Elektroniczny Katalog Biblioteczny Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

Zapraszamy do korzystania z Elektronicznego Katalogu Bibliotecznego naszych zasobów bibliotecznych znajdującego się poniżej:

BIP

„Kobieta na schodach” na tapecie DKK w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 czerwca 2018 07:47   

25 maja w ramach kolejnego już spotkanie DKK, czytelniczki korzystając z wiosennej aury, spotkały się w plenerze, by razem porozmawiać o książce Bernharda Schlinka „Kobieta na schodach”.

Powieść, choć nie była łatwa, dostarczyła czytelniczkom wielu emocji i tematów do dyskusji.

Ta powieść, to przeraźliwy obraz jakże mylnych, tworzonych przez człowieka pozorów, tęsknoty i tego, co nieodwołalne – czyli śmierci. „Kobieta na schodach” zapewne na długo zapadnę w naszej pamięci, jako zawiła historia życia i miłości.

Książkę polecamy dla odważnych i wytrwałych czytelników, dla których wyzwania literackie to gratka.

A kiedy dopadają mas niełatwe pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi, czytelniczki DKK zawsze mogą na siebie liczyć. Po wielu latach wspólnych zmagań z najróżniejszymi książkami – dziś jesteśmy niczym mała, literacka rodzina, dla której Mierzyński klub książki to coś więcej jak czytaniem, a nasze rozmowy toczą się nie tylko w bibliotece. Nam nawet przy najtrudniejszej prozie towarzyszy nieprzerwanie natura, dobra pogoda, świetne humory i pasja życia.

Kolejne spotkanie DKK z reportażem, już 28 czerwca, tradycyjnie już o 17:30.

autor: Edyta Sztylc
foto: Edyta Sztylc