Elektroniczny Katalog Biblioteczny Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej

Zapraszamy do korzystania z Elektronicznego Katalogu Bibliotecznego naszych zasobów bibliotecznych znajdującego się poniżej:

BIP

Spotkanie z Sylwią Chutnik
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 czerwca 2018 07:40   

Biblioteka w Dołujach przyzwyczaiła już swoich czytelników do interesującej oferty kulturalnej. Spotkania z literatami warte są tu odnotowania. Tym razem pani Jolanta Różańska, miejscowa bibliotekarka, zaprosiła swoich czytelników do udziału w rozmowie z Sylwią Chutnik, która odbyła się 25 maja 2018 roku.

To obecnie jedna z najpoczytniejszych pisarek w Polsce. Jej debiut to „Kieszonkowy atlas kobiet” z 2008 roku, a do chwili obecnej ukazało się jeszcze 8 tekstów, w tym ostatni - „Smutek cinkciarza”. Nie tylko proza jest domeną pisarki. W jej dorobku są także sztuki teatralne. Za swój literacki dorobek otrzymała Paszport Polityki. Była także trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike.

Sylwia Chutnik znajduje jeszcze czas na oprowadzanie wycieczek po Warszawie śladami wybitnych kobiet oraz działa w fundacjach feministycznych. Spotkanie w Dołujach zdominowały panie. Była okazja do poruszenia wątków literackich, działań w sferze publicznej oraz wątków szczecińskich w biografii pisarki. Nie zabrakło okazji do nabycia najnowszej powieści autorki, zdobycia autografu oraz wykonania pamiątkowego zdjęcia.

Wydarzenie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki oraz przy współudziale Instytutu Książki.

autor: Jolanta Różańska
foto: Jolanta Różańska