Biblioteka Dołuje
Lekcja biblioteczna w Dołujach
Wpisany przez Administrator    wtorek, 19 lutego 2019 00:00   

Czy książka jest przyjacielem, czy sposobem na nudę?”- lekcja biblioteczna

13.02.2019 r. gościłam w filii bibliotecznej w Dołujach dzieci ze szkoły podstawowej w Dołujach na lekcji bibliotecznej. Czy warto czytać książki?. Uczniowie zadawali wiele interesujących pytań o funkcjonowaniu biblioteki, interesowały się księgozbiorem. Opowiedziałam jakie mamy korzyści z przeczytanych książek, jak inspiruje i rozwija wyobraźnię książka. Kończąc nasze spotkanie zaprezentowałam dzieciom opowiadanie Hanny Łochockiej- „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”.

W dniu 15.02.2019 spotkałam się z dziećmi i rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Przypomnieliśmy podstawowe zasady bezpieczeństwa uczestników w ruchu drogowym. Jak powinniśmy zachowywać się w szkole, a jak przechodząc przez jezdnię. Jak ważny jest rozsądek i odpowiednie zachowanie w domu , szkole oraz różnych sytuacjach. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. Dzieci zadawały mnóstwo pytań. Zapraszam na kolejne spotkanie w bibliotece.

Jolanta Różańska


autor: administrator

 
Dyskusyjny Klub Książki
Wpisany przez Administrator    wtorek, 05 lutego 2019 00:00   

Dyskusyjny Klub Książki

Początek nowego roku to rozpoczęcie kolejnej edycji spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem pretekstem stała się powieść „Podmajordomus Minor”, której autorem jest Patric DeWitt. Siedemnastoletni Lucien Minor rozpoczyna służbę w zamku zagadkowego barona von Aux. Chłopak poznaje jego sekrety i barwny świat pobliskiego miasteczka. To właśnie tam spotyka Klarę, dziewczynę zaręczoną z pewnym żołnierzem. Lucien zakochuje się w niej i to jest właściwy początek tej fabuły. Nie zabraknie tu humoru, elementów romansowych i momentów grozy. To obowiązkowa pozycja książkowa dla wszystkich, którzy chętnie poznają nowości książkowe

Jolanta Różańska

autor: administrator

 
Czym jest biblioteka
Wpisany przez Administrator    wtorek, 05 lutego 2019 00:00   

Czym jest biblioteka

W piątek 1-wszego lutego 2019 roku, Biblioteka w Dołujach gościła najmłodszych czytelników z tutejszego przedszkola. „Czym jest Biblioteka?” – takie zadałam pytanie dzieciom na początku spotkania. Lekcja przebiegała w formie rozmowy. Dzieci żywo reagowały na zadawane pytania, ale same również miały wiele wątpliwości, które na bieżąco i wspólnymi siłami rozwiązywaliśmy. Na koniec naszego spotkania dzieci wysłuchały bajki „ Pomysłowa Biedronka” autorstwa Laury Łącz, wykonały prace plastyczne i serdecznie się pożegnały. Nie mam wątpliwości, że wkrótce do nas wrócą.

Jolanta Różańska

autor: administrator

 
Godzina z bajką
Wpisany przez Administrator    środa, 30 stycznia 2019 00:00   

Godzina z bajką

W miniony piątek, tj. 25.01.2019 roku, spotkałam się z dziećmi z tutejszego przedszkola. Maluchy wysłuchały opowiadania „Tajemnica Kreta Hilarego”. Po lekturze uczyliśmy się zaklęć kreta, np. „Na trąbę Słonia i skrzydła kawki, chcemy otrzymać piękne zabawki” . Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pięknych prac plastycznych. Dziękuję dzieciom za spotkanie oraz zapraszam do naszej biblioteki.autor: administrator

 
Dzień babci i dziadka w Dołujach
Wpisany przez Administrator    środa, 30 stycznia 2019 00:00   

Dzień babci i dziadka w Dołujach

W dniu 18 stycznia 2019 r. w bibliotece w Dołujach z okazji Święta Babci i Dziadka odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej. Dzieci poznały genezę tego święta, wykonały laurki dla babć i dziadków, wysłuchały wierszy Wandy Chotomskiej „Wiersz dla Babci” i „Kwiaty dla Dziadka”. Życzymy naszym seniorom dużo zdrowia.

Jolanta Różańskaautor: administrator

 
Majowe spotkanie z Cecylią Judek
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:23   

Maj jest miesiącem bibliotek, w którym spotykamy się, rozmawiamy i zapraszamy interesujące osoby. W ostatnich dniach, na zaproszenie bibliotekarki - pani Jolanty Różańskiej - gościliśmy panią Cecylię Judek – sekretarz naukową Książnicy Pomorskiej.

Więcej…
 


Strona 1 z 9