Elektroniczny Katalog Biblioteczny Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

Zapraszamy do korzystania z Elektronicznego Katalogu Bibliotecznego naszych zasobów bibliotecznych znajdującego się poniżej:

BIP

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Wołczkowie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 20 czerwca 2017 12:24   

Od 3 czerwca do 9 czerwca w filii bibliotecznej GCKiB w Wołczkowie trwał Ogólnopolski Tydzień Czytania. Minął on w klimacie różnorodności i niespodzianek przygotowanych zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Dużo emocji dostarczyła akcja pt" Książka w ciemno " dedykowana dla czytelnika ceniącego pewne ryzyko i dreszczyk adrenaliny. Tu czytelnik mógł sięgnąć po "niewiadomą" książkę zapakowaną w ciemny papier, nie znając jej tytułu ani treści. Ukojenie ciekawości następowało w domu. Trzeba przyznać, że akcja spotkała się z pozytywnymi reakcjami, wywołała zaciekawienie i miły nastrój. Celem takiego działania jest wskazanie,że każda książka jest godna uwagi i mimo, że to wybór w ciemno przyniesie same korzyści z czytania.

Dla dzieci przygotowano "Czytanie na dywanie". Każde dziecko mogło wybrać dowolną literaturą, którą następnie wspólnie się delektowaliśmy. Dużo uwagi przyciągnęła do siebie książka pt" Skąd się biorą dziury w serze" zawierająca w swej treści masę ciekawostek typu "dlaczego gwiazdy świecą?, dlaczego banany są krzywe?...

Inne spotkania, które odbyły się w tym szczególnym tygodniu to: lekcja biblioteczna, zajęcia z origami dla najmłodszych oraz prezentacja książki miesiąca z działu literatura faktograficzna pt "Przeżyć".

autor: Beata Pypa
foto: Beata Pypa