Komendant Straży Gminnej odwiedził Bibliotekę w Dołujach
Wpisany przez Administrator    czwartek, 12 października 2017 14:21   

Nasza biblioteka gościła we wrześniu Komendanta Straży Gminnej, pana Andrzeja Budzyńskiego, który spotkał się z uczniami tutejszej szkoły podstawowej.

W pierwszej części nasz gość wyjaśnił, czym różni się praca strażnika gminnego od policjanta, oraz zapoznał dzieci z sytuacjami i zachowaniem stanowiącym zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Tematów było mnóstwo.

Jakie są ważne zasady bezpieczeństwa? Jakich należy przestrzegać zasad w sytuacji poruszania się po drogach, podczas spotkania i rozmowy z nieznaną osobą? Co zrobić w przypadku spotkania z agresywnym psem? Jak się opiekować swoim pupilem? Gość poruszył zasad bezpiecznego poruszania się podczas jazdy, rowerem i na wrotkach. Przypomniał o noszeniu elementów odblaskowych.

Dzieci zadawały wiele bardzo wnikliwych pytań, co potwierdza, że takie prelekcje są potrzebne. Kończąc nasze spotkanie dzieci podziękowały za ciekawą rozmowę i interesujące spotkanie. Gość obdarował dzieci prezentami, były również wspólne zdjęcia z naszego spotkania. Wiedza, którą zdobyły będzie zapamiętana.

autor: Jolanta Różańska
foto: Jolanta Różańska