Elektroniczny Katalog Biblioteczny Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

Zapraszamy do korzystania z Elektronicznego Katalogu Bibliotecznego naszych zasobów bibliotecznych znajdującego się poniżej:

BIP

Spotkanie czytelniczek DKK w Mierzynie
Wpisany przez Administrator    wtorek, 06 marca 2018 12:24   

25 stycznia licznie przybyłe czytelniczki DKK po raz kolejny wybrały książkę roku. Z pośród dwunastu przeczytanych książek w 2017 r., wokół których toczyły się dyskusje, wyłoniłyśmy nasz Bestseler, a została nim powieść Larsa Myttinga „Płyń z tonącymi”. To powieść o poszukiwaniu własnej tożsamości w chaosie losów. Powieść pełna namiętności, w tym też miłości do drewna, które zawładnęło losami dwóch rodzin niczym niechciana klątwa.

Udało nam się też porozmawiać o kolejnych dwóch książkach, które trafiły do naszej czytelni.

Pierwsza z nich to "Szeptucha” Iwony Menzel, powieść pełna dziwów i magii. Powieść przepełniona legendami i wierzeniami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Dobra na smutki i refleksje.

Kolejna literacka gratka tego dnia, to „Niemka” Armando Lucasa Correa. Ta historia to dzieje rodziny żydowskiej w trudnych czasach. Perypetie miłosne bohaterów i dramaty, jakie sprowadził na nich los, w tym też II wojna światowa. To fascynująca wielowątkowa powieść, która skradła nasze serca. Dodatkowym atutem są archiwalne zdjęcia oraz bogata bibliografia, która ciekawskich odsyła do zgłębiania wiedzy.

autor: Edyta Sztylc
foto: Edyta Sztylc