10 lat Dyskusyjnego Klubu Książki to fakt
Wpisany przez Administrator    wtorek, 06 listopada 2018 09:51   

Dokładnie 10 lat temu 17 października odbyło się pierwsze spotkanie. Wówczas zaledwie kilku czytelniczek. Dziś jest nas już kilkanaście. Z każdym rokiem jak widać przybywa nam fanów dobrej książki i rozmów o literaturze.

Mimo iż nie ma formalnego obowiązku uczestniczenia w każdym spotkaniu i przeczytaniu każdej książki w ramach DKK, to jednak nasze czytelniczki są wyjątkowo aktywne.

Przez te dziesięć lat nie skupiamy się tylko i wyłącznie na samym czytaniu i rozmowach, choć to główna idea klubu. Dla odmiany organizujemy: wspólne wyjścia w plener, spotkania przy ognisku, seanse filmowe lub teatralne, warsztaty rękodzieła a nawet profesjonalnego makijażu. Dzielimy się własnymi pasjami.

DKK po tych dziesięciu latach to już nie tylko grupa czytelniczek rozmawiających godzinami o książce, to już grupa przyjaciół, której żadna dyskusja nie straszna. Spotkaliśmy się ze sobą jak by nie było kilkadziesiąt razy. Przeczytaliśmy wspólnie ponad 100 książek i wymieniliśmy ze sobą setki zdań, opinii i poglądów.

26 października 2018 r. spotkaliśmy się właśnie po to by uczcić ten wyjątkowy jubileusz. Naszymi gośćmi byli inni czytelnicy, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wspólną przygodę w DKK oraz jeden z zaproszonych szczecińskich autorów Wojciech Burger. Gościliśmy też tradycyjnie przedstawiciela księgarni szczecińskiej Sedina.

Niemal w rodzinnym gronie przebiegła nam, więc uroczystość 10-lecia DKK w Mierzynie. Były wspomnienia, rozmowy, pokaz fotografii, uroczysty poczęstunek, upominki dla gości i czytelniczek, dyskusje w kuluarach i wpisy do księgi pamiątkowej.

Dziękujemy wszystkim gościom za uczestnictwo w naszym jubileuszu a już w listopadzie zapraszamy na kolejne spotkanie DKK.

autor: Edyta Sztylc
foto: Edyta Sztylc