Relacja z obchodów Święta Niepodległości w Dobrej.
Wpisany przez Administrator    wtorek, 12 listopada 2019 00:00   

W piątek, 8 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej odbyła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie rozpoczęło się podziękowaniami i przywitaniem dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej: "Dziękuję bardzo wszystkim przybyłym. Cieszę się, że będziemy mogli wspólnie, razem przeżywać to wspaniałe wydarzenie".

Podczas uroczystości uczestnicy spotkania mieli okazję przypomnieć sobie historię odzyskania niepodległości oraz wysłuchali recytacji patriotycznych wierszy. Dla nich również wystąpili aktorzy z Teatrzyku Fioretti, którzy zaprezentowali przedstawienie "Droga do Niepodległości". Teatrzyk tworzą młodzi mieszkańcy gminy Dobra, którymi opiekuje się Monika Chomiuk. Po przedstawieniu aktorzy otrzymali burzę oklasków od publiczności, a podziękowania na ręce młodych artystów, ich rodziców złożyła opiekunka Teatrzyku.

Podczas spotkania wręczono bukiet kwiatów honorowemu gościowi - mieszkańce Rzędzin pani Stanisławie Szczuko, która wyrecytowała patriotyczny wiersz.

Na koniec uroczystości wystąpili kwartet smyczkowy String Girls Band oraz Dariusz Koronczewski, który poprowadził koncert. Mieszkańcy wspólnie zaśpiewali patriotyczne pieśni.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo oraz galerii zdjęć, które prezentujemy poniżej.

autor: Administrator