykonanej przez najmłodszych, również z eko- surowców ,czytaliśmy piękne "Wierszyki na pogodę i niepogodę" Anny Sedyk.

Dzieci mogły "zasmakować" nowych eko- wierszy w plenerze z poetyckim powiewem wiosny w tle.

Autor: Beata Pypa.
Zdjęcia: Magdalena Półgęsek.


autor: administrator

 


Strona 1 z 39